Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ślubowanie pracowników Służby Leśnej w Tarnowskich Górach ZOBACZCIE ZDJĘCIA

Patryk Osadnik
Patryk Osadnik
29 nowych pracowników Służby Leśnej złożyło ślubowanie w Tarnowskich Górach
29 nowych pracowników Służby Leśnej złożyło ślubowanie w Tarnowskich Górach Patryk Osadnik
Nowi pracownicy Służby Leśnej złożyli dziś ślubowanie podczas uroczystości, która odbyła się w Tarnowskich Górach. Młodzi, jak i również nieco starsi adepci leśnictwa mogą teraz w pełni wypełniać swoje obowiązki, czyli służyć lasom i społeczeństwu. Podczas ceremonii nie zabrakło słów o roli i obowiązkach leśników.

Ślubowanie nowych pracowników Służby Leśnej

ZOBACZCIE ZDJĘCIA

W czwartek, 11 października na rynku w Tarnowskich Górach uroczyste ślubowanie złożyli nowi pracownicy Służby Leśnej. W szeregi formacji wstąpiło oficjalnie 29 leśników, którzy od tego momentu będą mogli w pełni wypełniać swoje służbowe obowiązki.

Zanim jednak doszło do zaprzysiężenia nowych pracowników Służby Leśnej, musieli oni ukończyć odpowiednią ścieżkę edukacji, wykazać się szczególnymi umiejętnościami i potwierdzić zdobytą wiedzę podczas egzaminu.

- Dziś 29 adeptów sztuki leśnej stało się pełnoprawnymi pracownikami Służby Leśnej - mówi z dumą Hubert Wiśniewski, zastępca dyrektora ds. gospodarki leśnej Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach. - Zanim do tego doszło, musieli oni nabyć wykształcenie w postaci technikum czy studiów leśnych, ale także przejść szereg szkoleń. W szeregach Służby Leśnej mamy również m.in. pracowników administracji, więc członkami naszej formacji nie są tylko ci "leśnicy z krwi i kości", ale także osoby, które uczestniczą w całym procesie gospodarki leśnej - tłumaczy członek zarządu RDLP w Katowicach.

Należy jednak podkreślić, że zarówno leśnicy, jak i pracownicy administracji, muszą pozytywnie przejść egzamin końcowym, po którym następuje uroczyste mianowanie do służby.

Czym będą zajmowali się nowi leśnicy?

- Często zostajemy niewidoczni wśród drzew i krzewów - mówił podczas uroczystości Wiesław Kucharski, dyrektor RDLP w Katowicach. - Ludzie idąc do lasu na grzyby czy jagody widzą tylko efekt naszej codziennej pracy. Od czasu II wojny światowej lasów na terenie Polski przybywa. Do tego momentu ich powierzchnia w kraju zwiększyła się z 20 do 30 proc. - zaznaczył dyrektor.

Do najważniejszych obowiązków leśników będzie teraz należało strzeżenie granic, dbanie o dobro i racjonalne zarządzanie zasobami lasów.

- Dziś musimy skupić się na tym, żeby dbać o to co mamy i wykorzystywać całą nabytą przez nas wiedzę, żeby przekazać lasy w dobrym stanie przyszłym pokoleniom - uważa Hubert Wiśniewski.

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego TYDZIEŃ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo