Skoki Willingen 2014: Kamil Stoch wygrał [NA ŻYWO, TRANSMISJA, WILINGEN WYNIKI, TABELA]

Redakcja
Kamil Stoch wygrał w Wilingen
Kamil Stoch wygrał w Wilingen EPA/Uwe Zucchi
Udostępnij:
Kamil Stoch wygrał zawody w skokach narciarskich Willingen 2014: Konkurs Ppucharu Świata w skokach narciarskich w Wilingen LIVE w TVP 1 od godziny 16. ZOBACZ SKOKI NARCIARSKIE WILINGEN TRANSMISJA + RELACJA LIVE + KLASYFIKACJA + WYNIKI

PŚ w skokach Wilingen WYNIKI 2014:

ZOBACZ KONIECZNIE:
SKOKI W WILINGEN 2 LUTY 2014: RELACJA LIVE + WYNIKI

ZOBACZ RELACJA LIVE + TABELA WYNIKÓW:

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w niemieckim Willingen. To jego dziesiąte zwycięstwo w tym cyklu w karierze.

Drugie miejsce zajął Niemiec Severin Freund, a trzecie Słoweniec Jernej Damjan.

38. Stefan Hula 101.6 pkt

Kamil Stoch wygrywając konkurs w niemieckim Willingen po raz 10. w karierze stanął na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. To jednocześnie 22. podium w karierze skoczka z Zębu.

Uzyskał 139,5 m w pierwszej serii, a w drugiej poleciał jeszcze dalej - na 145,5 m.

Mistrz globu ma w dorobku także siedem drugich miejsc i pięć trzecich.

Podia Kamila Stocha w indywidualnych konkursach PŚ:

1. miejsce (10)

23 stycznia 2011 - Zakopane
2 lutego 2011 - Klingenthal (Niemcy)
20 marca 2011 - Planica (Słowenia, loty)
20 stycznia 2012 - Zakopane
5 lutego 2012 - Predazzo (Włochy)
12 marca 2013 - Kuopio (Finlandia)
15 marca2013 - Trondheim (Norwegia)
15 grudnia 2013 - Titisee-Neustadt (Niemcy)
22 grudnia 2013 - Engelberg (Szwajcaria)
1 lutego 2014 - Willingen (Niemcy)

2. miejsce (7)

18 grudnia 2011 - Engelberg (Szwajcaria)
29 stycznia 2012 - Sapporo (Japonia)
15 grudnia 2012 - Engelberg (Szwajcaria)
4 stycznia 2013 - Innsbruck (Austria)
14 grudnia 2013 - Titisee-Neustadt (Niemcy)
21 grudnia 2013 - Engelberg (Szwajcaria)
16 stycznia 2014 - Wisła-Malinka (Polska)

3. miejsce (5)

3 grudnia 2011 - Lillehammer (Norwegia)
15 stycznia 2012 - Bad Mitterndorf (Austria, loty)
28 stycznia 2012 - Sapporo (Japonia)
12 stycznia 2013 - Zakopane
4 stycznia 2014 - Innsbruck (Austria)

Po pierwszej serii skoków w Wilingen prowadzi Słoweniec Jurij Tepes - 152 m. Drugi jest Kamil Stoch 139,5 m. Trzeci jest Japończyk Noriaki Kasai - 142 m.

PŚ W SKOKACH: KAMIL STOCH DRUGI PO PIERWSZEJ SERII

UWAGA:
PŚ W WILINGEN 2014: SERIA PRÓBNA ODWOŁANA

W sobotę w niemieckim Willingen rozgrywany jest przedostatni przed igrzyskami w Soczi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich. Wystąpi w nim sześciu Polaków, w tym cała kadra olimpijska. Ostatnie zawody przed wyjazdem do Rosji odbędą się w niedzielę.

Piątkowe kwalifikacje wygrał Niemiec Andreas Wank, najlepszy z biało-czerwonych był Piotr Żyła, który zajął piąte miejsce.

Polak zaprezentował bardzo wysoką formę, uzyskał 144,5 m, ale miał problemy przy lądowaniu i przez to otrzymał obniżone noty za styl. Ósmy był Dawid Kubacki - 135,5 m, Maciej Kot 13. - 135,5, a Stefan Hula 14. - 133 m.

Oprócz nich w zawodach wystartują Kamil Stoch i Jan Ziobro, który z racji zajmowania pozycji w czołowej "10" Pucharu Świata, nie musieli skakać w kwalifikacjach.

Mistrz świata z Val di Fiemme w kwalifikacjach nie wystąpił, ale we wcześniejszych dwóch seriach treningowych zaprezentował się bardzo dobrze. Uzyskał 136 i 137,5 m.

Przed sobotnim konkursem w Willingen Stoch jest wiceliderem klasyfikacji generalnej PŚ, prowadzenie odebrał mu startujący tydzień temu w Japonii Słoweniec Peter Prevc, który aktualnie wyprzedza Polaka o 91 pkt. W piątkowych kwalifikacjach Prevc formą nie zachwycił, wylądował tylko na 128 m.

Rok temu z dwóch zaplanowanych tam konkursów udało się przeprowadzić tylko drużynowy. Polska zajęła piąte miejsce, zwyciężyła Słowenia przed Norwegią, Niemcami i Austrią. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce wywalczył wtedy Prevc, drugi był Gregor Schlierenzauer, który tym razem w Willingen nie wystąpi. Austriak relaksował się w Dubaju i po kilku dniach odpoczynku poleci do Soczi.

Początek sobotniego konkursu o godzinie 16.

Rekord skoczni - 152 m - należy do Fina Janne Ahonena. Został ustanowiony 9 stycznia 2005 roku. PAP