Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach [ZDJĘCIA]

Redakcja
Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach
Ślubowanie nowych policjantów w Katowicach Śląska policja
W Oddziale Prewencji Policji w Katowicach odbyło się ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Szeregi policji garnizonu śląskiego zasiliło 140 stróżów prawa. Ślubowanie od nich przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

Wczorajsza uroczystość odbyła się na placu apelowym katowickiego oddziału prewencji. Ślubowanie od nowych policjantów przyjął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Jarosław Szymczyk. W uroczystości udział wzięli również: Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek, Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Mirosław Cygan, Komendant Szkoły Policji w Katowicach insp. Jarosław Kaleta, Naczelnik Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji insp. Ireneusz Piera, Dowódca Oddziału Prewencji Policji w Katowicach mł. insp. Rafał Stanek, komendanci miejscy i powiatowi, naczelnicy wydziałów KWP w Katowicach, policyjni kapelani oraz przedstawiciele związków zawodowych. Świadkami ślubowania były również rodziny i bliscy nowych policjantów. Uroczysta defilada nowych policjantów została przyjęta przez Komendanta przy wtórze Orkiestry Policyjnej województwa śląskiego.

Szef śląskiego garnizonu policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk w swoim przemówieniu przywitał w szeregach mundurowych nowo przyjętych policjantów życząc im sukcesów podczas nauki w szkole policji, a także w późniejszej służbie. Już za kilka dni policjanci, którzy złożyli wczoraj ślubowanie, odbędą półroczne szkolenie w Szkole Policji w Katowicach. Po zdobyciu podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych, zasilą szeregi macierzystych jednostek garnizonu śląskiego.

Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka...

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekruta...

Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.

Policjantki i ich pasje. Zobaczcie piękniejszą twarz policji [ZDJĘCIA]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!