Śląskie Targi Książki: w Katowicach rozpoczęło się wielkie...

  Śląskie Targi Książki: w Katowicach rozpoczęło się wielkie święto czytelników. Będą spotkania m.in. z Bondą i Twardochem ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Maria Olecha-Lisiecka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląskie Targi Książki 12.10.2018
  1/63

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Karina Trojok

  Dziś, 12 października, rozpoczęły się 4. Śląskie Targi Książki. Potrwają do niedzieli, 14 października. Jest okazja do spotkań z ulubionymi autorami oraz udziału w debatach. Kilka z nich już za nami, ale sporo będzie się działo w weekend. Przed nami bowiem m.in. spotkania z Katarzyną Bondą, Anną Ficner-Ogonowską, Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, Szczepanem Twardochem, Markiem Szołtyskiem, Wojtkiem Miłoszewskim, Mariuszem Czubajem, Ryszardem Ćwirlejem, Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi, Sabiną Waszut i Magdaleną Majcher.
  Śląskie Targi Książki odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Bierze w nich udział ponad 180 wystawców i prawie 150 autorów.

  Zobaczcie zdjęcia z pierwszego dnia targów:
  Zobacz galerię


  Niewątpliwą atrakcją Targów będzie spotkanie ze Szczepanem Twardochem (14,10, godz. 13) wokół premiery śląskiej edycji powieści „Drach”.

  W targach wezmą udział także ludzie znani na co dzień z innych działaności i aktywności.
  Będą czołowi polscy himalaiści: Krzysztof Wielicki i Ryszard Pawłowski, a także dziennikarze: Marzena Rogalska, Beata Sadowska, Jerzy Sosnowski i Marek Przybylik oraz Tatiana Mindewicz-Puacz, Antoni Piechniczek, Zbigniew Boniek i Bronisław Cieślak.

  TUTAJ ZNAJDZIECIE SZCZEGÓŁOWY PROGRAM 4. ŚLĄSKICH TARGÓW KSIĄŻKI

  I tak 13 października będzie okazja do spotkania i rozmowy m.in. z Katarzyną Bondą (godz. 16), Mariuszem Czubajem (godz. 15), Markiem Szołtyskiem (od godz. 10), Małgorzatą i Michałem Kuźmińskimi (godz. 11), Martą Matyszczak (godz. 12), Henrykiem Sawką (godz. 11), Łukaszem Orbitowskim (godz. 12), prof. Zbigniewem Białasem (godz. 12) i o. Tadeuszem Pieronkiem (godz. 13). Najmłodszych ucieszy informacja o spotkaniu z Joanną Krzyżanek (godz. 12).

  Z kolei 14 października na targach będą gościć m.in. Szczepan Twardoch (godz. 13), Bronisław Cieślak (godz. 10.15), Wojtek Miłoszewski (godz. 11), Krzysztof Wielicki (godz. 11), Sabina Waszut (godz. 15) i Magdalena Majcher (godz. 15).

  Na targach tradycyjnie obecna jest Biblioteka Śląska, która 13 października o godz. 11 organizuje spotkanie autorskie z Ignacym Karpowiczem. Poprowadzi prof. Dariusz Nowacki. Powieść pt. „Miłość” Ignacego Karpowicza wygrała tegoroczny Plebiscyt Czytelników Biblioteki Śląskiej na Książkę Roku 2017. Każdego miesiąca krytycy, badacze i znawcy literatury rekomendują wartościowe publikacje do nagrody Biblioteki Śląskiej – Śląskiego Wawrzynu Literackiego. Spotkania tegorocznej edycji prowadził prof. Krzysztof Uniłowski, dyrektor Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej Uniwersytetu Śląskiego im. Prof. Ireneusza Opackiego na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  12 i 13 października targi są czynne od godz. 10 do 18, a 14 października do godz. 17. Wstęp jest wolny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Samorządowiec Roku - gala Dziennika Zachodniego


  Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Targi raczej duża ksiegarnia

  Czytelnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  No tym razem rozczarowanie brak bardzo dużo wystawców, w Warszawie targi są na stadionie i przed stadionem ilość wyboru książek ogromną u nas miejsce MCK też niczego sobie ale dlaczego tylko tak...rozwiń całość

  No tym razem rozczarowanie brak bardzo dużo wystawców, w Warszawie targi są na stadionie i przed stadionem ilość wyboru książek ogromną u nas miejsce MCK też niczego sobie ale dlaczego tylko tak mała strefa wydzielona na targi książki? I do tego zawsze połączona z targami wodnymi? Może czas coś zmienić na 5 targi zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA