Śląska KAS poszukuje chętnych do pracy. Ma 50 wolnych etatów. Jakie są wymagania i ile można zarobić?

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Śląska KAS poszukuje chętnych do pracy w jej szeregach. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach
Śląska KAS poszukuje chętnych do pracy. Stojący na straży prawa celnego funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej mają do zaoferowania aż 50 wolnych etatów. Żeby ubiegać się o pracę w katowickiej KAS potrzebne jest spełnienie kilku wymogów. Ze swojej strony Izba Administracji Skarbowej oferuje 2,5 tysiąca wynagrodzenia na rękę i możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby.

Śląska KAS poszukuje chętnych do pracy. Ma 50 wolnych etatów. Oferuje 2,5 tysiąca złotych miesięcznie i emeryturę po 25 latach

Sporo wolnych etatów jest do wzięcia w Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Izba Administracji Skarbowej w Katowicach poinformowała o prowadzonym naborze do służby w Służbie Celno-Skarbowej aż na 50 wolnych stanowisk.

Realizujący zadania z zakresu kontroli przestrzegania przepisów prawa celnego oraz przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów, a także zadania wynikające z ustawy o grach hazardowych, związanych z udzielaniem koncesji i zezwoleń oraz rejestracją urządzeń funkcjonariusze szukają osób spełniających kilka podstawowych wymagań.

Chodzi między innymi o posiadanie polskiego obywatelstwa i co najmniej średniego wykształcenia. Należy także przedstawić zaświadczenie o niekaralności. Funkcjonariuszem śląskiej KAS może zostać osoba, która:

 • Jest obywatelem polskim
 • Korzysta z pełni praw publicznych
 • Nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
 • Posiada wykształcenie co najmniej średnie lub średnie branżowe
 • Cieszy się nieposzlakowaną opinią
 • Której stan zdrowia pozwala na pełnienie służby na określonym stanowisku
 • Nie pełniła służby zawodowej ani nie pracowała w organach bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2020 r. poz. 2141), ani nie była ich współpracownikiem

Ponadto jak informują przedstawiciele KAS dodatkowymi atutami będą: posiadanie prawa jazdy kat. B, czy praktyczna znajomość sportów walki. Korzystna będzie również praktyczna umiejętność posługiwania się bronią palną.

Jaką ofertę dla chętnych na pracę w służbie celnej ma katowicka Izba Administracji Skarbowej? Śląska KAS oferuje chociażby około 2,5 tysięczne wynagrodzenie co miesiąc, dodatkową pensję roczną tzw. "trzynastkę" oraz szereg świadczeń socjalnych.

Dodatkowo KAS oferuje:

 • Ścieżkę kariery zawodowej od aplikanta do inspektora
 • Dodatek za wysługę lat w wysokości od 2% do 25% wynagrodzenia zasadniczego po udokumentowaniu co najmniej 2-letniego stażu pracy
 • Możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby
 • Dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby
 • Nagrody jubileuszowe

Nie przeocz

Jak aplikować do śląskiej służby celnej? Jak mówi Renata Pałuchowska-Moritz, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach niezbędne jest złożenie kompletu dokumentów do 15 lipca 2021 roku. Można to zrobić osobiście w kancelarii Izby Administracji Skarbowej w Katowicach przy ul. Damrota 25 lub drogą pocztową.

Konieczne dokumenty, o których informuje KAS, to:

 • Kwestionariusz osobowy
 • Kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie,
 • Kopie dokumentów potwierdzających posiadane kwalifikacje zawodowe,
 • Kopie świadectw pracy/służby z poprzednich miejsc pracy/służby
 • Oświadczenie dot. pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami (dotyczy osób urodzonych przed1 sierpnia 1972 roku)

Na tym jednak nie koniec drogi do służby w KAS. Po złożeniu dokumentów chętni do pracy przejdą kilka testów, badających ich kompetencje, wiedzę i sprawność fizyczną.

- O miejscu, terminie oraz wynikach kolejnych etapów postępowania kandydaci będą zawiadamiani za pomocą środków komunikacji elektronicznej - przyznaje Renata Pałuchowska-Moritz, zastępca dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 3

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

P
Patriota

Śmiech na sali, przecież żeby jakoś przeżyć musiałbym drugie tyle wziąć w łapówkach, ta informacja daje wiele do myślenia o pracy tych "funkcjonariuszy" oraz jest wskazówką dla łamiących przepisy skarbowe.... brawo! gratuluję! A przede wszystkim gratuluję frajerom pracującym za 2500....no żenada jak c.h.u.j .....

E
EaDo
11 czerwca, 17:44, Monika Wolska:

Witajcie panowie, mam na imie Monika :). Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje sexy prywatne zdjęcia : https://linktr.ee/samotnepanie

Raczej normalny facet na taki anons nie odpowie...

E
EaDo

2500 złotych na jedną rękę? Czyli 5000?

Dodaj ogłoszenie