Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Sklepy otwarte w niedzielę 10 listopada 2019: Żabka, Odido, FreshMarket, Globi, Lewiatan. Które sklepy są otwarte w niedzielę 10.11.2019

Katarzyna Pachelska
Sprawdź godziny otwarcia sklepów 2019. Tutaj dowiesz się, w których sklepach właściciele mogli zdecydować, że sklep będzie czynny, a które sklepy muszą być zamknięte.
Sprawdź godziny otwarcia sklepów 2019. Tutaj dowiesz się, w których sklepach właściciele mogli zdecydować, że sklep będzie czynny, a które sklepy muszą być zamknięte.
Które sklepy są otwarte w niedzielę 10 listopada? Sprawdź wykaz sklepów, w których można dzisiaj zrobić zakupy, czyli w niedzielę z zakazem handlu. Tak wygląda lista sklepów otwartych 10 listopada 2019. Które sklepy są otwarte: ŻABKA, BIEDRONKA, LIDL, FRESH MARKET, AUCHAN, TESCO, CARREFOUR, KAUFLAND, CARREFOUR EXPRESS, GLOBI, NETTO? U nas dokładna lista sklepów otwartych i zamkniętych oraz godziny otwarcia. Listopad 2019 ma 4 niedziele. Trzy z nich to niedziele wolne od handlu. Dopiero 24 listopada wszystkie sklepy będą otwarte.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELĘ 10 listopada 2019

Żabka, ABC, FreshMarket, Lidl, Biedronka, Aldi, Globi, TESCO, Auchan, Kaufland GODZINY OTWARCIA SKLEPÓW
10 listopada 2019 w niedzielę sklepy są zamknięte. Jest to bowiem niedziela bez handlu. Centra handlowe i spożywcze są nieczynne. A jak z mniejszymi sklepami?

Nie przegapcie

Które sklepy są otwarte w niedzielę 10 listopada 2019 w twojej okolicy? Gdzie kupić podstawowe artykuły spożywcze? Do której godziny sklepy są otwarte w niedzielę 10 listopada?

Listopad 2019 to miesiąc, gdzie na 4 niedziele tylko 1 jest handlowa, a w 3 niedziele obowiązuje zakaz handlu. Sklepy w niedzielę w listopadzie 2019:

  • 3 listopada - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 10 listopada - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 17 listopada - niedziela bez handlu, ale niektóre sklepy spożywcze są czynne
  • 24 listopada - niedziela handlowa, wszystkie sklepy są czynne

Jedyna niedziela w listopadzie, która nie jest objęta zakazem handlu w niedzielę, to 24 listopada. Wtedy wszystkie sklepy mogą być czynne.

Niedziele bez handlu
Wprowadziła je ustawa z 10 stycznia 2018 r. o ograniczeniu handlu w niektóre niedziele, która weszła w życie 1 marca 2018 r.

Jednak ustawa wprowadziła szereg wyjątków od zakazu handlu w niedziele, więc praktycznie można w niedziele z zakazem handlu zrobić zakupy - głównie produktów spożywczych. ale też rzeczy, które można kupić w kioskach.

Zobaczcie koniecznie

Sklepy czynne w niedziele niehandlowe?

Jak uczy doświadczenie, wieczorami w niedziele niehandlowe, czynna jest znaczna część osiedlowych sklepików, w których można zrobić szybkie zakupy.

SKLEP AUCHAN
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu wszystkie sklepy Auchan w całej Polsce są czynne od 7 rano, niektóre hipermarkety Auchan są czynne do godz. 22 (jeśli znajdują się w galeriach handlowych czynnych do tej godziny, np. w CH 3 Stawy w Katowicach).

SKLEP ABC
O otwarciu sklepu w niedzielę niehandlową decyduje właściciel konkretnej placówki. Standardowo powinny być otwarte w godzinach 7-20.

SKLEP ALDI W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy sieci Aldi są czynne od godz. 7 lub 8 (w sporadycznych przypadkach od 9, np. gdy sklep znajduje się w centrum handlowym) do godz. 21.

SKLEP LEWIATAN W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki

SKLEP ŻABKA W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Jednak na mocy zmiany statusu wszystkich sklepów tej sieci na placówki pocztowe - informują o tym naklejki na drzwiach - sklepy mogą być otwarte w niedziele przez całą dobę.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Żabka znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia.

SKLEP LIDL W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Lidl w całej Polsce są czynne do godz. 22.

FRESHMARKET W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki. Przeważnie są czynne - lecz zależy to od ajenta.
Uwaga! Na drzwiach każdego sklepu Freshmarket znajdziecie szczegółową informację o godzinach otwarcia

SKLEP BIEDRONKA W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy Biedronka są czynne do godz. 22 lub 23, w zależności od lokalizacji sklepu.

SKLEP KAUFLAND W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy tej sieci są czynne w godz. 7-22.

SKLEPY OSIEDLOWE W NIEDZIELĘ
Pamiętajcie, że w dni ustawowo wolne od pracy warto szukać małych sklepów osiedlowych, gdzie decyzja o godzinach otwarcia zależy od właściciela lub ajenta sklepu.

SKLEP TESCO W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu całodobowe sklepy sieci Tesco będą czynne tylko do godz. 24.

SKLEP CARREFOUR W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu niektóre hipermarkety tej sieci są czynne do godz. 23.

SKLEPY CARREFOUR EXPRESS W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki.

SKLEPY GLOBI W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnej placówki.

KIOSKI z ŻYWNOŚCIĄ I NAPOJAMI W NIEDZIELĘ
O otwarciu sklepu decyduje właściciel konkretnego kiosku, więc może się zdarzyć, że taka placówka koło Twojego domu akurat będzie czynna. W kioskach można obecnie kupić nie tylko prasę i magazyny, ale też wiele drobnych rzeczy przydatnych w domu.

SKLEP NETTO W NIEDZIELĘ
W niedziele niehandlowe są zamknięte. W soboty przed niedzielami z zakazem handlu sklepy sieci Netto są czynne w godz. 6-22 lub 6-21 w zależności od lokalizacji.

STACJE BENZYNOWE W NIEDZIELĘ
Ostatnią deską ratunku, by zrobić zakupy zawsze są stacje benzynowe, które czynne są całą dobę. W dni ustawowo wolne od handlu na półkach w stacjach benzynowych często pojawia się więcej produktów spożywczych. Można kupić pieczywo, cukier, napoje itd. Warto sprawdzić.

ZAKAZ HANDLU W NIEDZIELE
Przypomnijmy, że zakaz handlu w niedziele obowiązuje od 1 marca 2018. Ustawa autorstwa Prawa i Sprawiedliwości reguluje handel w niedzielę i wprowadza sporo ograniczeń. W 2018 roku sklepy otwarte są w dwie niedziele w miesiącu, pierwszą i ostatnią. Od 2019 roku sklepy są czynne tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. A od 2020 roku wszystkie niedziele będą wolne od handlu.

SKLEPY OTWARTE W NIEDZIELE
Od reguły są jednak wyjątki. Mimo zakaz wiele sklepów jest czynnych, tyczy się to małych sklepów, gdzie właściciel stanie za ladą osobiście. Oprócz tego czynne są stacje benzynowe, kawiarnie i kina oraz sklepy zlokalizowane na dworcach kolejowych, autobusowych i na lotniskach.

Nie przegapcie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Sklepy otwarte w niedzielę 10 listopada 2019: Żabka, Odido, FreshMarket, Globi, Lewiatan. Które sklepy są otwarte w niedzielę 10.11.2019 - Dziennik Zachodni