Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Składakiem przez Polskę. Karolina Kornaga z Jaworzna pokonała ponad 1000 km. W ten sposób chciała wspomóc dzieci z GCZD w Katowicach

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Karolina Kornaga przejechała Składakiem przez Polskę. Przez 9 dni pokonała ponad 1000 km, by wesprzeć Oddział Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Karolina Kornaga przejechała Składakiem przez Polskę. Przez 9 dni pokonała ponad 1000 km, by wesprzeć Oddział Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. pras.
Czego nie zrobi się dla szczytnego celu? Karolina Kornaga i wolontariusze z Jaworzna przejechali przez Polskę na... składaku! Wszystko, by wesprzeć Oddział Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Podróż trwała 9 dni i udało się przejechać ponad 1000 km.

Karolina Kornaga z Jaworzna przemierzyła Polskę na składaku

Pomagać możemy na różne sposoby, a jeśli łączymy to także z pasją, to z pewnością wyjdzie nam coś dobrego. Karolina Kornaga z Jaworzna przez kilka dni przemierzała Polskę na rowerze. Ale nie byle jakim! Był to składak marki Zenit. Podróżowała z zespołem charytatywnej grupy z Jaworzna. Podróż na składaku rozpoczęła się 14 sierpnia w Siankach (Bieszczady), a zakończyła 22 sierpnia (Jastrzębia Góra). Cel był szczytny - zebrać środki na rzecz małych pacjentów leczących się na Oddziale Neurochirurgii Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach.

Założyła, że będzie to w sumie 900 km. Osiągnęła o wiele więcej. Przejechała o 261 dalej, kończąc z wynikiem 1161 km! Poruszające jest także to, że Karolina sama jako dziecko przeszła operację mózgu, zna strach, ból oraz bezsilność podopiecznych szpitala i fundacji Iskierka, którym nie sposób zaradzić.

– Podczas jednej z podróży rowerowych do pracy, pomyślałam sobie - a gdyby tak przejechać składakiem przez Polskę? Tak z południa na północ. I przy tym zrobić coś dobrego i udowodnić sobie i innym, że choroba nie oznacza siedzenia i użalania się nad sobą? Sama jestem po operacji mózgu (torbiel blaszki czworaczej). Byłam leczona sterydami, chodziłam regularnie na rezonanse i przy proponowaniu mi przez lekarzy operacji słyszałam wiele razy, że mogę nie chodzić i nie mówić i czy podejmuje to ryzyko - jednak jeśli się nie zdecyduję, powinnam mieć świadomość, że jednego dnia może ona pęknąć (...). Wiem jak to jest, kiedy jedziesz na blok operacyjny i tak naprawdę nie masz pewności czy coś będzie później, więc tylko łagodnie się uśmiechasz, mówisz bliskim, że ich kochasz, a lekarzy na bloku operacyjnym pytasz, czy zanim Ci wygolą placek na głowie dali by rade też podciąć końcówki - powiedziała Karolina Kornaga.

Nie przeocz

Wyprawa miała sprawić, że uda się zebrać 11 tysięcy złotych. Efekt przerósł chyba oczekiwania, bo udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych. Zbiórka trwa, a gdy się zakończy to pieniądze mają zostać przekazane na wsparcie remontu oddziału, a lista potrzeb jest długa - wyposażenie świetlicy oddziałowej (meble, pomoce rehabilitacyjno-sensoryczne), wyposażenie w meble i sprzęt AGD nowej kuchni dla rodziców, 12 wentylatorów, przewijaki do kąpieli czy przewijaki z komodą.

Jeśli uda się zebrać więcej pieniędzy, to zostaną one przekazane na wsparcie rehabilitacji dzieci po zabiegach
neurochirurgicznych, bądź takich które potrzebują rehabilitacji w następstwie przebytej choroby.

- Dlaczego o tym wszystkim pisze? Chyba dlatego, że choroba to nie zawsze jest wyrok. Jednak wyrokiem jest bardzo często brak finansów, który nie pozwala nam podjąć się leczenia. (…) Są ludzie, którzy zasypiają w strachu, budzą się w poczuciu braku nadziei, a cały ich dzień oparty jest na cierpieniu. Dla takich właśnie osób chciałabym przejechać naszą piękna Polskę na składaku – tak Karolina Kornaga motywowała swój pomysł na akcję.

Na Oddziale Neurochirurgii GCZD w Katowicach rocznie wykonuje się około 350 operacji. Oprócz wybitnego zespołu lekarzy i zaawansowanego technologicznie sprzętu, jest coś co także ma wpływ na samopoczucie naszych podopiecznych i ich rekonwalescencję – to przestrzeń w jakiej przebywają. Sala czy szpitalna świetlica bywa miejscem do nauki i zabawy, a także spokoju i odpoczynku. Każdy z nas chciałby przebywać w jak najlepszych warunkach, w ładnych pomieszczeniach, bo wpływa to na nasze samopoczucie. Ważna jest też funkcjonalność rozwiązań dostosowanych do specyfiki i potrzeb oddziałów, zarówno
z perspektywy personelu medycznego, jak i opiekunów, a przede wszystkim samych dzieci.

Zbiórka trwa do 30 września. Możemy ją wesprzeć na dwa sposoby.

Pierwszym jest wpłata bezpośrednio na konto Fundacji ISKIERKA: 16 1050 1588 1000 0023 0023 0170 z dopiskiem: Składakiem przez Polskę.

Drugi to wsparcie zbiórki na stronie Siepomaga.pl - www.siepomaga.pl/skladakiemprzezpolske.

Musisz to wiedzieć

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera