Skra Częstochowa - GKS Tychy WYNIK Przełamanie częstochowian w walce o utrzymanie. Kryzys tyszan trwa. Baraże uciekają

23.10.2021. W 14. kolejce Fortuna 1. Ligi GKS Tychy zremisował ze Skrą Częstochowa 0:0. 2 maja 2022 r. oba te zespoły zagrały w Bełchatowie. Marzena Bugala-Astaszow Polska Press
W poniedziałek 2.05.2022 r. w meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa wygrała z GKS-em Tychy 1:0 (1:0). Mecz rozegrano w Bełchatowie, gdzie częstochowski beniaminek ma swoje domowe spotkania. Skra zdobyła bardzo cenne punkty w walce utrzymanie. Tyszanie zaliczyli drugą porażkę z rzędu.

Skra walczy o pozostanie w I lidze. Przed meczem z GKS-em Tychy miała serię 13 spotkań bez zwycięstwa. Tyszanie ciągle mający szansę na baraże o Ekstraklasę wpadli w dołek - zanim pojechali do Bełchatowa zaliczyli serię pięciu meczów bez wygranej.

Przed meczem Skry z GKS-em Tychy Sandecja Nowy Sącz pokonała Stomil Olsztyn 1:0, co było dobrą wiadomością dla częstochowian, w których składzie zabrakło pauzującego za czerwoną kartkę bramkarza Mateusza Kosa. Zastąpił go Nikodem Sujecki.

Na początku meczu w Bełchatowie lepiej spisywali się goście. Próbowali Tomas Malec, Oskar Paprzycki, ale bezskutecznie. Skra czekała na kontrę i... objęła prowadzenie w 41. minucie, gdy Konrada Jałochę pokonał Maciej Mas. Gospodarze po tym trafieniu chcieli jeszcze zadać drugi cios przed przerwą. GKS nie dał się już zaskoczyć i piłkarze zeszli do szatni z wynikiem 1:0.

Tyszanie starali się doprowadzić do wyrównania. W 74. minucie gospodarzy uratował Sujecki, który nie dał się pokonać, gdy próbował Paprzycki.

W doliczonym czasie GKS jeszcze starał się wyrównać. W jednej akcji obrońcy Skry zablokowali aż pięć strzałów gości! Tyszanie chcieli też rzutu karnego, ale analiza VAR nie dała ku temu podstaw.

Skra się przełamała, a seria GKS-u Tychy bez zwycięstwa to już sześć meczów bez zwycięstwa. Strata do 6. miejsce rozpoczynającego strefę barażową wynosi już 5 punktów.

Skra Częstochowa - GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Maciej Mas (41)

Skra: Nikodem Sujecki - Krzysztof Napora, Aleksander Paluszek, Adam Mesjasz, Mariusz Holik, Łukasz Winiarczyk - Mikołaj Kwietniewski, Bartosz Baranowicz, Przemysław Sajdak (78. Szymon Szymański), Dawid Niedbała (90. Piotr Nocoń) - Maciej Mas (78. Krzysztof Ropski).

GKS Tychy: Konrad Jałocha - Maciej Mańka, Wiktor Żytek, Kamil Szymura, Krzysztof Wołkowicz - Bartosz Biel (65. Gracjan Jaroch), Oskar Paprzycki (81. Łukasz Grzeszczyk), Mateusz Czyżycki, Daniel Rumin, Krystian Wachowiak (81. Marcin Kozina) - Tomas Malec.

Żółte kartki: Mas, Sajdak, Niedbała, Holik - Szymura, Kozina

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)