Skoki narciarskie. Puchar Świata Niżny Tagił 2019 Kubacki piąty, sensacyjny zwycięzca WYNIKI

PD
Kamil Stoch
Kamil Stoch Pawel Relikowski / Polska Press
W sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile zwyciężył Japończyk Yukiya Sato. Najlepszy z Polaków, Dawid Kubacki, zajął piąte miejsce. Po pierwszej serii na drugiej pozycji był Piotr Żyła, ale zepsuł swoją drugą próbę. Kolejny konkurs na rosyjskiej skoczni już w niedzielę.

PŚ NIŻNY TAGIŁ WYNIKI

To mógł być przełomowy konkurs dla Piotra Żyły. Skoczek z Wisły w pierwszej serii uzyskał 131 metrów i na półmetku zawodów zajmował drugie miejsce. Wydawało się, że reprezentant Biało-Czerwonych zajmie miejsce na podium, ale w drugiej próbie spisał się znacznie gorzej. Odległość 112 metrów pozbawiła go szans na wysoką pozycję i Polak spadł dopiero na 24. miejsce.

Lepiej spisali się Dawid Kubacki i Kamil Stoch, którzy inaczej niż Żyła zaliczyli udane skoki zwłaszcza w drugiej odsłonie. Kubacki pierwszy skok na 127 metrów poprawił próbą na 131 metrów, a Stoch uzyskał 128,5 metra (121 w pierwszej serii). W efekcie Kubacki zakończył zawody na piątym miejscu, a zawodnik z Zębu na dziewiątym.

Niespodziewanym zwycięzcą sobotniego konkursu okazał się Yukiya Sato. Japończyk jak dotąd tylko raz w karierze stanął na podium w Pucharze Świata (trzecie miejsce w Zakopanem), ale w Rosji zgarnął pełną pulę. W drugiej serii uzyskał aż 132 metry i wyprzedził Karla Geigera oraz Philipa Aschenwalda.

Do drugiej serii zakwalifikował się jeszcze jeden z Polaków - Maciej Kot zajął 27. miejsce. Jakub Wolny zakończył pierwszą serię na 32., a Klemens Murańka na 45. pozycji.

W klasyfikacji generalnej PŚ wciąż prowadzi Daniel-Andre Tande. Siódme i ósme miejsca zajmują kolejno Stoch i Kubacki, którzy tracą do Norwega niewiele ponad sto punktów.