reklama

Słomka: Gorzelik wykazuje pogardę dla państwa polskiego

PSZaktualizowano 
Adam Słomka
Adam Słomka ARC DZ
Adam Słomka, nieco zapomniany lider Konfederacji Polski Niepodległej, napisał list otwarty i domaga się delegalizacji Ruchu Autonomii Śląska. List trafił do prokuratora generalnego RP Andrzeja Seremeta i ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego.

Adam Słomka, jest obecnie szefem partii Konfederacji Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny. Partia w ostatnich wyborach prezydenckich popierała kandydaturę Kornela Morawieckiego. To mało znaczące obecnie ugrupowanie znane jest przede wszystkim z licznym spraw sądowych, odnoszących się do rzekomych prześladowań jej liderów przez służby specjalne i policję.

W poniedziałek Adam Słomka napisął list otwarty, w którym domaga się od prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości zdelegalizowania Ruchu Autonomii Śląska. Pisze w nim wprost, że Jerzy Gorzelik wykazuje swoją pogardę dla narodu i państwa polskiego. Domaga sie wszczęcia postępowania w sprawie propagowania przez niego faszystowskiej wizji państwa.

Poniżej przedstawiamy list otwarty

"Katowice, 28 lutego 2011 r.

Prokurator Generalny RP
Pan Andrzej Seremet

Minister Sprawiedliwości
Pan Krzysztof Kwiatkowski

LIST OTWARTY
w sprawie delegalizacji Ruchu Autonomii Śląska

W imieniu Konfederacji Polski Niepodległej - Obóz Patriotyczny zwracam się z wnioskiem o podjęcie procedury likwidacji organizacji: Ruch Autonomii Śląska (RAŚ) na podstawie nawoływania do złamania przez reprezentanta tego ugrupowania art. 3 Konstytucji RP, cyt. "Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym" oraz art. 13, cyt. "Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu, a także tych, których program lub działalność zakłada lub dopuszcza nienawiść rasową i narodowościową, stosowanie przemocy w celu zdobycia władzy lub wpływu na politykę państwa albo przewiduje utajnienie struktur lub członkostwa".
Lider RAŚ, dr Jerzy Gorzelik w swoich wypowiedziach wielokrotnie wykazuje swoją pogardę dla narodu i państwa polskiego, np. cyt. "Jestem Ślązakiem, nie Polakiem, i nie Polsce przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem i nie czuję się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa". Uparte działania na rzecz usankcjonowania istnienia "narodu śląskiego" lub uznania gwary śląskiej za odmienny od polskiego język przypominają początki organizacji ETA działającej w Królestwie Hiszpanii. Działania RAŚ wprost godzą w zapis art. 3 Konstytucji RP, a wypowiedzi radnego Gorzelika są nawoływaniem do nienawiści wobec narodu polskiego.

Jerzy Gorzelik posunął się jeszcze dalej, cyt. "Powinno nam dzisiaj towarzyszyć hasło: Górny Śląsk ponad wszystko. Śląskość sprowadzono do ludowości o cepeliowskim posmaku określając mianem prowincji wszystko, co poza Warszawą. A niejeden stóg można by usypać ze słomy, która wystaje z butów warszawskich elit". Przypominam, że pierwsze słowa hymnu III Rzeszy, brzmią "Deutschland, Deutschland über alles (tłum.: Niemcy, Niemcy ponad wszystko) i dalej: "über alles in der Welt,Wenn es stets zu Schutz und Trutze brüderlich zusammenhält Von der Maas bis an die Memel, von der Etsch bis an den Belt. Deutschland, Deutschland über alles, über alles in der Welt!" (tłum.: Ponad wszystko na świecie, Jeśli zawsze dla obrony Po bratersku są złączone Od Mozy aż po Niemen Od Adygi aż po Bełt Niemcy, Niemcy ponad wszystko, Ponad wszystko na świecie!.

Zadziwiające jest to, iż z taką łatwością radny Gorzelik dostosowuje ten tekst do swoich potrzeb!

Stąd jako poseł na Sejm RP I,II,III kadencji - wybierany w okręgu wyborczym Katowice i przewodniczący KPN-OP domagam się wszczęcia postępowania likwidacyjnego RAŚ oraz postępowania przygotowawczego w kierunku popełnienia przez dr Gorzelika przestępstwa z art. 256 Kodeksu karnego, cyt. "Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Z poważaniem

Adam Słomka,
Przewodniczący KPN-OP"

Jaka będzie reakcja Jerzego Gorzelika? Czy obaj panowie spotkają się w sądzie? Czy prokurator generalny zareaguje na list Adam Słomki? Komentujcie

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 70

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

X
XXX

Normalne Poloki z takich lachajom :D:D:D

h
hanys

jednolity to ty mosz łeb a jo mysloł że to gówno jakim jest kpn już downo nie istnieje

s
slonzok

Słomka ty mosz słoma pod deklym i jeszcze trocha ci słomy wystowo z szczewika

h
hanys

większego ciule już nie cza jak żes ty je

E
ERVINUS

Polsko SLOMA, pozatym: no comment. Darymny futer.

P
Pedźoł, co wjedźoł?

[cyt]Jak czytam te komentarze - to sączycie jad i potwierdzacie, że racje ma Adam słomka. Plujecie na kogoś za odmienne poglądy. Ciekawe, że tylu Ślązaków w 1944 i 45 roku opuszczało Wehrmacht i trafiało do Wojska Polskiego. A RAŚ działa w interesie niemieckim i tyle. Autonomia dla Ślązaków? Zamiast wspierać umacnianie Regionu (tych ze Śląska Cieszyńskiego) to robicie se jajca. 180 tysięcy Ferdynadów Kiepskich. A Gorzelikowi blisko do roli Rudolfa Wiesnera ... Znacie historię Śląska tak? Bo ja jestem dumny np. z rodziny żywieckich Habsburgów. Ale co wy o tym wiecie "ciule".[/cyt]

Svych tak mjanujesz Chopcoov?
Szykowńe! :-)

C
Caeter

Jak czytam te komentarze - to sączycie jad i potwierdzacie, że racje ma Adam słomka. Plujecie na kogoś za odmienne poglądy. Ciekawe, że tylu Ślązaków w 1944 i 45 roku opuszczało Wehrmacht i trafiało do Wojska Polskiego. A RAŚ działa w interesie niemieckim i tyle. Autonomia dla Ślązaków? Zamiast wspierać umacnianie Regionu (tych ze Śląska Cieszyńskiego) to robicie se jajca. 180 tysięcy Ferdynadów Kiepskich. A Gorzelikowi blisko do roli Rudolfa Wiesnera ... Znacie historię Śląska tak? Bo ja jestem dumny np. z rodziny żywieckich Habsburgów. Ale co wy o tym wiecie "ciule".

G
Gość

[cyt]Jestem jako Polak z dziada i pradziada za likwidacją RAS-iu i w pełni popieram Pana Słomkę.[/cyt]

Wy se kasujće Poloku co polske kej kceće?

Schloonzkigo ńy tykejće!

j
jm55

wszyscy co go znajom,to lo tym wiedzom,ale bojom sie mu to w loczy pedziec.A lon by i tak im nie wierzol,bo nawiedzony ,a z takim niy pogodosz.

f
fric

do komentowanio,ci wasi pismoki już tak upadli na dno że artykuły o takim palancie zaczli pisać. przeciyrz to widać słychać iczuc ze łon mo niyrówno pod kopułom

W
Wy`śće uokupantůma sům!

[cyt]o tej atrapie zwanej Polska, rządzonej przez zdrajców i agentów obcych mocarstw ? ! Można tylko współczuć rodzinom polskich patriotów, którzy daremnie oddali życie za niepodległość, ale nie dokończyli rozliczenia ze zdrajcami okupującymi 80 % administracji państwowej na wszystkich szczeblach władzy ! Pogarda może tylko dotyczyć tych niby Polaków, którzy widząc tą sytuację nie robią nic aby to zmienić ![/cyt]

Uokupantůma na tych 80% ńypolski źymje, na kjery sům`eśće yno za ficywyrta ("administratora")!

a
antyszmaciak

o tej atrapie zwanej Polska, rządzonej przez zdrajców i agentów obcych mocarstw ? ! Można tylko współczuć rodzinom polskich patriotów, którzy daremnie oddali życie za niepodległość, ale nie dokończyli rozliczenia ze zdrajcami okupującymi 80 % administracji państwowej na wszystkich szczeblach władzy ! Pogarda może tylko dotyczyć tych niby Polaków, którzy widząc tą sytuację nie robią nic aby to zmienić !

D
Dobro Rada

[cyt]Trzeba i nie trzeba. Różne polskie nacjonalistyczne organizacje dzięki działalności RAŚ zwierają szeregi i na tym koniku chcą zbić kapitał polityczny - a nacjonalistom niestety, wystarczy burda i haja. Byle się powydzierać, komuś obić gębę, przy wódce porozmawiać o folksdojczach, polonofobach (ciekawe, że nie zauważają silesiofobii w swoich oczach) i V-kolumnach, rozwalić parę koszy, latarń i witryn sklepowych. Ot, przeciętny Polak-nacjonalista. Tam są przeważnie ludzie młodzi, którym nie chodzi o politykę, a o wywołanie zadymy i potem puszenie się jak to "walczyli o zagrożoną polskość". I to jest problem: na Gorzeliku i RAŚ chcą znowu zbić kapitał. Ciekawe, że dla nich NIE jest zagrożeniem polskości haniebne warunki, na jakich przystąpiła Polska do UE (negocjatorzy - POLACY, szczególnie Pan Kalinowski PSL), nie jest zagrożeniem brak dróg, inwestycji, remontów, brak wszystkiego, głupie przepisy, które uciskają. Tam jakoś nie walczą. Trzeba znaleźć więc wroga łatwego do wrzasków. Żydzi się już przejedli, masoni też - O! Gorzelik i Ślązacy. Kapitalna sprawa. Przecież oni proniemieccy - można poukładać pseudopatriotyczne wierszyki, poematy i można stwarzać zagrożenie dla polskości - wtedy wkroczą ONI - ostatni, zamaskowani obrońcy "polskości" tych ziem. Tyle, że to nie jest sen. To się dzieje naprawdę. Oni tak myślą. Sami sobie stwarzają wroga - ponieważ nie mają wiedzy o Śląsku, więc łatwo jest im po pijaku przed blokiem (w dresie) wmówić bzdety. I to jest niebezpieczne[/cyt]

Bes to jedynoste, Poonbooczkowe przikozańe pado, trzim absztand uode gorolstva, bo to Tve půńywjyrce.
Kej tak bůło, ńy bůło przeca źle?!
Bes to ńych dali grańica na Przymszy i Bryńicy, bydźe ... "wieczną granicą pokoju"!

G
Gość

[cyt]Ludzie co wam się robi w głowach!!!. Jak czytam te wypowiedzi to już sobie wyobrażam jak cudownie będzie się wszystkim żyło w autonomii sląskiej, jaka zapanuje tu tolerancja i współpraca, jak będzie szanować się sąsiadów, jak w wieloetnicznym i wielokulturowym społeczeństwie każdy będzie mogł realizować swoje potrzeby. Niestety obecnie jedyne skojarzenie do autonomii to autonmia palestyńska - wylegarnia terroryzmu i nienawiści [/cyt]

Terroryzmus, to sam Poloucy zaśoli we rokach 1919-1921, a Jejich "Al Kajdům" bůła Polsko Uorgańizacyjo Wojocko!

P
Pablo

Mnie się autonomia kojarzy z ok. 36 sprawnymi, zaradnymi autonomicznymi regionami w Europie w kilkunastu krajach. Masz irracjonalne skojarzenia, bo skutecznie jak widać dba się o to, byś takie miał.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3