Skoki w Sapporo. Wyniki KONKURSU: Dzisiaj Dawid Kubacki lepszy niż Halvor Egner Granerud. Wygrał Ryoyu Kobayashi, Kamil Stoch czwarty

15.01.2023 zakopanepuchar swiata w skokach narciarskich  seria dawid kubackifot. wojciech matusik / polskapress
15.01.2023 zakopanepuchar swiata w skokach narciarskich seria dawid kubackifot. wojciech matusik / polskapress wojciech matusik / polskapress
W piątek 20.01.2023 r. w Sapporo odbył się pierwszy z trzech konkursów Pucharu Świata zaplanowanych na ten weekend. Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, który prowadził po I serii. Poniżej WYNIKI.

Kolejność I konkursu w Sapporo:

1. Ryoyu Kobayashi, 2. Dawid Kubacki, 3. Halvor Egner Granerud, 4. Kamil Stoch... 14. Piotr Żyła. Dla Kubackiego to 10. miejsce na podium z rzędu.

W klasyfikacji Pucharu Świata Dawid Kubacki nadal liderem

Skoki narciarskie NA ŻYWO 20.01.2023

Puchar Świata w skokach NA ŻYWO: Konkurs w Sapporo LIVE

Aby śledzić wyniki na bieżąco, odświeżaj stronę (F5)

Zapis relacji live:

Dawid Kubacki - 125,5 m. Drugie miejsce... Wygrał Ryoyu Kobayashi.

Ryoyu Kobayashi - 130 m. Japończyk prowadzi. Został Dawid Kubacki.

Halvor Egner Granerud - 126 m. Jest pierwszy.

Kamil Stoch - 123,5 m. Jest liderem!

Piotr Żyła - 124,5 m. Tylko 7. miejsce.

Stefan Kraft - 132 m. Austriak prowadzi.

Została czołowa dziesiątka.

Timi Zajc - 132 m. Słoweniec wskoczył na pierwsze miejsce.

Gregor Deschwanden - 132,5 m. Szwajcar jest 1.

Peter Prevc - 130 m. Słoweniec liderem.

Clemens Aigner - 128,5 m. Austriak pierwszy.

Żiga Jelar - 126 m. Słoweniec teraz na 1. miejscu. Za nami skoki 10 zawodników.

Marius Lindvik - 128,5 m. Norweg prowadzi.

Giovanni Bresadola - 130 m. Nowy lider.

Prowadzi Markus Eisenbichler.

Zaczęła się seria finałowa!

I seria za nami. Na prowadzeniu Dawid Kubacki, drugi jest Ryoyu Kobayashi, trzeci Halvor Egner Granerud, czwarty Kamil Stoch. Piotr Żyła jest ósmy. Pozostali Polacy nie awansowali do finału. Paweł Wąsek zajął 33. miejsce, Aleksander Zniszczoł 38.

Dawid Kubacki - 137 metrów! Lider po I serii!

Piotr Żyła - 131,5 m. Piąte miejsce.

Kamil Stoch - 133 m. Jest drugi! Brawo!

Ryoyu Kobayashi - 135 m. Nowy lider.

Liderem jest Daniel Andre Tande.

Paweł Wąsek - 118 m. Jest 10. Teraz trzeci w kolejce do awansu do serii finałowej.

Aleksander Zniszczoł - 114 m. Jest teraz 6. Prowadzi Gregor Deschwanden.

Zaczął się konkurs!

Kwalifikacje wygrał Halvor Egner Granerud. Miejsca Polaków: 2. Dawid Kubacki, 7. Kamil Stoch, 11. Piotr Żyła, 24. Aleksander Zniszczoł, 45. Paweł Wąsek. 50-letni Japończyk Noriaki Kasai zajął 51. miejsce i nie wystąpi w konkursie.

Dawid Kubacki - 133,5 m. Drugie miejsce.

Halvor Egner Granerud - 138,5 m. Jest liderem

Piotr Żyła - 128,5 m. 8. miejsce.

Manuel Fettner - 134 m. Austriak prowadzi.

Kamil Stoch - 130,5 m. Jest czwarty.

Andreas Wellinger - 130,5 m. Niemiec przejmuje prowadzenie.

Timi Zajc - 128 m. Nowy lider.

Liderem jest Ryoyu Kobayashi - 128,5 m.

Paweł Wąsek - 116 m. Teraz 22. miejsce i awans. Pierwszy oczekujący jest... 50-letni Noriaki Kasai.

W kwalifikacjach bierze udział 65 zawodników. Aleksander Zniszczoł po skoku na 124 m ma już awans do konkursu. Numery startowe pozostałych Polaków: Paweł Wąsek (42), Kamil Stoch (58), Piotr Żyła (61) i Dawid Kubacki (65).

W drugim treningu najlepszy Timi Zajc. Dawid Kubacki na drugim miejscu.

Pierwszy trening wygrał Andreas Wellinger. Dawid Kubacki był na trzecim miejscu.

Wcześniej pisaliśmy:

W ten weekend zapowiadają się wielkie emocje z udziałem skoczków narciarskich, ponieważ na skoczni Okurayama rywalizować będzie cała światowa czołówka. Zabraknie tylko Niemca Piusa Paschke, który jest na 20. miejscu klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Pięciu Polaków w Sapporo

Trener reprezentacji Polski Thomas Thurnbichler zdecydował, że w zawodach w Sapporo wystąpią Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł. W porównaniu do Pucharu Świata w Zakopanem zabraknie tylko Jana Habdasa.

Kubacki prowadzi w Pucharze Świata

PŚ w Sapporo wraca po trzyletniej przerwie. Wtedy w jednym z konkursów trzeci był Dawid Kubacki. Teraz Kubacki w dziewięciu konkurach indywidualnych z rzędu stawał na podium i jest liderem PŚ. Ma 114 punktów przewagi nad Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem.

Rekordzistą Okurayamy jest Kamil Stoch, który 29 stycznia 2019 roku skoczył aż 148,5 metra.