Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1. Zabrzanom sprzyjał VAR, ale zawiodła ich skuteczność. Igor Angulo nie strzelił karnego

Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze
Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
Piłkarze Górnika tylko zremisowali we Wrocławiu ze Śląskiem 1:1, choć przez większość spotkania mieli przygniatającą przewagę. Sędzia Krzysztof Jakubik dwa razy analizował sytuację na boisku przy pomocy systemu VAR i dwa razy podejmował decyzję korzystną dla zabrzan. Arbiter najpierw uznał gola Michała Koja, a później przyznał gościom karnego za zagranie piłki ręką przez Marcin Robaka. Jedenastki nie wykorzystał jednak w końcówce Igor Angulo. Aż 2081 kibiców Górnika Zabrze, obecnych na tym meczu, którzy głośno dopingowało piłkarzy, nie szczędząc gardeł, opuszczało Wrocław w kiepskich nastrojach, bo szczęście było tak blisko.

Goście szybko objęli prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Kądzior. Angulo zagrał piłkę na długi słupek, a Koj w bliska wepchnął piłkę do siatki. Zabrzanie z celebrowaniem radości musieli trochę poczekać, bo sędzia Jakubik musiał obejrzeć powtórkę tej sytuacji, zanim uznał bramkę.

- Byłem przekonany, że strzeliłem tę bramkę prawidłowo i zdziwiłem się, że sędzia asystent podniósł chorągiewkę. Na szczęście zadziałał VAR i gol został uznany – powiedział Michał Koj przed kamerą Canal+.

Górnik poszedł za ciosem i jeszcze w pierwszym kwadransie powinien strzelić dwie kolejne bramki. Najpierw po podaniu Angulo z 8 m nad bramką strzelił Kądzior, a później Hiszpan, który pod nieobecność Szymona Matuszka był kapitanem zabrzan, znalazł się sam na sam z bramkarzem, lecz jego uderzenie obronił Jakub Słowik.

Zabrzanie grali we Wrocławiu prostymi środkami. Goście ustawili wysoki pressing, a zaraz po przejęciu piłki starali się obsługiwać długimi podaniami Angulo lub Łukasza Wolsztyńskiego. Lider ligowych snajperów w tym roku gola jeszcze nie strzelił, choć okazji mu nie brakowało. Po jego uderzeniu z 18 m piłka przeleciała tuż obok słupka, a tuż przed przerwą po znakomitym podaniu Rafała Kurzawy Hiszpan znów znalazł się sam na sam z bramkarzem Śląska i znów przegrał ten pojedynek.

Rejestr sytuacji Górnika do przerwy uzupełnia okazja Mateusza Wieteski. Obrońca gości próbował z bliska strzelać przewrotką, lecz Słowik i tym razem był na posterunku. Po zmianie stron po szybkiej kontrze wymarzoną okazję miał Szymon Żurkowski, lecz i on w sytuacji sam na sam strzelił nad bramką.

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 1:1. Zabrzanom sprzyjał VAR, a...

Do składu Śląska wrócił Robak, ale w I połowie wrocławianie nie oddali ani jednego celnego strzału. Po przerwie ofensywę gospodarzy wzmocnił kolejny napastnik wracający do gry po kontuzji – Arkadiusz Piech. Niewykorzystane przez zabrzan okazje w końcu zemściły się na gościach, a w roli głównej wystąpił właśnie Piech, który głową skierował piłkę do siatki po dośrodkowaniu innego z rezerwowych Hiszpana Sito Riery.

W końcówce goście mieli jednak znakomitą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Sędzia Jakubik znów skorzystał z systemu VAR i przyznał Górnikowi jedenastkę za zagranie piłki ręką prze Robaka. Do rzutu karnego podszedł Angulo, lecz jego uderzenie obronił Słowik. Bramkarz Śląska był bohaterem tego meczu.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Koj (14), 1:1 Arkadiusz Piech (66)