Skoki narciarskie 11.3.2018 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIKI Kamil Stoch chciał pobić rekord skoczni Holmenkollbakken 141 m. RAW AIR 2018

Skoki narciarskie Raw Air TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIKI 11.3.2018 zawody indywidualne Kamil Stoch jest ostatnio w znakomitej formie Pawel Relikowski / Polska Press
Skoki narciarskie Raw Air TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIKI 11.3.2018 Dziś odbyły się zawody indywidualne w skokach narciarskich turnieju Raw Air. Po kwalifikacjach faworyt mógł być jeden: Kamil Stoch. Skoczek z Polski jest w takiej formie, że mógł przeskoczyć skocznię w Holmenkollbakken i pobić jej rekord 141 m, należący do Andreasa Koflera. Tutaj transmisja i wyniki na żywo ze skoków narciarskich w Oslo.

Skoki narciarskie Raw Air TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIKI 11.3.2018

Indywidualny konkurs w skokach narciarskich na skoczni Holmenkollbakken w stolicy Norwegi rozegrany został w niedzielę 11 marca. Zaliczany był do turnieju Raw Air 2018 oraz Pucharu Świata. Faworytem zawodów w Norwegii był Kamil Stoch, który prowadzi w klasyfikacji generalnej obu cykli. Po pierwszej serii wydawało się, że spodziewany sukces jest blisko, bo Kamil był pierwszy. W drugiej serii jednak zepsuł skok i ostatecznie zajął 6. pozycję.

KONKURS SKOKÓW WYGRAŁ NORWEG. KAMIL STOCH SZÓSTY

Skoki narciarskie 11.3.2018 Raw Air NA ŻYWO WYNIKI

Kamil Stoch może dzisiaj pobić rekord skoczni. Z dotychczasowych wyników zawodów okazuje się, że jego najgroźniejszym konkurentem jest drugi w klasyfikacji zawodnik gospodarzy, trzykrotny medalista olimpijski z Pjongczangu Robert Johansson.

Skoki narciarskie 11.3.2018 LISTA STARTOWA

SKOKI NARCIARSKI 11.3.2018 GDZIE TRANSMISJA

Tutaj transmisja i wyniki na żywo ze skoków narciarskich w Oslo. Początek zawodów w Oslo o godzinie 14.20, transmisja w TVP 1 oraz Eurosport 1.

W sobotę w Oslo na skoczni Holmenkollen odbył się konkurs drużynowy Pucharu Świata w skokach. Na skoczni w Holmenkollen. Polskę reprezentowali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Maciej Kot. Sobotnie zawody zaliczane są do konkursu Raw Air. Drużyna Polski zdobyła drugie miejsce.

Kamil Stoch potwierdził w piątek, że rola faworyta mu nie przeszkadza. Polak znakomicie spisywał się na treningach, a w kwalifikacjach skacząc jako ostatni poszybował najdalej ze wszystkich zawodników, choć skakał z krótszego rozbiegu startując z 14, a nie jak rywale z 15 belki. Skoczył 131 m co dało mu notę 143,2 pkt.

Drugi był Norweg Johansson. Za skok na odległość 130,5 m dostał notę 137 pkt. Na trzeciej pozycji uplasował się Freitag. Niemiec rywalizujący ze Stochem o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata skoczył 130 m i miał notę 135,1 pkt.

Czwarty był kolejny z Norwegów Johann Andre Forfang - 130 m i nota 134,3 pkt. Na wysokiej piątej pozycji zameldował się Kubacki, który też skoczył 130 m, ale miał notę 132,3 pkt. Taka jest też czołówka klasyfikacji Raw Air.

Do niedzielnego konkursu zakwalifikowało się w sumie pięciu Polaków. Zobaczymy w nim także Stefana Hulę, który był 15 (123 m - 122.9 pkt), Jakuba Wolnego, który zajął 42 miejsce (118,5 m - 110,1 pkt) oraz Piotra Żyłę, który sklasyfikowany został na 44 pozycji (116 m - 109 pkt).

Nie udało się zakwalifikować do czołowej pięćdziesiątki Maciejowi Kotowi. Zakopiańczyk skoczył tylko 112 m (nota 99,8 pkt) i uplasował się na 56. miejscu.

W sobotę na skoczni Holmenkollen czeka nas konkurs drużynowy.

Raw Air rozgrywany jest po raz drugi. Pierwszą edycję przed rokiem wygrał Austriak Stefan Kraft, a drugie miejsce zajął Kamil Stoch. W tym roku trzykrotny mistrz olimpijski jest faworytem. Poza nim w zawodach zobaczymy jeszcze pięciu innych Polaków: Dawida Kubackiego, Macieja Kota, Stefana Hulę, Piotra Żyłę i Jakuba Wolnego.

Najgroźniejszymi rywalami Stocha będą Niemiec Andreasa Wellinger oraz reprezentanci gospodarzy: Robert Johansson, Johann Andre Forfang i Andreas Stjernen. W końcowej klasyfikacji może liczyć się też Kraft.