Śmierć kibica w Knurowie. Kibice rzucają koktajlami Mołotowa. 9 osób zatrzymanych [WIDEO, ZDJĘCIA]

  • Dziennik Zachodni

Redakcja

Śmierć kibica w Knurowie po burdach na boisku w Knurowie. W poniedziałek wieczorem w Knurowie znów starcia z policją. Poleciały koktajle Mołotowa. Kibice ujawnili nagranie wideo, na którym widać ten moment. Policjanci użyli broni gładkolufowej. Mężczyzna dostaje kulą, która rozrywa mu tętnicę. Przez kilkadziesiąt metrów ucieka brocząc krwią. Traci przytomność i upada. Zmarł godzinę później w szpitalu. WYNIKI SEKCJI ZWŁOK Miał 27 lat. Osierocił syna. ZOBACZ ZDJĘCIA + WIDEO

Zamieszki w Knurowie po śmierci 27-letniego kibica:

Kolejnych 9 osób zostało zatrzymanychw nocy z poniedziałku na wtorek po wieczornych zamieszkach w Knurowie. W kierunku policjantów poleciały koktajle Mołotowa, kamienie, i metalowe pręty. To już kolejny dzień starć kibiców z funkcjonariuszami po śmierci 27-latka, który w sobotę został trafiony gumowym pociskiem w czasie burd na knurowskim stadionie.

Łącznie policja od soboty zatrzymała już ponad 35 osób.

Śmierć kibica w Knurowie:

[AKTUALIZACJA GODZ. 23.30]

Policja nadal szczelnie otacza bramę wjazdową do komendy. Park już prawie pusty.

[AKTUALIZACJA GODZ. 22.42]

Policja zatrzymała 5 osób. Pozostali napastnicy zbiegli.

[AKTUALIZACJA GODZ. 22.20]

Ponownie doszło do konfrontacji. Policjanci zostali obrzuceni kamieniami. Policja spisuje ludzi na placu przed komenda, są zatrzymania.

[AKTUALIZACJA GODZ. 21.23]

Po godzinie 21. w Knurowie w kierunku komendy policji poleciał koktajl Mołotowa.

[AKTUALIZACJA GODZ. 16.15]

Pełne wyniki sekcji zwłok:

Krwotok wewnętrzny i zewnętrzny w wyniku postrzału gumową kulą był przyczyna śmierci 27-letniego kibica. Takie informacje w poniedziałek po południu przekazała Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, prowadząca śledztwo w tej sprawie.

- Stwierdzono ranę postrzałową w okolice prawego ramienia, uszkodzeniu uległy naczynia krwionośne, co skutkowało masywnym krwotokiem wewnętrznym. Przyczyną zgonu była ta rana z następstwami krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego - mówił Piotr Żak - rzecznik prasowy, Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

To stanowisko zaprzecza wcześniejszym doniesieniom, że mężczyzna został postrzelony w gardło.

- Rana ta mogła powstać od urazu pociskiem gumowym. W ciele zmarłego nie stwierdzono pocisku. Na postawie wstępnych wyników sekcji, możemy stwierdzić, że doszło do wykrwawienia się - mówił Żak.

***

AKTUALIZACJA GODZ. 14:05:
Znamy już wstępne wyniki sekcji zwłok 27-latka, który umarł po strzale z broni gładkolufowej. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach otrzymała wyniki biegłych. Stwierdzili, iż wystrzelony przez policjantów gumowy pocisk trafił go w aortę. 27-latek doznał rozległego wewnętrznego krwotoku i błyskawicznie stracił 1,5 litra krwi.

ZOBACZ KONIECZNIE:
JANUSZ KORWIN-MIKKE W KNUROWIE PO ŚMIERCI KIBICA

W sobotę o 17.30 w Knurowie, podczas meczu piłki nożnej pomiędzy miejscową Concordią Knurów i Ruchem Radzionków doszło do zbiorowego naruszenia prawa. Miejscowi kibice zaczęli rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty, a następnie wtargnęli na murawę. Zabezpieczający mecz policjanci, by nie dopuścić do eskalacji agresji użyli gumowych pocisków. Jeden z napastników został zraniony w okolice szyi i przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

27-latek mieszkał w Knurowie na os. Wojska Polskiego. Osierocił syna.

Syn śp. Dawida żegna ojca dla którego był to ostatni mecz na jakim był. Zginął na stadionie.

Posted by TORCIDA GÓRNIK on 4 maja 2015

JAK DOSZŁO DO TRAGEDII W KNUROWIE? W JAKICH OKOLICZNOŚCIACH ZMARŁ KIBIC?

Policja ujawniła nagranie z monitoringu:

Podczas wczorajszego meczu IV ligi w Knurowie, pomiędzy miejscową drużyną i Ruchem Radzionków, doszło do awantury stadionowej. Sympatycy zespołu z Knurowa zaczęli ok. 17.30 rzucać na boisko niebezpieczne przedmioty. Kiedy upomnienia nie przyniosły rezultatu, sędzia przerwał mecz. W tym momencie grupa około 50 chuliganów wtargnęła na murawę, dążąc do konfrontacji z kibicami drużyny przyjezdnej. Zabezpieczający mecz policjanci z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję, by nie dopuścić do dalszych starć. W stronę mundurowych poleciały również niebezpieczne przedmioty, race i petardy. Policjanci wówczas użyli środków przymusu, w tym strzelb miotających gumowe pociski (tzw. niepenetracyjne).
Po ostrzeżeniu, oddali salwę w kierunku atakujących zadymiarzy, co ostudziło agresję. Jeden z atakujących młodych ludzi, ranny w okolice szyi, po udzieleniu pomocy przedmedycznej, zabrany został do szpitala. Po kilkudziesięciu minutach od przyjęcia rannego pacjenta szpital przekazał informację o jego zgonie.

Wszystkie okoliczności interwencji są szczegółowo wyjaśniane. Na polecenie Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji do Knurowa pojechał zespół kontrolny, by zebrać wszelkie informacje na temat działania mundurowych.

Dodatkowo niedzielę przed 23.00 grupa ponad 100 osób zaatakowała stojących przed szpitalem w Knurowie mundurowych, rzucając w nich kostkami brukowymi, płonącymi racami i butelkami. Około 30 osób obrzuciło kamieniami także miejscowy komisariat. Łącznie 14 policjantów zostało rannych. Głównie są to stłuczenia i poparzenia od środków pirotechnicznych. Ich obrażenia nie zagrażają życiu. Zatrzymano 6 najbardziej agresywnych napastników. Kolejni chuligani są identyfikowani przez policjantów pionu kryminalnego.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

12.02.2016, 08:49

Najlepiej dodajcie 500 filmików i odpalcie wszystkie naraz bo dwa to ZA MAŁO.

31.05.2015, 14:02

Batalion SS!? Gadasz tak, bo pewnie nikt z Twojej rodziny nie zginął. A może zginął ja tam nie wiem. Jakby byli SS-mani to pierwszy dostałbyś w łeb. Już dość Polska wycierpiała. Co byś chciał teraz polskie obozy zagłady czy tak!? Gratuluję głupoty. Trzeba tępić faszyzm nie ważne z której strony i dyskryminację.

20.05.2015, 22:25

gdzie to najnowsze nagranie? jakies stare grzmoty pokazujecie..

14.05.2015, 17:49

Kibic – osoba zainteresowana konkretną dyscypliną sportu i wyrażająca to m.in. poprzez uczestnictwo w charakterze widza w turniejach, zawodach, treningach i innych występach sportowych... Jak widać uczestnictwo nie obejmuje bandyckich zachowań jak wtargnięcie na murawę by wziąć udział w bójce z uzbrojonym oddziałem policji.

12.05.2015, 05:55

Boisz sie zablakanej kuli? To na chooy pchasz sie pod lufe

08.05.2015, 15:13

CO WY KURW.. WYRABIACIE PO STADIONACH , BOISKACH , TO WY JESTESCIE WINNI ŚMIERCI KOLEGI. ZASTANÓWCIE SIE , BO JA WAS NIE POPIERAM - KIBOLI!!!!! ŻAL MI TEGO DZIECKA ŻE JEST SAMO.

08.05.2015, 15:13

CO WY KURW.. WYRABIACIE PO STADIONACH , BOISKACH , TO WY JESTESCIE WINNI ŚMIERCI KOLEGI. ZASTANÓWCIE SIE , BO JA WAS NIE POPIERAM - KIBOLI!!!!! ŻAL MI TEGO DZIECKA ŻE JEST SAMO.

08.05.2015, 13:07

To wszystko świadczy tylko o tym że polskie państwo istnieje tylko w teorii . Bo jeśli był taki jak piszesz , to dlaczego sąd przyznał mu opiekę nad dzieckiem ( jeśli jest tak jak piszesz to jest to k.ur.wa skandal że przyznał ) i po drugie jeśli był takim osiedlowym terrorystą to dlaczego nie zajęła się nim policja i prokuratura w sposób jaki przewiduje polskie prawo . Ta śmierć jest niestety jest dowodem na to że żyjemy w chorym państwie . Może po prostu nie jesteś obserwatorem tylko psem który próbuje gościa oczernić po śmierci i oczyścić swojego kumpla po fachu . Może ....

08.05.2015, 00:48

Dawid był takim wspaniałym ojcem, że w dniu meczy na oczach swojego syna, przed blokiem nr 13, okładał pięściami swojego znajomego, a jego narzeczona krzyczała "Dawid co robisz?!". Teraz po jego śmierci społeczeństwo zrobi z niego gwiazdę, bohatera i Bóg jeden wie co jeszcze. Ale dlaczego nikt nie napisze, czemu matka ich wspólnego dziecka odeszła od niego? Bo nawet na przyblokowym Placu Zabaw, w obecności dziecka, potrafił ją wyzywać od najgorszych oraz dać jej "po łbie". Dawid był agresorem, który niejednokrotnie manifestował swoją siłę przed blokiem. Prał kogo popadnie i kto mu się nawinął. Ryczał i terroryzował podwórko. Był wrogiem Policji. Nasuwa mi się jeszcze pytanie "Dlaczego skoro był takim wzorowym ojcem nie brał syna na żaden mecz?". Bo na mecze chodził nie jako kibic, ale jako zwykły KIBOL, który uwielbiał się naparzać, bo tylko to potrafił...Wiec nie był nikim nadzwyczajnym. Był zwykłym bandytą. Niech głos zabiorą CI wszyscy, łącznie z sąsiadami, którzy dostali od niego po pysku "bo Dawidek był wypity i miał ochotę komuś walnąć..."...

07.05.2015, 23:46

Ja bym powołał specjalny batalion SS który odrazu by walił z ostrej amunicji do tych ludzi.Jak by zgineło kilkuset do zbiorowej mogiły,krzyż i podpis zgineli za swój klub.Napewno takich cwaniaczków czujących sie mocnych w grupie by wgl nie było.Nie rzucali by ostrymi przedmiotami w słuzby zapewniające bezpieczeństwo wszystkim. Wtedy można było by spokojnie zabrac swoja rodzine na mecz i spokojnie pooglądać.

07.05.2015, 20:32

ale TY Tempy jesteś

07.05.2015, 17:23

Jak sie ma ćwiercmozgu i to po renowacji to nie dziwne ze nie rozumiesz.

07.05.2015, 13:44

Nie zabija się ludzi za to, ze wbiegają na murawę boiska. Jest prawny zakaz strzelania w głowę i szyję ludzi i zwierząt z broni gładkolufowej.
Idź precz policyjny bocie szczujący na kibiców. W Knurowie strzelali bandyci przebrani za policjantów

07.05.2015, 13:42

PO i mendia stworzyły "kibola" -istotę bez praw

Media zależne od rządu PO dały ogłupionym Polakom wroga stworzonego na potrzeby rządu, czyli kibola, na którego można było zwalić winę za wszystko. Walka z nim była priorytetem dla Platformy Obywatelskiej, która oddała się temu zajęciu bez reszty. W końcu to kibol był odpowiedzialny za całe zło dziejące się w państwie. Wszystkie afery rządu były nie ważne do póki ostatni kibol będzie chodził po polskiej ziemi.
Tak oto stworzono “kibola” istotę bez żadnych praw
Żeby kibol mógł spełniać swoje zadanie trzeba było plakietką tego mitycznego demona okrasić ludzi, którzy są zagrożeniem dla post komunistycznego ładu i porządku. Środowiska silne, dobrze zorganizowane oraz patriotyczne. W ich szeregach próżno szukać lewaków, homoseksualistów i innych wynaturzeń ludzkich.
- Knurów 2.05.2015
Do małego miasta na Śląsku przyjeżdża na mecz drużyna Ruchu Radzionków żeby zmierzyć się z zespołem Concordii Knurów w meczu piłki nożnej. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę grupa nie więcej niż 30 kibiców Concordii, głownie małolatów wbiega na murawę stadionu i kieruje się w stronę klatki z kibicami drużyny przeciwnej. Gdy znajdują się w odległości 20-30 m od sektora kibiców gości pomiędzy nimi ustawia się oddział Policji.
Do niczego nie dochodzi, kibice zawracają gdy wydaje się że jest już po wszystkim nagle policja zaczyna strzelać do cofających się kibiców.
- Zabójstwo kibica przez policjanta
Policja łamie prawo czego skutkiem jest ofiara śmiertelna. Chociaż przy stosowaniu broni gładko lufowej jest prawny zakaz celowania w głowę lub szyję..
Zaczyna się proces dezinformowania społeczeństwa
Uaktywniają się policyjne boty których głównym zadaniem jest przedstawienie kibica w jak najgorszym świetle głownie przez teksty typu : “gdyby nie wychodził na murawę to by żył”. Prymityw kontynuuje nagonkę na "kiboli' winnych całemu złu w państwie. /Więcej : Salon24.pl/

07.05.2015, 09:28

Popieram , powinno sie jeszcze strzelać z ostrej do Ciebie , twoich dzieci i twoich rodziców . To też by był zysk dla społeczeństwa . Pozdrawiam .

07.05.2015, 09:28

Popieram , powinno sie jeszcze strzelać z ostrej do Ciebie , twoich dzieci i twoich rodziców . To też by był zysk dla społeczeństwa . Pozdrawiam .

07.05.2015, 08:20

Dlaczego policja strzela gumowymi kulami? Nie rozumiem tego. Do bandytów powinni walić od razu z ostrej. Odstrzelenie tego bydła to same zyski dla społeczeństwa.

07.05.2015, 02:13

Nie wiem co znaczy słowo pierdy. Nie wiem w jakim celu celował w jego głowę ten marnie przygotowany do SŁUŻBY policjant . Tak samo jak Ty nie wiesz w jakim celu gość wbiegł na murawę . Możesz tylko przypuszczać . To wszystko nie zmienia faktu że policjant go zabił . Gość natomiast poza wbiegnięciem na murawę nie zrobił nic . Chyba że masz dokładniejsze informację , to się nimi podziel . Jeszcze raz zatem spytam , czy za wbiegnięcie na murawę ( wykroczenie o ile się nie mylę należy strzelać do "kibola " ? I pamiętaj , że obracamy się teraz w granicach prawa . Zresztą powtarzam nie w tym rzecz . Sprawę zastrzelenia tego "kibica" powinna wyjaśnić prokuratura i sąd . Ja od samego początku chciałem zwrócić uwagę na falę nienawiści jaka przewinęła się przez fora ze strony tych porządnych , krystalicznych obywateli , którzy oburzają się na bluzgi np. na stadionach , a sami cieszą się z czyjejś śmierci i besztają człowieka z błotem nazywając go ścierwem , śmieciem bo miał dres i biegał po murawie . Choć przecież go nie znali ... faszyzm w czystej postaci ... segregacja społeczna na tych lepszych , idealnych i na śmieci którym się w życiu nie powiodło . Katolicy , podatnicy ,... rzygać się chce na taką hipokryzję .
Ale kibol to tylko przykład faszyzacji społeczeństwa polskiego . Polactwo z ostrej strzelałoby do wszystkich... do katoli , do lewaków , do pisiorów , lemmingów , narodowców , bogatych , biednych , roboli i wykształciuchów , patologi i bankierów , wegetarian i zwierząt. My Polacy .... Tak więc zrzućcie się na pomnik dla tego wspaniałego policjanta który miał pełne portki na widok kilkunastu dresów , choć miał kask, tarczę , pałkę , gaz i ostatecznie .... podkreślam OSTATECZNIE broń gładkolufową , której jednak nie potrafił profesjonalnie obsłużyć . Choć w sumie to nie jego wina , tylko chorego systemu, w którym internetowym faszystom żyje się dobrze

07.05.2015, 02:06

Czlowieku, o czym Ty piszesz? Gdyby nie policja juz dawno mialbys odstrzelony ten pusty leb! Na ulicach bylyby burdy, ludzie zabijaliby sie na kazdym kroku, pluliby jadem! Wielcy kibice sie znalezli, bo zabito faceta, ktory takie burdy zaczynal! Owszem one byly, sa i beda, ale pomyslcie sobie pustaki ile przez takie szumowiny ( czyt. Kibice) na stadionach obrywa bezbronnych ludzi, ktorzy przyszli obejrzec mecz! Mogla to zginac Twoja matka, babka, siostra, corka - przez wlasnie tych zasranych kibicow! Kibicowac mozna z klasa, a nie skaczac sobie do gardel. A PREWENCJA jest od bezpieczenstwa, a nie glaskania po glowach takich jak to narwane towarzystwo! Pozdrawiam!

07.05.2015, 02:05

Media zależne od rządu PO, dołączył też Dziennik Łódzki, dały ogłupionym Polakom wroga stworzonego na potrzeby rządu,czyli kibola, na którego można było zwalić winę za wszystko. Walka z nim była priorytetem dla Platformy Obywatelskiej, która oddała się temu zajęciu bez reszty. W końcu to kibol był odpowiedzialny za całe zło dziejące się w państwie. Wszystkie afery rządu były nie ważne do puki ostatni kibol będzie chodził po polskiej ziemi.
Tak oto stworzono “kibola” istotę bez żadnych praw
Żeby kibol mógł spełniać swoje zadanie trzeba było plakietką tego mitycznego demona okrasić ludzi, którzy są zagrożeniem dla post komunistycznego ładu i porządku. Środowiska silne, dobrze zorganizowane oraz patriotyczne. W ich szeregach próżno szukać lewaków, homoseksualistów i innych wynaturzeń ludzkich.
- Knurów 2.05.2015
Do małego miasta na Śląsku przyjeżdża na mecz drużyna Ruchu Radzionków żeby zmierzyć się z zespołem Concordii Knurów w meczu piłki nożnej. Po gwizdku kończącym pierwszą połowę grupa nie więcej niż 30 kibiców Concordii, głownie małolatów wbiega na murawę stadionu i kieruje się w stronę klatki z kibicami drużyny przeciwnej. Gdy znajdują się w odległości 20-30 m od sektora kibiców gości pomiędzy nimi ustawia się oddział Policji.
Do niczego nie dochodzi, kibice zawracają gdy wydaje się że jest już po wszystkim nagle policja zaczyna strzelać do cofających się kibiców.
- Zabójstwo kibica przez policjanta
Policja łamie prawo czego skutkiem jest ofiara śmiertelna. Chociaż przy stosowaniu broni gładko lufowej jest oficjalny zakaz : nie celuje się w głowę lub szyję..

Zaczyna się proces dezinformowania społeczeństwa
Uaktywniają się policyjne boty których głównym zadaniem jest przedstawienie kibica w jak najgorszym świetle głownie przez teksty typu : “gdyby nie wychodził na murawę to by żył”. Prymityw kontynuuje nagonkę na "kiboli' winnych całemu złu w państwie. Dziennikowi łódzkiemu - wstyd i hańba, !
/wiecej : Salon24.pl/

07.05.2015, 01:54

Spójrz w lustro i zobaczysz bydło. W drugim nie widzisz człowieka lecz widzisz siebie, twoje odbicie - bydło !

06.05.2015, 23:12

tak jak nikim był człowiek ktory zginął. Możecie obić z niego i innych zadymiarzy ofiary, ale jakby poszedl do baru i podczass bojki dostał nożem, to traktowalbyś to jak wypadek przy pracy

06.05.2015, 23:10

szkoda jego dziecka, ale tatuś na własne życzenie dostał o co sie prosił. w ogóle najlepiej to włożyć rękę w ogień i miec pretensje d wszystkich że się poparzyłeś... poza tym podpis pod zdjęciem dziecka przy zniczach powinien byc że to była ostatnia zadyma na którą poszedł. Ciekaw jestem czy jakby zginał w bójce którą sam wywolal to też by tak wszyscy potępiali tego ktory go zabił?

06.05.2015, 22:05

A pierwsi na mecze chodzili Skinheadzi. Na filmie dokumentalnym pokazywali i kolega mi gadał.

06.05.2015, 21:54

żal mi Dawida całej jego rodziny ale musisz wiedzieć że Papież był kimś wielkim a TY JESTEŚ NIKIM MAŁYM PUSTYM CZŁOWIECZKIEM BARDZO PRYMITYWNYM