Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Śląskie w Dubaju. Na Expo 2020 trwa Śląski Tydzień Regionalny. Wśród ambasadorów promotorzy nauki z Uniwersytetu Śląskiego

OPRAC.: MCH
Poza ekspozycją w tzw. Strefie Wystaw Czasowych, województwo śląskie przygotowało wiele wydarzeń towarzyszących, w tym warsztaty  dla dzieci organizowane przez naukowców reprezentujących Śląski Festiwal Nauki Katowice. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Poza ekspozycją w tzw. Strefie Wystaw Czasowych, województwo śląskie przygotowało wiele wydarzeń towarzyszących, w tym warsztaty dla dzieci organizowane przez naukowców reprezentujących Śląski Festiwal Nauki Katowice. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. Jerzy Jarosz, Małgorzata Karolus, Izabela Matuła
Światowa Wystawa Expo 2020 w Dubaju to największe wydarzenie gospodarczo-promocyjne na świecie. Bierze w nim udział ponad 200 państw i organizacji, a wśród nich także instytucje i firmy z województwa śląskiego. Na miejscu są już ambasadorzy regionu, m.in. przedsiębiorcy reprezentujący Śląski Klaster Lotniczy, artyści Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" i naukowcy Uniwersytetu Śląskiego. Podczas tygodnia śląskiego województwo na Expo reprezentuje marszałek Jakub Chełstowski.

Śląskie na Expo 2020 w Dubaju

Śląski Tydzień Regionalny w Pawilonie Polskim – przestrzeni reprezentującej nasz kraj w trakcie Expo 2020 – rozpoczął się 27 stycznia i potrwa 3 lutego 2022 roku. To okazja pokazać światu to, co w naszym regionie jest ciekawe i najlepsze.

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Poza ekspozycją w tzw. Strefie Wystaw Czasowych, województwo śląskie przygotowało wiele wydarzeń towarzyszących. Odbywają się m.in. występy Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, pokazy kulinarne prowadzone przez Remigiusza Rączkę, gry, zabawy i warsztaty dla dzieci organizowane przez naukowców reprezentujących Śląski Festiwal Nauki Katowice.

Prof. Jerzy Jarosz prowadzi zajęcia konstruktorskie pt. „Space Mice – Build and Launch Your Own Rocket”,podczas których uczestnicy mogą zbudować różnego rodzaju rakiety, spodki i obiekty latające, aby następnie uruchomić je przy pomocy różnych wyrzutni. Zajęcia trwają po 45 minut i są adresowane do dzieci w każdym wieku.

Zobacz także

Wśród propozycji naukowców znalazły się także warsztaty „Odnawialne źródła energii elektrycznej” oraz „Urbanizacja i metropolizacja regionu – materiały budowlane na przestrzeni wieków”, które prof. Małgorzata Karolus i mgr inż. Izabela Matuła realizują pod wspólnym tytułem „Zostań inżynierem z Uniwersytetem Śląskim”. Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku od 5 do 12 lat i dotyczą różnych zagadnień związanych z historią oraz rozwojem budownictwa i przemysłu regionu śląskiego.

Uczestnicy warsztatów samodzielnie budują wybrane urządzenia, pojazdy czy budowle – ci bardziej kreatywni samodzielnie projektują obiekty i składają modele, a ci mniej biegli i młodsi mogą skorzystać z gotowych i przygotowanych wcześniej zestawów.

Do najważniejszych wydarzeń należeć będzie konferencja zaplanowana na 30 stycznia 2022 roku, podczas której przedstawiciele świata biznesu z regionu i Zjednoczonych Emiratów Arabskich będą mieli możliwość spotkać się i zainicjować relacje gospodarcze. Jednym z prelegentów konferencji będzie rektor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Co dalej z limitami płatności gotówką?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera