Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sławomir Nalewajka to nowy szef Alstom. Został wybrany dyrektorem zarządzającym Alstom w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich

OPRAC.:
Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Alstom ma nowego dyrektora zarządzającego
Alstom ma nowego dyrektora zarządzającego Lucyna Nenow
Alstom powołał Sławomira Nalewajkę na stanowisko dyrektora zarządzającego Alstom w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich. Nowy dyrektor ma 37 lat doświadczenia w branży kolejowej. W nowej roli Sławomir Nalewajka będzie odpowiedzialny za utrzymywanie relacji z władzami lokalnymi i klientami, rozwój sprzedaży, strategię rynkową, zarządzanie działalnością zakładów produkcyjnych Alstom oraz za zapewnienie realizacji projektów.

Jest nowy dyrektor zarządzający Alstom. To Sławomir Nalewajka

Nowym dyrektorem zarządzającym Alstom w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich został Sławomir Nalewajka, który ma ponad 37-letnie doświadczenie w branży kolejowej. Wcześniej Sławomir Nalewajka pracował dla Bombardier Transportation, a przypomnijmy, że Alstom w styczniu tego roku przejął Bombardiera.

- Jestem niezmiernie dumny, że moje dotychczasowe osiągnięcia i doświadczenie w branży kolejowej zostały docenione przez kadrę zarządzającą Alstom - nowego, światowego lidera branży kolejowej. Jestem przekonany, że dzięki naszemu zespołowi profesjonalistów i naszej myśli technicznej potencjał rynkowy firmy będzie nadal rósł w siłę, aby w pełni sprostać wymaganiom szybko zmieniającego się rynku - mówi Sławomir Nalewajka, dyrektor zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich.

Zobacz koniecznie

Sławomir Nalewajka ma ponad 37-letnie doświadczenie w branży kolejowej. W Bombardier Transportation realizował szereg przełomowych projektów, w tym adaptację nowego komputerowego systemu sterowania ruchem kolejowym (EBI Lock) na potrzeby polskiego rynku. W 1999 roku został prezesem spółki Bombardier Transportation (Rail Engineering) Polska sp. z o.o. w Warszawie, a od 2003 roku pełni także funkcję prezesa Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. w Katowicach.

W 2018 roku Sławomir Nalewajka został szefem Ekosystemu Polska i pełnił tę funkcję aż do momentu przejęcia Bombardier Transportation przez Alstom w styczniu 2021 roku.

W 2012 roku Sławomir Nalewajka został uhonorowany Złotym Krzyżem Zasługi, wcześniej w 2009 roku otrzymał także tytuł Menedżera Roku od stowarzyszenia Railway Business Forum. Z wykształcenia jest inżynierem z tytułem magistra w zakresie metrologii elektrycznej w dziedzinie zabezpieczenia ruchu kolejowego, ukończył także studia podyplomowe w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim.

Nie przegapcie

Polska, Ukraina i kraje bałtyckie należą do klastra Europy Środkowej i Wschodniej (CEE) grupy Alstom. Polska jest nie tylko największym ośrodkiem produkcyjnym w regionie, ale także centrum biznesowo-handlowym, w którym mieści się siedziba główna Alstom na kraje CEE.

- Polska jest nie tylko jednym z priorytetowych rynków grupy, ale także kluczowym krajem w całym klastrze Europy Środkowej i Wschodniej. Skupiamy się na rozwoju polskich zakładów i zwiększaniu naszej obecności oraz silnej pozycji na tym rynku. Sławomir wnosi do naszych struktur wszechstronne lokalne i międzynarodowe doświadczenie - mówi Antonio Moreno, dyrektor zarządzający CEE w Alstom.

- Jestem przekonany, że jego wysokie kwalifikacje i sprawdzone umiejętności pozwolą mu skutecznie prowadzić nasz biznes w Polsce, na Ukrainie i w krajach bałtyckich oraz przyczynią się do wielu sukcesów firmy w przyszłości - dodaje Antonio Moreno.

Nie przeocz

Alstom w Polsce zatrudnia ponad 4000 osób:

  • w zakładzie produkcji taboru kolejowego Alstom Konstal w Katowicach,
  • zakładzie produkcji taboru kolejowego we Wrocławiu,
  • zakładzie specjalizującym się w systemach sterowania ruchem kolejowym w Katowicach,
  • a także w zakładzie serwisowym w Łodzi,
  • w placówkach serwisowych w Warszawie i Toruniu,
  • w zakładzie produkcji wózków w Piasecznie
  • oraz w biurze projektowym systemów sterowania ruchem kolejowym w Warszawie.

Alstom w Polsce i na świecie

Przypomnijmy, że Alstom w Polsce jest największym międzynarodowym inwestorem i głównym eksporterem w branży kolejowej. Alstom ma swoją siedzibę główną we Francji. Alstom w Polsce obecny jest od ponad dwudziestu lat i zatrudnia niemal 2000 pracowników w sześciu lokalizacjach na terenie całego kraju m.in.w Chorzowie, Świętochłowicach, Katowicach i Piasecznie pod Warszawą. Zakład produkcyjny Alstom Konstal w Chorzowie jest jedną z największych fabryk Alstom na świecie. Chorzowski zakład specjalizuje się w dwóch obszarach działalności – jest to metro i pociągi regionalne

Zakres działalności firmy obejmuje kompleksowe portfolio produktów i usług:

  • od produkcji kompletnych pociągów pasażerskich i nadwozi lokomotyw,
  • regionalnych pociągów pasażerskich
  • oraz pociągów dużych prędkości,
  • przez produkcję i montaż wózków,
  • projektowanie i produkcję rozwiązań z zakresu sterowania ruchem kolejowym,
  • produkcję wyposażenia elektrycznego,
  • aż po usługi serwisu
  • i utrzymania pojazdów szynowych
  • oraz systemów sterowania ruchem kolejowym.

Po połączeniu Alstom z Bombardier Transportation 29 stycznia 2021 r. łączne przychody nowej grupy za okres 12 miesięcy zakończony 31 marca 2020 r. wynoszą 15,7 mld euro. Alstom ma swoją siedzibę główną we Francji i obecnie prowadzi działalność w 70 krajach, zatrudniając 75 tys. pracowników.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera