Skrót meczu Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1. Górnicy stracili rzutem na taśmę szansę na ligowe podium

OPRAC.:
Jakub Jabłoński
Górnik Zabrze w ostatnich minutach stracił szansę na przeskoczenie w tabeli Lecha Poznań. Tym samym mimo pięknego gola Daniego Pacheco w 47. minucie drużyna Jana Urbana musiała zadowolić się jednym punktem. Łukasz Wolsztyński strzałem z woleja pokrzyżował plany rewelacji wiosny tegorocznej PKO Ekstraklasy. Polecamy skrót najciekawszych sytuacji z meczu Górnik - Stal!

Skrót meczu Górnik Zabrze - Stal Mielec

Zespołowi z Górnego Śląska częściowo udało się zrehabilitować za wyjazdową porażkę z Cracovią (0:5) w poprzedniej kolejce, ale strata punktów ze Stalą praktycznie do minimum ogranicza jego szanse na tytuł mistrzowski.

Zabrzanie już po pierwszej połowie powinni prowadzić. Mieli cztery świetne okazje do zdobycia gola, z tego trzy pomiędzy 13. a 16. minutą.

Najpierw bardzo groźną "główką" popisał się Rafał Janicki, ale jedyną z tego korzyścią dla Górnika był rzut rożny. Następnie w ostatniej chwili sytuację wyjaśnił obrońca Stali Mateusz Matras. Zabrzanie ponownie wykonywali rzut rożny, po którym piłka trafiła do Kryspina Szcześniaka, a ten z czterech metrów uderzył niecelnie. Inna sprawa, że miał trudną sytuację do oddania strzału.

W 25. minucie Kamil Lukoszek mógł zdobyć gola, ale po jego strzale Mateusz Kochalski dobrze interweniował.

Górnik prowadzenie objął w 47. min. Wówczas celny strzał z rzutu wolnego oddał Hiszpan Dani Pacheco.

Stal wyrównała w drugiej minucie doliczonego czasu gry. Rafa Santos dośrodkował z lewego skrzydła i piłka trafiła do innego rezerwowego - Łukasza Wolsztyńskiego i były zawodnik Górnika celnie uderzył z woleja.(PAP)

Górnik Zabrze - PGE FKS Stal Mielec 1:1 (0:0)

• Bramki: 1:0 Dani Pacheco (47-wolny), 1:1 Łukasz Wolsztyński (90+2).
  • Żółta kartka - Górnik Zabrze: Damian Rasak, Erik Janza, Kryspin Szcześniak. PGE FKS Stal Mielec: Maksymilian Pingot.
  • Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn). Widzów: 21 648.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza - Adrian Kapralik (65. Soichiro Kozuki), Dani Pacheco, Lukas Podolski (83. Piotr Krawczyk), Damian Rasak (83. Filipe Nascimento), Kamil Lukoszek (65. Paweł Olkowski) - Sebastian Musiolik.

PGE FKS Stal Mielec: Mateusz Kochalski - Marco Ehmann (85. Łukasz Wolsztyński), Mateusz Matras, Maksymilian Pingot - Łukasz Gerstenstein (55. Igor Strzałek), Maciej Domański, Piotr Wlazło, Matthew Guillaumier (69. Rafa Santos), Koki Hinokio (55. Krystian Getinger), Krzysztof Wołkowicz (55. Alvis Jaunzems) - Ilja Szkurin.

Po nich zdecydowanie więcej się spodziewaliśmy. Przychodzili jako gwiazdy oraz wielkie hity transferowe, ale PKO Ekstraklasa bardzo szybko ich zweryfikowała. Kluby takie jak Lech Poznań, Legia Warszawa czy Raków Częstochowa wydały na swoich zawodników worek pieniędzy - a ci są cieniami własnych piłkarzy. Oto największe rozczarowania transferowe w PKO BP Ekstraklasie ostatnich lat! Sprawdź, który klub sprowadził najwięcej "niewypałów transferowych". Kliknij w przycisk po prawej stronie, aby zobaczyć największe niewypały w PKO BP Ekstraklasie!

Największe rozczarowania transferowe ostatnich lat. Niewypał...