Śląski finał wojewódzki turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Niespodzianka w finale najmłodszych ZDJĘCIA

Ostatniego dnia w śląskim finale wojewódzkim Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku rywalizowali najmłodsi piłkarze w kategorii U-8Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Dziewczynki z SP Rudnik i chłopcy z Żywieckiej APN wygrali śląski finał wojewódzki XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku w kategorii wiekowej U-8. W decydujących meczach śląskiego finału turnieju o Puchar Tymbarku w najmłodszej grupie, która rywalizowała w Kompleksie Sportowym MOSiR Sosnowiec w Niwce, doszło do sporej niespodzianki. Zobaczcie zdjęcia z imprezy.
Śląski finał wojewódzki turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. Niespodzianka w finale najmłodszych  ZDJĘCIA

W trzecim i ostatnim dniu finału wojewódzkiego turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku rywalizowały dziewczynki i chłopcy w kategorii U-8. Śląski finał odbywał się w kompleksie sportowym MOSiR Sosnowiec w Niwce, a do rywalizacji w najmłodszej grupie wiekowej przystąpiło 36 drużyn wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach powiatowych - 30 chłopców i 6 dziewcząt.

Na boiskach dawnego stadionu AKS Niwka położonych tuż obok Trójkąta Trzech Cesarzy wśród chłopców triumfowała Żywiecka APN. W meczu o 1. miejsce mali piłkarze z Żywca zwyciężyli 2:1 Rekord Bielsko-Biała, który wygrał zmagania najstarszej grupie U-12. Trzecie miejsce zajęła Akademia Zagłębia Sosnowiec gromiąc zespół J Akacdemy Piekary Śląskie 4:0.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA ZE ŚLĄSKIEGO FINAŁU O PUCHAR TYMBARKU

W rywalizacji dziewczynek UKKS Katowice, którego drużyny wygrały w śląskim finale wojewódzkim Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku zarówno w kategorii U-12 jak u U-10, niespodziewanie przegrał z SP Rudnik po rzutach karnych 0:1, bo w normalnym czasie gry był remis 1:1. Trzecia pozycja przypadła Tygryskom Świętochłowice, które również po karnych pokonały SMS Tychy 1:0 (mecz zakończył się bez goli).

Po zakończeniu rywalizacji w Sosnowcu wręczono wyróżnienia indywidualne. Miano najlepszych zawodników śląskiego finału wojewódzkiego w kategorii U-8 przypadło Łukaszowi Mędrali z Żywieckiej APN i Weronice Jarnot z UKKS Katowice. Tytułami najlepszych bramkarzy uhonorowano Jana Kulczyka z Akademii Zagłębia Sosnowiec i Alicję Bulandę z Tygrysków Świętochłowice. Królami strzelców ostatniego dnia zmagań zostali natomiast Davyd Kapelus z Rekordu Bielsko-Biała i Paulina Bujak z SP Rudnik.

W najmłodszej kategorii U-8 nie są rozgrywane finały ogólnopolskie i wojewódzki finał turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku zakończył zmagania drużyn z naszego regionu w tej imprezie. Zobaczcie zdjęcia najmłodszych piłkarek i piłkarzy.

W kategorii U-10 śląskiego finału wojewódzkiego XXII Turnieju Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku wygrały drużyny z KatowicZobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Piłkarze i piłkarki z Katowic zdominowały śląski finał wojew...

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0