MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ślązacy z wizytą w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Przyjechali na zaproszenie posłanki Jadwigi Wiśniewskiej

OPRAC.:
Danuta Pałęga
Danuta Pałęga
Jadwiga Wiśniewska do tej pory zaprosiła już blisko 800 osób do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Jej inicjatywa miała na celu umożliwienie mieszkańcom województwa śląskiego zapoznania się z instytucjami europejskimi oraz poszerzenie ich wiedzy na temat Unii Europejskiej.
Jadwiga Wiśniewska do tej pory zaprosiła już blisko 800 osób do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Jej inicjatywa miała na celu umożliwienie mieszkańcom województwa śląskiego zapoznania się z instytucjami europejskimi oraz poszerzenie ich wiedzy na temat Unii Europejskiej. Europoseł Jadwiga Wiśniewska
Na zaproszenie Jadwigi Wiśniewskiej, posłanki do Parlamentu Europejskiego, grupa 96 mieszkańców województwa śląskiego miała okazję odwiedzić Brukselę. Wśród uczestników znaleźli się utalentowani młodzi ludzie, laureaci konkursów, nauczyciele, opiekunowie, przedstawiciele Klubów Europejskich, panie z KGW, sołtysi i wolontariusze

Wizyta Ślązaków w Parlamencie Europejskim w Brukseli

Głównym celem wyjazdu było zwiedzanie Parlamentu Europejskiego. Uczestnicy wyprawy mieli możliwość zobaczenia wnętrza tego prestiżowego miejsca oraz zapoznania się z jego działalnością. Mogli też na własne oczy zobaczyć zabytki i poznać atrakcje Brukseli.

Jadwiga Wiśniewska do tej pory zaprosiła już blisko 800 osób do odwiedzenia Parlamentu Europejskiego. Jej inicjatywa miała na celu umożliwienie mieszkańcom województwa śląskiego zapoznania się z instytucjami europejskimi oraz poszerzenie ich wiedzy na temat Unii Europejskiej. Ta wyjątkowa wizyta była nie tylko okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy, ale także do spotkania innych pasjonatów Europy. Podróż z pewnością zostawiła niezapomniane wspomnienia i wzbogaciła uczestników o nowe perspektywy i inspiracje!

- Podczas pierwszego w tym roku wyjazdu studyjnego w Parlamencie Europejskim odwiedziła mnie 96-osobowa grupa mieszkańców województwa śląskiego. Zaproszenie przyjęła uzdolniona młodzież, laureaci organizowanego przeze mnie od 14 lat Wojewódzkiego Konkursu „Prawda i kłamstwo o Katyniu” oraz Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci. Niezłomni Bohaterowie”, który w tym roku zorganizowałam już po raz ósmy – mówiła europoseł Jadwiga Wiśniewska.

W wyjeździe wzięli także udział laureaci konkursów, nad którymi honorowy patronat sprawowała europoseł Wiśniewska, a więc Olimpiady Wiedzy o Górnym Śląsku, Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”, Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, Konkursu Literackiego im. Zofii Martusewicz, Przeglądu Pieśni Patriotycznej im. Małgorzaty Papiurek, Konkursu o Patronie Szkoły Stanisławie Mastalerzu, Ogólnopolskiego Konkursu Angielskiej Ortografii „Speeling Quiz” oraz Konkursu Gwary Śląskiej „Pogodomy po naszymu”.

- Wyjazd połączył pokolenia. Oprócz licznej grupy uczniów i młodych wolontariuszy, którzy na co dzień z zaangażowaniem pracują na rzecz swoich społeczności lokalnych, Brukselę odwiedziły także Panie Gospodarne i Wyjątkowe z województwa śląskiego, sołtysi, wolontariusze i przedstawiciele Klubów Europejskich – dodawała Wiśniewska.

Głównym punktem wyjazdu było spotkanie z europoseł Jadwigą Wiśniewską w Parlamencie Europejskim oraz zwiedzanie Parlamentarium, które opowiada o historii unijnych instytucji.

Była to więc okazja do tego, by zaobserwować jak „od środka” funkcjonuje PE.
Uczestnicy zobaczyli także najważniejsze zabytki Brukseli, katedrę św. Michała i św. Guduli, pałac królewski, dawny dom towarowy Old England, Ogród Sztuk Pięknych, Grand Place z monumentalnym gotyckim ratuszem z XV w. i Domem Króla, a także wizytówkę Brukseli – figurkę chłopca Manneken Pis z 1619 r.

Nie przeocz

Zobacz także

od 7 lat
Wideo

Najwięksi przegrani wyborów do Europarlamentu 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni