Silesia Rebels - Tychy Falcons 26:42. Śląskie derby dla Sokołów ZDJĘCIA

Śląskie derby pomiędzy Silesia Rebels i Tychy Falcons dostarczyły kibicom futbolu amerykańskiego sporych emocjiZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W śląskich derbach Ligi Futbolu Amerykańskiego Silesia Rebels przegrali z Tychy Falcons 26:42. Mecz rozegrano na boisku Rapid w Katowicach, a patronat nad zmaganiami dwóch drużyn z naszego regionu objęli marszałek województwa śląskiego Jalub Chełstowski i [rezydent Katowic Marcin Krupa. Zobaczcie zdjęcia w meczu Silesia Rebels - Tychy Falcons.

Silesia Rebels - Tychy Falcons 26:42. Śląskie derby dla Sokołów

Obydwie śląskie drużyny rywalizują Lidze Futbolu Amerykanskiego LFA1. Derbowy pojedynek był dla sympatyków tej dyscypliny sportu w naszym regionie sporym wydarzeniem i na boisku Rapid w Katowicach zjawiło się wielu kibiców.

Sezon wystartował na początku września i lepiej zaczęli go tyszanie. Co prawda obydwie śląskie ekipy doznały wysokich porażek z jednym z faworytów rywalizacji Panhters Wrocław, ale Falcons odnieśli pierwsze zwycięstwo pokonując na wyjeździe w 2. kolejce Warsaw Mets, a Buntownicy nie sprostali na inaugurację Lowlanders Bialystok.

Silesia Rebels rozgrywa swoje mecze w Katowicach, ale tak naprawdę jest klubem całego Śląska zrzeszając w swoich szeregach ponad 60 zawodników z 22 miast aglomeracji górnośląskiej. Gospodarze pierwsi zdobyli punkty w derbowym spotkaniu obejmując na początku II kwarty prowadzenie 7:0 po przyłożeniu i kopie podwyższającym, ale później trzy skuteczne akcje przeprowadzili tyszanie i na półmetku rywalizacji prowadzili 21:7.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA Z MECZU SILESIA REBELS - TYCHY FALCONS

W III kwarcie Falcons utrzymali bezpieczną przewagę prowadząc 21:7. Najbardziej emocjonująca była końcówka meczu. Rebels na początku IV kwarty po przyłożeniu zmniejszyli straty do 8 punktów (było 20:28). Ostatnie słowo należało jednak do tyszan, którzy po dwóch efektownych akcjach odskoczyli na 42:20, a ostatecznie wygrali śląskie derby 42:26.

W tabeli LFA1 Falcons po tym meczu plasują się na trzeciej pozycji mając na koncie dwa zwycięstwa, natomiast Silesia Rebels zajmują ostatnie szóste miejsce z trzema przegranymi spotkaniami.