Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec ZDJĘCIA KIBICÓW, WYNIK Sosnowiczanie wygrali „na wyjeździe” na Stadionie Ludowym

20.03.2022. Mecz Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec na Stadionie Ludowym.   Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
20.03.2022. Mecz Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec na Stadionie Ludowym. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
W niedzielę 20.03.2022 r. w ostatnim meczu 24. kolejki Fortuna 1. Ligi Skra Częstochowa przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 1:2 (0:0). Mecz odbył się na sosnowieckim Stadionie Ludowym, na którym Skra wystąpiła w roli gospodarza. Dwie bramki dla sosnowiczan zdobył Szymon Sobczak. Zobacz ZDJĘCIA.

Częstochowski beniaminek nie może grać na swoim boisku, które nie spełnia licencyjnych wymogów. Dla Skry nie było miejsca na stadionie Rakowa, dlatego wszystkie mecze gra na wyjazdach. Ostatnio „zadomowiła” się w Sosnowcu, ale w tym sezonie resztę meczów w roli gospodarza ma rozegrać w Bełchatowie.

Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW oraz z meczu Skra Częstochowa na Stadionie Ludowym, 20.03.2022 r.

Skra poprzednio na Stadionie Ludowym bez udziału publiczności zremisowała z Sandecją Nowy Sącz 0:0. Mecz z Zagłębiem mogła zobaczyć ograniczona liczba widzów, ponieważ był zgłoszony jako impreza niemasowa.

Sosnowiczanie przystępowali do tego spotkania z jednym wiosennym punktem (za remis z Odrą Opole 1:1). Zespół z Częstochowy zdobył wiosną 2 punkty.

331 widzów na Stadionie Ludowym doczekało się na bramkę w 57. minucie. Z rzutu wolnego uderzył Szymon Pawłowski. Bramkarz Skry Mateusz Kos odbił piłkę przed siebie, a Filip Borowski został sfaulowany przez Bartosza Baranowicza. Sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Szymon Sobczak.

Sosnowiczanie dołożyli drugie trafienie w 82. minucie. Sobczak wykorzystał sytuację sam na sam z Kosem. Napastnik Zagłębie ma już 14 goli w tym sezonie.

Skra nie odpuszczała i zdobyła bramkę kontaktową. Po rzucie rożnym głową piłkę do siatki posłał Krzysztof Ropski i zrobiła się nerwowa końcówka dla "gości". Zagłębie broniło prowadzenia, również w pięciu doliczonych minutach i dowiozło pierwsze wiosenne zwycięstwo.

Skra Częstochowa - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Szymon Sobczak (57-karny), 0:2 Szymon Sobczak (82), 1:2 Krzysztof Ropski (86)

Skra: Mateusz Kos - Bartłomiej Burman, Aleksander Paluszek, Adam Mesjasz, Łukasz Winiarczyk, Kamil Lukoszek - Piotr Pyrdoł (63. Mikołaj Kwietniewski), Bartosz Baranowicz, Adam Olejnik (70. Krzysztof Ropski), Piotr Nocoń - Maciej Mas.

Zagłębie: Michał Gliwa - Filip Borowski, Dominik Jończy (85. Lukas Duriska), Vedran Dalić, Mateusz Bodzioch, Dawid Gojny - Patryk Bryła (72. Maksymilian Banaszewski), Wojciech Szumilas, Joao Oliveira, Szymon Pawłowski (77. Wojciech Kamiński) - Szymon Sobczak (85.Vamara Sanogo).

Żółte kartki: Baranowicz - Borowski, Joao Oliveira

Sędziował: Marcin Kochanek (Opole)