MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sławków: drogowe remonty na finiszu. Gdzie w tym roku kierowcy pojadą wygodniej?

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Remontu dróg w Sławkowie powoli dobiegają końca, teraz modernizowana będzie ulica KościelnaZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Remontu dróg w Sławkowie powoli dobiegają końca, teraz modernizowana będzie ulica KościelnaZobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE UM Sławków
W Sławkowie powoli do końca zbliżają się tegoroczne prace modernizacyjne na gminnych drogach. Efekty zmian są już w wielu miejscach widoczne, a wkrótce z nowej, równej nawierzchni będą się mogli cieszyć kolejni mieszkańcy.

Tegoroczny plan prowadzonych przez urząd miasta obejmował wiele odcinków ulic:

  • modernizację ul. Gwarków Sławkowskich – modernizacja odcinka drogi od zjazdu z DK 94 za wiadukt kolejowy z uwzględnieniem jednej mijanki dla samochodów ciężarowych. Zadanie obejmuje wykonanie korytowania, wykonanie koryta z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie oraz 2 warstwy nawierzchni asfaltowych. Nowa nawierzchnia połączy się z wykonanym w ubiegłym roku ponad 400 metrowym odcinkiem nakładki asfaltowej.
  • położenie nakładek asfaltowych na fragmentach dróg gminnych:
  • Korzenna – odcinek od drogi powiatowej do ul. Borówkowej na dł. 53 m, zapewniając właściwy wjazd do osiedla;
  • Pasterska – odcinek będący kontynuacją prac z ubiegłego roku;
  • Niwa – 40 metrowy odcinek będący kontynuacją prac z ubiegłego roku;
  • Zagródki – na dł. 85 m. nowa nakładka asfaltowa przykryje podbudowę wykonaną rok temu;
  • Cechowa – nakładka asfaltowa wykonana zostanie na długości prawie 200 m;
  • Fr. Nullo – blisko 250 metrowa nakładka asfaltowa będzie kontynuacją nawierzchni asfaltowej do aż granicy Sławkowa;
  • Browarna – wyremontowany zostanie kolejny 60 metrowy odcinek drogi;
  • Konwaliowa – nakładka asfaltowa wykonana zostanie na ponad 200 metrowym odcinku, będąc kontynuacją prac realizowanych na tej drodze w 2020 r.

Ponadto wykonana została podbudowa drogowa w ulicy Słonecznikowej na długości 75 metrów. Aktualnie rozpoczynają się prace przewidziane w centrum Sławkowa w całej ulicy Zakościelnej. W ramach gruntownej przebudowy wykonany zostanie nowy wodociąg z przyłączami, kanalizacja sanitarna i nowa nawierzchnia z kostki brukowej.

Nie przeocz

Miasto w tym roku udzieliło również powiatowi będzińskiemu pomocy finansowej w kwocie 250 tys. zł. Dzięki temu na powiatowej ulicy Obrońców Westerplatte (od ulicy Kolejowej w górę, w kierunku cmentarza) położona zostanie nowa nawierzchnia asfaltowa.

Tegoroczne prace drogowe z nowymi nakładkami asfaltowymi są kolejnym etapem konsekwentnie podejmowanej od lat modernizacji dróg gminnych. W zeszłym roku Urząd Miasta wykonał prawie 2600 metrów nakładek asfaltowych, a w ramach przebudowy ul. św. Jakuba blisko 400-metrowy nowy odcinek z kostki.

Trwa również drugie postępowanie przetargowe na przebudowę odcinka ul. PCK między Klubem Dziecięcym Maluszkowo a ulicą Krakowską. Powstanie ponadto 50 miejsc parkingowych, bezpieczne chodniki dla pieszych, nowe oświetlenie i nasadzenia zieleni. W miejscu inwestycji wymieniony zostanie także wodociąg, który ulegał wcześniej awariom. Na realizację wartej ponad 2 mln zł inwestycji miasto otrzymało pod koniec 2021 roku dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski Ład” w wysokości 85 procent kosztów.

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni