Śląskie: Pieniądze do podziału dla młodych i zdolnych

KD
materiały Śląski Urząd Marszałkowski
Udostępnij:
Uzdolnieni młodzi mieszkańcy regionu mogą starać się o stypendium od Zarządu Województwa Śląskiego. Do podziału jest 114 tys. zł.

Do 20 lipca uzdolnieni uczniowie szkół średnich mogą starać się o przyznanie stypendium od Zarządu Województwa Śląskiego. W tym roku budżet wynosi 114 tys. zł. Każdy stypendysta otrzyma łącznie 3,8 tys zł., które będzie przekazywane mu w 10 transzach - od września 2016 do czerwca 2017 roku.

- W ten sposób chcemy zwiększyć szanse edukacyjne młodych ludzi, pomóc im w rozwijaniu uzdolnień i zainteresowań, stworzyć możliwości udziału w ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach oraz późniejsze stosowanie w praktyce zdobytej wiedzy - podkreśla Witold Trólka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego.

O wsparcie starać się mogą uczniowie, których zainteresowania wykraczają poza obowiązujący program nauczania. W ostatnim roku szkolnym muszą uzyskać średnią ocen 4,80 oraz udokumentować uzyskane osiągnięcia jako laureaci i finaliści w olimpiadach, konkursach, turniejach na szczeblu krajowym i międzynarodowym lub poszczycić się publikacją prac naukowych.

- Podstawą przyznania stypendium mogą też być wybitne osiągnięcia w pracy badawczo-naukowej, istotne osiągnięcia artystyczne i sportowe, a także działalność społeczna (wolontariat) lub współpraca międzynarodowa - dodaje Trólka.

Aby uzyskać stypendium, dyrektor szkoły, wychowawca, nauczyciel prowadzący, rodzice lub opiekunowie prawni oraz sami pełnoletni uczniowie, muszą wystąpić z wnioskiem do Urzędu Marszałkowskiego (osoba ubiegająca się o stypendium powinna złożyć komplet dokumentów tj.: wniosek wraz z wymaganymi załącznikami w Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46, pok. 164).

Pieniądze można przeznaczyć m.in. na zakup literatury fachowej, pomocy naukowo-dydaktycznych, dodatkowe kursy czy lekcje czy sfinansowanie publikacji prac naukowych.

Stypendia przyznawane są w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego obowiązującego od września 2015 roku do czerwca 2018”. Więcej informacji w Wydziale Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego pod nr tel.: (32) 77 40 040.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Dziennik Zachodni
Dodaj ogłoszenie