Śmierć kibica w Knurowie. Kibice rzucają koktajlami...

  Śmierć kibica w Knurowie. Kibice rzucają koktajlami Mołotowa. 9 osób zatrzymanych [WIDEO, ZDJĘCIA]

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śmierć kibica w Knurowie po burdach na boisku w Knurowie. Policja ujawniła nagranie wideo, na którym widać ten moment. Policjanci użyli broni gładkolufowej.
  1/46
  przejdź do galerii

  Śmierć kibica w Knurowie po burdach na boisku w Knurowie. Policja ujawniła nagranie wideo, na którym widać ten moment. Policjanci użyli broni gładkolufowej. W wyniku postrzału w szyję zmarł 27-latek. Osierocił córkę. ©Maciej Gapiński

  Śmierć kibica w Knurowie po burdach na boisku w Knurowie. W poniedziałek wieczorem w Knurowie znów starcia z policją. Poleciały koktajle Mołotowa. Kibice ujawnili nagranie wideo, na którym widać ten moment. Policjanci użyli broni gładkolufowej. Mężczyzna dostaje kulą, która rozrywa mu tętnicę. Przez kilkadziesiąt metrów ucieka brocząc krwią. Traci przytomność i upada. Zmarł godzinę później w szpitalu. WYNIKI SEKCJI ZWŁOK Miał 27 lat. Osierocił syna. ZOBACZ ZDJĘCIA + WIDEO
  Zamieszki w Knurowie po śmierci 27-letniego kibica:

  Kolejnych 9 osób zostało zatrzymanychw nocy z poniedziałku na wtorek po wieczornych zamieszkach w Knurowie. W kierunku policjantów poleciały koktajle Mołotowa, kamienie, i metalowe pręty. To już kolejny dzień starć kibiców z funkcjonariuszami po śmierci 27-latka, który w sobotę został trafiony gumowym pociskiem w czasie burd na knurowskim stadionie.


  Łącznie policja od soboty zatrzymała już ponad 35 osób.  Śmierć kibica w Knurowie:

  [AKTUALIZACJA GODZ. 23.30]

  Policja nadal szczelnie otacza bramę wjazdową do komendy. Park już prawie pusty.

  [AKTUALIZACJA GODZ. 22.42]

  Policja zatrzymała 5 osób. Pozostali napastnicy zbiegli.

  [AKTUALIZACJA GODZ. 22.20]

  Ponownie doszło do konfrontacji. Policjanci zostali obrzuceni kamieniami. Policja spisuje ludzi na placu przed komenda, są zatrzymania.

  [AKTUALIZACJA GODZ. 21.23]

  Po godzinie 21. w Knurowie w kierunku komendy policji poleciał koktajl Mołotowa.

  [AKTUALIZACJA GODZ. 16.15]

  Pełne wyniki sekcji zwłok:


  Krwotok wewnętrzny i zewnętrzny w wyniku postrzału gumową kulą był przyczyna śmierci 27-letniego kibica. Takie informacje w poniedziałek po południu przekazała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, prowadząca śledztwo w tej sprawie.

  - Stwierdzono ranę postrzałową w okolice prawego ramienia, uszkodzeniu uległy naczynia krwionośne, co skutkowało masywnym krwotokiem wewnętrznym. Przyczyną zgonu była ta rana z następstwami krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego - mówił Piotr Żak - rzecznik prasowy, Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

  To stanowisko zaprzecza wcześniejszym doniesieniom, że mężczyzna został postrzelony w gardło.

  - Rana ta mogła powstać od urazu pociskiem gumowym. W ciele zmarłego nie stwierdzono pocisku. Na postawie wstępnych wyników sekcji, możemy stwierdzić, że doszło do wykrwawienia się - mówił Żak.

  ***

  AKTUALIZACJA GODZ. 14:05:
  Znamy już wstępne wyniki sekcji zwłok 27-latka, który umarł po strzale z broni gładkolufowej. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach otrzymała wyniki biegłych. Stwierdzili, iż wystrzelony przez policjantów gumowy pocisk trafił go w aortę. 27-latek doznał rozległego wewnętrznego krwotoku i błyskawicznie stracił 1,5 litra krwi.

  ZOBACZ KONIECZNIE:
  JANUSZ KORWIN-MIKKE W KNUROWIE PO ŚMIERCI KIBICA


  W sobotę o 17.30 w Knurowie, podczas meczu piłki nożnej pomiędzy miejscową Concordią Knurów i Ruchem Radzionków doszło do zbiorowego naruszenia prawa. Miejscowi kibice zaczęli rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty, a następnie wtargnęli na murawę. Zabezpieczający mecz policjanci, by nie dopuścić do eskalacji agresji użyli gumowych pocisków. Jeden z napastników został zraniony w okolice szyi i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

  JAK DOSZŁO DO ZAMIESZEK W KNUROWIE?
  ŚMIERĆ KIBICA W KNUROWIE I ZAMIESZKI NA STADIONIE WIDEO + ZDJĘCIA + KOMENTARZE


  27-latek mieszkał w Knurowie na os. Wojska Polskiego. Osierocił syna.

  Syn śp. Dawida żegna ojca dla którego był to ostatni mecz na jakim był. Zginął na stadionie.

  Posted by TORCIDA GÓRNIK on 4 maja 2015


  JAK DOSZŁO DO TRAGEDII W KNUROWIE? W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH ZMARŁ KIBIC?

  Policja ujawniła nagranie z monitoringu:


  Podczas wczorajszego meczu IV ligi w Knurowie, pomiędzy miejscową drużyną i Ruchem Radzionków, doszło do awantury stadionowej. Sympatycy zespołu z Knurowa zaczęli ok. 17.30 rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty. Kiedy upomnienia nie przyniosły rezultatu, sędzia przerwał mecz. W tym momencie grupa około 50 chuliganów wtargnęła na murawę, dążąc do konfrontacji z kibicami drużyny przyjezdnej. Zabezpieczający mecz policjanci z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję, by nie dopuścić do dalszych starć. W stronę mundurowych poleciały również niebezpieczne przedmioty, race i petardy. Policjanci wówczas użyli środków przymusu, w tym strzelb miotających gumowe pociski (tzw. niepenetracyjne).
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION