Skra Częstochowa - GKS Katowice LIVE, WYNIK, NA ŻYWO, TRANSMISJA Drugoligowe derby województwa sąsiadów w tabeli

31.08.2019 r. GKS Katowice - Skra Częstochowa 2:0.
31.08.2019 r. GKS Katowice - Skra Częstochowa 2:0. Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotę 24.10.2020 r. w meczu 10. kolejki II ligi Skra Częstochowa gra z GKS-em Katowice. Mecz rozpoczął się o godz. 14.15. GieKSa po wymuszonej pauzie chce zdobyć kolejne trzy punkty. Skra u siebie jeszcze nie przegrała. Skra wygrała 1:0 po bramce zdobytej w doliczonym czasie.

90+2 - 1:0 dla Skry. Piotr Nocoń głową umieścił piłkę siatce GieKSy.
Sędzia dolicza trzy minuty.

W 82. minucie Piotr Kurbiel "zatańczył" w polu karnym, ale strzelił obok słupka.

80 minut za nami - 0:0.

W 71. minucie Gołebiowski uderzył z pola karnego, a Mrozek był na posterunku, ratując swój zespół.

W 60. minucie Michał Kołodziejski po rzucie rożnym z pięciu metrów główkował nad poprzeczką.

Zaczęła się druga część meczu w Częstochowie.

Koniec I połowy. Mamy remis 0:0, choć okazje na bramki były.

W 30. minucie Mrozek obronił strzał z dystansu Radosława Gołębiowskiego. Był z tego rzut rożny, po którym Adam Mesjasz główkował tuż koło słupka. Nadal 0:0.

W 26. minucie Biegański odważną interwencję powstrzymał w polu karnym Filipa Kozłowskiego.

W 16. minucie bramkarz GieKSy Bartosz Mrozek nogami odbił piłkę po strzale z bliska z woleja Kamila Wojtyry.

Za nami pierwsze 15 minut. Wynik 0:0.

W 10. minucie zza pola karnego groźnie uderzył Arkadiusz Woźniak. Bramkarz Skry Mikołaj Biegański popisał się dobrą interwencją.

Tak zapowiadaliśmy ten mecz:

Przez koronawirusa w drużynie gości odwołano w poprzedniej kolejce mecz GKS-u Katowice z Błękitnymi Stargard. Skra Częstochowa zagrała na wyjeździe z Hutnikiem Kraków i przegrała 1:3. W sobotę dojdzie do derbów województwa śląskiego, w których Skra podejmie GieKSę.

SKRA - GKS KATOWICE LIVE

W 10. kolejce odwołano dwa mecze (Błękitni - Lech II Poznań oraz Motor Lublin - Bytovia). Pozostałe mają się odbyć zgodnie z planem, w tym spotkanie w Częstochowie.

Skra do tej pory rozegrała 9 meczów i ma 16 punktów. Częstochowianie zajmują 5. miejsce. Na 6. pozycji w tabeli II ligi jest GKS Katowice - 7 rozegranych spotkań i 14 punktów. Oba zespoły są więc w strefie barażów o II ligę.

SKRA - GKS KATOWICE NA ŻYWO

Drużyna Skry jest groźna na swoim stadionie, gdzie mecze rozgrywane są na sztucznej murawie. W tym sezonie drużyna Marka Gołębiewskiego w roli gospodarza jeszcze nie przegrała, notując trzy zwycięstwa i jeden remis. Zapowiada się ciekawy mecz, bo GieKSa lepiej radzi sobie na wyjazdach - trzy wygrane i jedna porażka.

- GKS to jedna z najlepszych drużyn w II lidze. Będziemy chcieli na pewno stworzyć ciekawe widowisko. Zrobimy wszystko, aby szybko naprawić wpadkę z Krakowa. W meczach wyjazdowych czasem można kalkulować, u siebie w każdym meczu interesuje nas tylko zwycięstwo - stwierdził trener Gołębiewski, cytowany przez klubową stronę Skry.

- W Częstochowie gramy na innym boisku, ale nasza gra nie może się zmieniać. Musimy pozostać tożsami z tym, co cały czas trenujemy. Nie możemy szukać wymówek, bo nagle zagramy na boisku ze sztuczną nawierzchnią - mówi piłkarz GKS-u Arkadiusz Woźniak.

SKRA - GKS KATOWICE TRANSMISJA ONLINE

W 24. kolejce poprzedniego sezonu, 7 czerwca, Skra wygrała u siebie z GieKSą 1:0 po bramce Piotra Noconia. W sierpniu 2019 roku, w 7. kolejce, GieKSa była lepsza przy Bukowej - 2:0 (dwa gole Dawida Rogalskiego).

Sędzią meczu w Częstochowie jest Albert Różycki (Łódź).

Mecz Skra Częstochowa - GKS Katowice można zobaczyć online na kanale Łączy nas piłkaTUTAJ