Śląsk: Zmiany w komunikacji - Katowice, Bytom, Chorzów i Sosnowiec

MANO, KZK GOP
Arc
Śląsk: Uwaga - zmiany w komunikacji - Katowice, Bytom, Chorzów i Sosnowiec. Korzystacie z komunikacji miejskiej w tych miastach? Czeka nas kilka ważnych zmian

Jak informuje Anna Koteras, rzeczniczka prasowa KZK GOP, trzeba się przygotować na zmiany. Część - ze względu na remonty, a część ze względu na święto 11 listopada.

Sosnowiec

Sosnowiec – remont torowiska w rejonie przystanku Dańdówka Skrzyżowanie – dotyczy linii nr 26
Z powodu remontu w rejonie tego przystanku „Dańdówka Skrzyżowanie” od 8 listopada (sobota) do 16 listopada 2014 roku (niedziela) linia nr 26 zostanie zastąpiona dwoma liniami czasowymi nr 26a i 26b.

Rozkłady jazdy ww. linii tramwajowych zakładają możliwość przejazdu na stałej trasie linii nr 26 z uwzględnieniem systemu przesiadkowego na przystanku „Dańdówka Skrzyżowanie”.

Linia tramwajowa nr 26 a, kursować będzie na trasie: „Milowice Pętla” – „Dańdówka Skrzyżowanie” z uwzględnieniem zawracania na trójkącie torowym.

Linia tramwajowa nr 26 b, kursować będzie na trasie: „Mysłowice Dworzec PKP” – „Dańdówka Skrzyżowanie” (stanowisko tymczasowe zlokalizowane przez przejazdem tramwajowo - drogowym w ul. Wojska Polskiego), wykonując kursy taborem dwukierunkowym

Bytom

Kolejna zmiana dotyczy Bytomia i jest związana z uruchomieniem przystanku Łagiewniki Cmentarz n/ż – dotyczy linii nr 227

Od 8 listopada autobusy linii okrężnej nr 227 rozpoczną obsługę nowego przystanku o nazwie „BYTOM Łagiewniki Cmentarz [nż]”. Przystanek ten jest w rejonie cmentarza w Łagiewnikach przy tzw. ulicy Starochorzowskiej.

Następna zmiana w Bytomiu jest związana z 11 listopada - uroczystościami Święta Niepodległości. dotyczy linii nr: 24, 52, 53, 85, 91, 99, 104, 114, 148, 185, 192 i 700

W tym dniu w godzinach od 17 do 18.30 zostanie zamknięty odcinek ulicy Piłsudskiego w Bytomiu.

Linie autobusowe nr: 24, 52, 53, 85, 91, 99, 104, 114, 148, 185, 192 i 700 będą w tym rejonie kursowały po trasie objazdowej tylko w jednym kierunku do dworca w Bytomiu od ul. Piłsudskiego, ulicami: Kwietniewskiego, Jainty, Wrocławską do ul. Kolejowej, bez obsługi przystanku „BYTOM Strzelców Bytomskich”.

Chorzów

Chorzów – prace drogowe i torowe na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej, Szpitalnej i al. BOWiD w Chorzowie Batorym – dotyczy linii nr: 22, 48, 74, 98, 139, 144, 165, 632, 663, 974

Na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z ul. Szpitalną i al. BOWiD, które wykonywane będą przy wyłączeniu zakrętu z ul. Armii Krajowej w ul. Szpitalną oraz z ul. Szpitalnej w ul. Armii Krajowej, 8 listopada godziny 5 do 9 listopada godziny ok. godz. 20 (sobota – niedziela) wprowadzone zostaną trasy objazdowe dla linii autobusowych nr: 22, 48, 74, 98, 139, 144, 165, 632, 663, 974.

Linie autobusowe nr: 98, 165, 663 w kierunku do Klimzowca –po obsłudze przystanku „Chorzów Batory 16 Lipca” oraz wyjeździe z ronda, autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Żelazną, Leśną, Kołłątaja, Piekarską, skręcą w prawo w ul. Armii Krajowej, następnie pojadą obok zajezdni tramwajowej, ulicą Gałeczki, zjadą na Drogową Trasę Średnicową, następnie al. BOWiD, Ratuszową do ul. Wita Stwosza, celem obsługi przystanku „Chorzów Racławicka” (tymczasowa lokalizacja przy ul. Wita Stwosza - za skrzyżowaniem z ul. Długą).

Linie autobusowe nr: 22, 48, 74, 139, 144, 632, 974 w kierunku do centrum Chorzowa w dalszym ciągu kursować będą DTŚ. Po obsłudze przystanku „Chorzów Batory 16 Lipca” oraz wyjeździe z ronda, autobusy tych linii skierowane zostaną ulicami: Żelazną, Leśną, Kołłątaja, Piekarską, skręcą w prawo w ul. Armii Krajowej, następnie pojadą obok zajezdni tramwajowej, ulicą Gałeczki, zjadą na Drogową Trasę Średnicową, następnie al. BOWiD, ponownie Drogową Trasą Średnicową, celem włączenia się na swoją rozkładową trasę na przystanku „Chorzów Cmentarz”. Zamiast obsługi przystanku „Chorzów Racławicka” linie te obsługiwać będą przystanek zlokalizowany na zjeździe z al. BOWiD w Drogową Trasę Średnicową, tj.: „Chorzów DTŚ-BOWiD”.

Kierunek do autostrady A-4 oraz pętli autobusowej w Chorzowie Batorym - po obsłudze przystanku „Chorzów Batory Dworzec PKP”, autobusy ww. linii skierowane zostaną ulicami: Armii Krajowej, Piekarską, Wieniawskiego, Leśną, Żelazną do włączenia się na swoje rozkładowe trasy na przystanku „Chorzów Batory 16 Lipca”.

W przypadku ewentualnego wcześniejszego przywrócenia możliwości przejazdu przez skrzyżowanie ul. Armii Krajowej z al. BOWiD autobusy linii nr: 22, 48, 74, 139, 144, 632, 974 w kierunku centrum Chorzowa, do godziny 20 9 listopada, powinny obsługiwać zarówno przystanek „Chorzów Racławicka”, jak również przystanek „Chorzów DTŚ-BOWiD”.

Katowice

Katowice – zakończenie przebudowy ul. T. Kościuszki – dotyczy linii tramwajowych nr: 6, 16, 18, 19, 23, 33 i 36

Na ulicy Kościuszki w Katowicach od 12 listopada (środa) zostaną zmienione rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 6, 16, 18, 19, 23, 33 oraz przywrócone funkcjonowanie linii tramwajowej nr 36.

Linia tramwajowa nr 6 – wprowadzenie trasy: „BYTOM Politechnika Śląska” – „KATOWICE Brynów Pętla”;
Linia tramwajowa nr 16 – wprowadzenie trasy: „KATOWICE Wełnowiec Plac Alfreda” – „KATOWICE Brynów Pętla”;
Linia tramwajowa nr 18 – korekta godzin odjazdów;
Linia tramwajowa nr 19 – wprowadzenie trasy: „BYTOM Stroszek Zajezdnia” – „KATOWICE Plac Miarki”;
Linia tramwajowa nr 23 – korekta godzin odjazdów;
Linia tramwajowa nr 33 – korekty godzin odjazdów;

Zostanie przywrócona linia tramwajowa nr 36 na trasie: „KATOWICE Zawodzie Zajezdnia” – „KATOWICE Brynów Pętla”, z częstotliwością co 15 minut w dni robocze oraz co 30 minut w dni wolne od pracy.

Zostanie uruchomione do obsługi dla wszystkich linii tramwajowych kursujących w kierunku dzielnicy Brynów nowy przystanek „KATOWICE Stadion AWF” w kierunku tej dzielnicy.

Zmieniona została nazwa przystanku „KATOWICE Poniatowskiego” w kierunku dzielnicy Brynów na „KATOWICE Jordana”.


*Prawybory z DZ: Kto prezydentem? Kto burmistrzem? ZOBACZ i ZAGŁOSUJ
*Wybuch w kamienicy w Katowicach: Dlaczego doszło do wybuchu?
*Śmieszne, dziwne, nietypowe plakaty wyborcze, czyli dużo śmiechu [ZDJĘCIA]
*Najlepsza jednostka OSP w woj. śląskim ZAGŁOSUJ W PLEBISCYCIE FINAŁOWYM

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

t
the_xy

Nie ma czegoś takiego jak przejazd drogowo-tramwajowy na ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu. Ta ulica od wiaduktu kolejowego nazywa się 11-go listopada. No ale jak DZ pisze o Sosnowcu na Śląsku to jak oczekiwać rzetelności...

Dodaj ogłoszenie