Śląskie mamuśki też są aktywne i przebojowe

  Śląskie mamuśki też są aktywne i przebojowe

  Maria Olecha

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląskie mamuśki też są aktywne i przebojowe
  1/7
  przejdź do galerii
  Przewijanie, karmienie, usypianie, do tego kaszki, zupki, pieluchy i kolki. Kiedy na świecie pojawia się dziecko, w życiu każdej matki rozpoczyna się rewolucja. Każda mama wie, że macierzyństwo, zwłaszcza to wczesne, to piękny i ważny czas.
  - Ale przychodzi taki moment, że mama chce zrobić coś dla siebie - mówi Elżbieta Woźniak-Łojczuk, założycielka Klubu Mamuśki we Wrocławiu. - Umówić się z koleżanką, pójść do fryzjera czy kosmetyczki. Albo po prostu chce spotkać inne mamy, które mają podobny harmonogram dnia, listę obowiązków i podobne problemy - tłumaczy pani Elżbieta.

  I właśnie dlatego założyła stowarzyszenie, które ma już cztery oddziały.
  Jeden z nich powstał w Gliwicach. Mamy z Górnego Śląska spotykają się raz w miesiącu, by porozmawiać, wymienić się doświadczeniami i poradami. - Nasze spotkania to czas dla mam. Staramy się zawsze, aby mamy wyniosły coś dla siebie, więc zapraszamy stylistkę, specjalistę od zarządzania czasem czy domowym budżetem - opowiada pani Elżbieta.

  We Wrocławiu na spotkania przychodzi od 30 do 40 kobiet. Klub działa od roku, a młode mamy już mogą liczyć na darmowe lub zniżkowe wejściówki, np. na basen, fitness i do groty solnej. W Gliwicach inicjatywa dopiero raczkuje, więc młodych matek jest ok. 10. Najbliższe spotkanie Klubu Mamuśki odbędzie się 24 kwietnia o godz. 19 w "Tajemniczym Ogrodzie".

  Szczęśliwa mama to mama spełniona


  Rozmowa z Magdaleną Głowalą, założycielką śląskiego oddziału Klubu Mamuśki
  W jakim celu powstał w Gliwicach Klub Mamuśki?
  Jestem mamą pełną gębą (śmiech), bo Antoś skończy w czerwcu dwa latka. Niebawem urodzę drugie dziecko. Wiem, jak trudno młodej mamie zrobić pierwszy krok w kierunku realizacji własnych planów i marzeń. Udało mi się i chcę pomóc innym mamom.

  Masz dla nich jakieś rady?
  Nie zapominać o sobie. Dziecko nie będzie szczęśliwe, jeśli mama będzie sfrustrowana. Czasem wystarczy dyskretny makijaż, tuszujący zmęczenie po nieprzespanych nocach, albo dobrane ubrania, skrywające zbędne kilogramy po ciąży. Drobna przyjemność to nie grzech. Not. MAO
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo