Skra Częstochowa w finale baraży o Fortuna 1. Ligę! Chojniczanka została pokonana w Chojnicach

12.6.2021. Skra w ostatniej kolejce zremisowała z Garbarnią w Krakowie 4:4, w półfinale w barażach pokonała Chojniczankę! Konrad Kozlowski/Polskapress
We wtorek 15.06.2021 r. w półfinale baraży o awans do Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa wygrała w Chojnicach z Chojniczanką 1:0 (1:0). Częstochowianie zagrają w sobotę 19 czerwca w finale na wyjeździe z KKS-em Kalisz.

Skra zapewniła sobie grę w barażach w ostatniej kolejce remisując po szalonym meczu z Garbarnią w Krakowie 4:4. Drużyna z Częstochowy zajęła 6. miejsce w tabeli eWinner 2. Ligi i w półfinale zagrała na boisku Chojniczanki, która skończyła sezon zasadniczy na 3. miejscu.

We wtorek Skra wygrała w Chojnicach z Chojniczanką 1:0 po bramce Daniela Pietraszkiewicza w 29. minucie.

W drugim meczu półfinałowym Wigry Suwałki przegrały z KKS-em Kalisz w rzutach karnych 2:4 (po I połowie, 90 minutach oraz dogrywce było 2:2). Skra w finale zagra na boisku rywala. Finał zaplanowano na 19 czerwca, o godz. 11.45.

Baraże o awans do I ligi (półfinał): Chojniczanka Chojnice - Skra Częstochowa 0:1 (0:1)

Chojniczanka: Sokół - Mudra (84. Nowak), Grolik, Bartosiak, Grobelny - Mikołajczak, Ziętarski (65. Pląskowski), Kona (84. Czajkowski), Rakowski (77. Golański), Klichowicz - Skrzypczak (84. Napołow).

Skra: Biegański - Sadowski, Holik, Brusiło - Napora, Kazimierowicz (79. Warnecki), Noiszewski, Nocoń, Pietraszkiewicz (68. Niedbała) - Wojtyra, Klisiewicz (46. Gołębiowski).

Żółte kartki: Bartosiak, Rakowski, Grolik, Mikołajczak, Klichowicz - Klisiewicz, Nocoń

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław)