Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śląski Dzień Zdrowia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Każdy mógł się tu cały przebadać. Za darmo i bez skierowań ZDJĘCIA

MCH, AGA
Śląskie Targi Zdrowia
Śląskie Targi Zdrowia Arek Gola
W sobotę, 10 marca, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach można było przebadać się od stóp do głów. Wszystko w ramach II Śląskiego Dnia Zdrowia, organizowanego przy okazji odbywającego się tu III Kongresu Wyzwań Zdrowotnych.

Kto chciał, mógł porozmawiać z psychologiem, skorzystać z badania dermatoskopem, wykonać pomiar poziomu glukozy we krwi i cholesterolu, USG naczyń, badanie wzroku, a także poddać się ocenie ryzyka zawału czy elastyczności tkanek oraz sprawdzić predyspozycje do wystąpienia choroby Alzheimera.

- Przyszłam specjalnie na konsultację do dermatologa, ale przy okazji zbadałam sobie poziom cukru we krwi. Na szczęście jest w normie - uśmiecha się pani Kazimiera z Katowic. W kolejce do specjalistów, pod których opieką jest stale, już się nie zapisywała. Aby nie blokować innym kolejki. Inicjatywę ocenia bardzo pozytywnie. - Jest okazja się zbadać się bez skierowania i długiego oczekiwania do specjalisty. Po prostu rewelacja - ocenia.

Magdalena Michalska z Katowic do MCK-u przyjechała z koleżanką. W imprezie wzięła udział po raz drugi. - To bardzo ciekawa inicjatywa, bardzo dużo przydatnych informacji na temat zdrowia można tu uzyskać. Przebadać cukier, oczy, serce... Zapisałam się na badanie osteoporozy. Uważam, że to bardzo ważne, aby uświadamiać ludzi, jak ważne są badania profilaktyczne - podkreśla.

HIPOKRATES 2017: Wręczyliśmy laury dla ludzi medycyny. Honorowy tytuł Hipokratesa dla prof. Adama Maciejewskiego
O atrakcje dla dzieci zadbało m.in. Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka. Dzieci uczyły się, jak wezwać pomoc, jak myć zęby i ręce - pod opieką maskotki szpitala, misia Zdrowusia.

Rodzice mogli także przebadać swoje pociechy, między innymi pod kątem chorób układu moczowego. - Te choroby u dzieci są bardzo podstępne. Często długo nie dają żadnych objawów. Niestety, wciąż zdarza się, że ciężkie wady u dzieci rozpoznajemy dopiero w wieku 10-12 lat. Dlatego podczas Śląskiego Dnia Zdrowia będziemy wykonywać badania USG - to jedyna możliwość, żeby wykryć nieprawidłowości na wczesnym etapie - podkreśla dr Aurelia Morawiec-Knysak, nefrolog ze Szpitala Klinicznego nr 1 w Zabrzu SUM.

Nie zabrakło także ciekawostek dietetycznych oraz informacji na temat ryzyka związanego ze spożywaniem żywności zanieczyszczonej pestycydami. Na przyszłe mamy czekały z kolei położne prowadzące poradnictwo w zakresie żywienia w ciąży i laktacji. Wstęp na Śląski Dzień Zdrowia był bezpłatny. Z porad i badań można było korzystać od godz. 10 do 16.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera