Skoki narciarskie WILLINGEN Piotr Żyła na podium. Kobayashi wygrywa konkurs i Willingen Five

od 16 lat
Skoki narciarskie WILLINGEN 17 02 2019 NA ŻYWO, WYNIKI, LIVE Ryoyu Kobayashi wygrał niedzielny konkurs skoków w Willingen. Japończyk zwyciężył także w turnieju Willingen Five. Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci Piotr Żyła. Polacy świetnie skakali w pierwszej serii, ale ostatecznie miejsce na podium utrzymał tylko wiślanin. Piąty był Dawid Kubackim, a siódmy Kamil Stoch. Jakub Wolny zajął 16 miejsce i Maciej Kot - 30. W turnieju Willingen Five drugi za plecami Japończyka był Żyła. Tutaj znajdziesz wyniki skoków narciarskich w Willingen.

Polacy w niedzielnym konkursie skoków narciarskich w Willingen potwierdzili, że na kilka dni przed rozpoczęciem mistrzostw świata są w wysokiej formie. W piątek Biało-Czerwoni wygrali konkurs drużynowy, w sobotę drugą lokatę zajął Kamil Stoch, a dziś na podium uplasował się Piotr Żyła.

Podopieczni trenera Stefana Horngachera klasą błysnęli już w pierwszej serii. Drugi był Piotr Żyła, który o 0,4 pkt wyprzedzał Kamila Stocha, a ten o tyle samo był lepszy od Dawida Kubackiego. Lepszy od naszych skoczków był tylko Ryoyu Kobayashi. Japończyk oddał najdłuższy skok na odległość 146 m i miał ponad 9 pkt przewagi nad Polakami. Dzięki temu skokowi młodszy z braci Kobayashich objął także prowadzenie w klasyfikacji turnieju Willingen Five, bo dotychczasowy lider Karl Geiger skoczył słabo.

W serii finałowej liczyliśmy, że nasi utrzymają dwa miejsca na podium. Atak z ósmej pozycji przypuścił jednak Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył 141,5 m i wskoczył na drugą pozycję. Żyła skoczył 137,5 m i spadł na trzecie miejsce. Kubacki po locie na odległość 139 m przesunął się z czwartej na piątą pozycję. Najsłabiej wypadł Kamil Stoch, który osiągnął tylko 134,5 m i przesunął się z trzeciej na siódmą lokatę.

Żyła po pięciu czwartych miejscach w końcu wrócił na podium Pucharu Świata. Wiślanin zajął także drugą pozycję w klasyfikacji końcowej Willingen Five. Zwyciężył w niej Eyoyu Kobayashi i w nagrodę odebrał czek na 25 tys. euro.

To był ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata. W następny weekend skoczkowie rywalizować będą o medale MŚ na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Oto skład polskiej kadry na MŚ.

Wyniki niedzielnego konkursu skoków w Willingen

Klasyfikacja turrnieju Willingen Five

Klasyfikacja Pucharu Świata

Ryoyu Kobayashi nie pozostawia złudzeń rywalom. Szybuje na odległość 144 m i Japończyk wygrywa zarówno dzisiejszy konkurs jak i Willingen Five

Piotr Żyła też nie daje rady Eisenbochlerowi. Po skoku na odległośc 137,5 m jest drugi

Kamil Stoch skacze 134,5 m. Polak jest piąty

Czas na trzech Polaków. Dawid Kubacki skacze 139 m. Skoczek z Szaflar przegrywa z Eisenbichlerem i Freitagiem. Jest trzeci

Forfang też nie skacze bardzo daleko - 134,5 m. Norweg też nie daje rady wyprzedzić Niemców - jest piąty

Norweg Johansson skacze tylko 130,5 m i wypada z czołowej dziesiątki. Dalej na czele trzech Niemców

Markus Eisenbichler skacze 141,5 m. Niemiec jest pierwszy przed Freitagiem i Geigerem

Przed nami czołowa dziesiątka, a w niej trzech Polaków

Richard Freitag szybuje daleko - 144 m i jest liderem. Niemiec pokazuje, że jego forma przed MŚ rośnie

Stefan Kraft osiąga 135 m i to Austriak teraz prowadzi

Jewgienij Klimow skacze tyle samo co Wolny. Rosjanin wyprzedza Polaka

Jakub Wolny skacze 134,5 m. Zawodnik Klimczoka Bystra obejmuje prowadzenie przed Junshiro Kobayashim

Druga dziesiątka skacze w Willingen z 13 belki

W drugiej grupie zawodników będzie skakał 17 po pierwszej serii Jakub Wolny

Jeszcze dalej leci Junshiro Kobayashi - 137 m. Starszy brat lidera PŚ prowadzi po skokach 10 zawodników

Michael Hayboeck skacze 135 m. Austriak prowadzi

Simon Ammann skacze 132,5 m. Z twarzy Szwajcara nie schodzi jednak uśmiech. Jest drugi

Roman Koudelka skacze 133,5 m. Czech jest drugi za Niemcem Leyhe

Maciej Kot skacze 126 m. Polak nie poprawi swojej pozycji. Na razie jest ostatni, więc pewnie skończy zawody na 30 miejscu

W serii finałowej skoczkowie skaczą z 14 platformy

Rozpoczęła się seria finałowa konkursu skoków narciarskich w Willingen

Każdego z Polaków dzieli tylko 0,4 pkt, ale Japończyk wyprzedza naszych Orłów o ponad 9 pkt. W serii finałowej sobaczymy pięciu Biało-Czerwonych.

Klasyfikacja Willingen Five przed ostatnią serią skoków

Kolejność po pierwszej serii

Ryoyu Kobayashi oddaje najdłuższy skok - 146 m. Japończyk jest liderem po pierwszej serii, a za nim jest trzech Polaków

Kamil Stoch też nie zawodzi. Skacze 138,5 m i jest drugi. Za Żyłą, a przed Kubackim

Stefan Kraft tylko 133 m. Austriak dużo słabszy od Polaków

Żyła skakał z obniżonej o jeden próg belki, ale i tak osiąga 142 m. Wiślanin jest pierwszy, Dwóch Polaków na czele

Piotr Żyła pięć razy zajmował w konkursach PŚ czwarte miejsce. Jak będzie dziś?

Dawid Kubacki leci jeszcze dalej. Skoczek z Szaflar szybuje na odległość 143 m. To daje mu prowadzenie

Robert Johansson nie chciał być gorszy od kolegi z kadry. Skacze 140,5 m i jest drugi za Forfangiem

Johann Andre Forfang leci jeszcze dalej - 141 m. Norweg prowadzi

Timi Zajc wygrał serię treningową. W konkursie młody Słoweniec skacze 140 m i jest nowym liderem

Czekamy na trójkę Polaków: Dawida Kubackiego, Piotra Żyłę i Kamila Stocha

Karl Geiger wygrał w sobotę, ale dziś skacze 137,5 m co daje mu na razie czwarte miejsce

Markus Eisenbichler wygrał piątkowe kwalifikacje. Dziś w konkursie skacze 140 m. Niemiec jest pierwszy

Jewgienij Klimow skacze 133 m. Rosjanin jest szósty wyprzedzając Kubę Wolnego o 0,1 pkt