Sklepy czynne 12 listopada 2018. Poniedziałek to dzień wolny. Czy sklepy są otwarte czy zamknięte? To pytanie zadaje sobie dziś wiele osób w kontekście decyzji, którą podjął Sejm. W środę ustawa została przyjęte z poprawkami senatu i podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. 12 11 2018 to dzień wolny, ale nie dla wszystkich. Czy sklepy będą jednak otwarte?

Sklepy czynne 12 listopada 2018

W środę 7 listopada Sejm ostatecznie przegłosował projekt ustawy o dniu wolnym 12 listopada. W projekcie znajdują się zapisy dotyczące tego, kto ma dzień wolny, a kto pójdzie do pracy. Wiadomo, że w szkołach nie będzie lekcji. Wiadomo też, że 12 listopada służby mundurowe mają także pracować jak w dzień roboczy, a co ze sklepami? Będą otwarte czy zamknięte?

Wolne 12 listopada. Sejm podjął decyzję. Prezydent podpisał ustawę. W poniedziałek nie idziemy do pracy

Przesądzone już zostało, że 12 listopada 2018 to święto narodowe - przedłużenie 11 listopada. Jednak nie wszyscy tego dnia będą mieli wolne. Kodeks pracy dopuszcza w święta wykonywanie następujących prac:

  • związanych z koniecznością ratowania życia
  • ochrony mienia, czy środowiska
  • służb mundurowych i ratowniczych
  • w ruchu ciągłym
  • przy pracy zmianowej
  • w transporcie, spedycji, komunikacji
  • prowadzonych niezbędnych remontach
  • w rolnictwie i hodowli
  • usługowych z wykorzystaniem komunikacji elektronicznej

Sklepy 12 listopada będą zamknięte

Pracować będą normalnie zakłady produkujące żywność, a także szpitale, ambulatoria i apteki. Sklepy będą jednak zamknięte. Zarówno duże centra handlowe jak i mniejsze dyskonty. Zakupy tradycyjnie zrobimy w małych sklepach, gzie za ladą stanie właściciel, niektórych sklepach sieci Żabka, ABC czy Fresh Market oraz na stacjach benzynowych.

SKLEPY 12 LISTOPADA: GDZIE KUPIĆ CHLEB

Piekarnie całodobowe - np. sieć Kłos - była zamknięta w niedzielę 11 listopada, ale w poniedziałek, 12 listopada, piekarnie czynne są od godz. 6.

Godziny otwarcia sklepów 12 listopada

SKLEP ABC
O otwarciu sklepu 12 listopada decyduje właściciel konkretnej placówki. Standardowo powinny być otwarte w godzinach 7-20.

SKLEP ŻABKA
O otwarciu sklepu 12 listopada decyduje właściciel konkretnej placówki. Jednak na mocy zmiany statusu wszystkich sklepów tej sieci na placówki pocztowe - informują o tym naklejki na drzwiach - sklepy mogą być otwarte w niedziele przez całą dobę.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Żabka znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia.

FRESHMARKET
O otwarciu sklepu 12 listopada decyduje właściciel konkretnej placówki. Przeważnie są czynne - lecz zależy to od ajenta.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Freshmarket znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS
O otwarciu sklepu 12 listopada decyduje właściciel konkretnej placówki.

12 listopada 2018 i wolne tego dnia to pomysł, który nie przypadł do gustu ekonomistom. Według nich gospodarka straci na tym posunięciu nawet 4 mld złotych.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Musztra paradna na Święto Niepodległości w Dąbrowie Górniczej

Niezwykłe widowisko w Rybniku na Święto Niepodległości

Hymn na Rynku w Gliwicach na Święto Niepodległości