MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Śmiertelny wypadek w Tychach. Dzieci zginęły na pasach, chociaż przejście było oświetlone

Redakcja
Śmiertelny wypadek w Tychach
Śmiertelny wypadek w Tychach Jolanta Pierończyk/Dziennik Zachodni
Śmiertelny wypadek w Tychach: Tragedią na oznakowanym przejściu dla pieszych zajmie się teraz Prokuratura Rejonowa w Tychach. Prawdopodobnie jeszcze dziś odbędą się sekcje zwłok tragicznie zmarłych dzieci. Urząd Miasta zapowiada dodatkowe oświetlenie przejścia, aby w przyszłości nie dochodziło do takich makabrycznych wypadków.

AKTUALIZACJA
Prokuratura Rejonowa w Tychach wszczęła śledztwo w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

W Zakładzie Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach przeprowadzono sekcje zwłok rocznego chłopczyka i czteroletniej dziewczynki. Wstępne wyniki wskazują na to, że zginęły w wyniku obrażeń głowy oraz obrażeń wewnętrznych.

Kierowcy (64-letniemu mieszkańcowi Mikołowa) przedstawiono zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym.

- Przyznał się do winy oraz wyraził skruchę i żal. Złożył obszerne wyjaśnienia - przekazała Agata Słuszniak, prokurator rejonowa w Tychach.

Mężczyzna ma ustabilizowaną sytuację życiową i zawodową. Nigdy nie był karany. Okazuje się, że to kierowca z 20-letnim stażem. W prokuraturze tłumaczył, że nie zauważył pieszych, ponieważ oślepiły go światła samochodu, który jechał za nim.

Policja wciąż szuka świadków tego zdarzenia (tel. 032 32 56 200).

Wyniki badań krwi mężczyzny (krew pobrano do badań na zawartość zarówno alkoholu, jak i innych środków odurzających) będą znane dopiero po świętach Bożego Narodzenia.

Mężczyźnie grozi do 8 lat więzienia.

Wcześniej pisaliśmy:
Tragiczny wypadek w Tychach: Zginęła dwójka dzieci. Ich 25-letnia matka jest w szoku i pod opieką psychologa. Sprawca wypadku w areszcie.

Czynności na miejscu zdarzenia zakończyły się około północy. Policjanci pod nadzorem prokuratury musieli skrupulatnie zabezpieczyć wszystkie ślady.

- Materiał jest obecnie porządkowany i lada chwila powinien do nas trafić. Zostaną zarządzone sekcje zwłok dzieci. Zakładamy, że jeszcze dziś uda się także przeprowadzić czynności z kierowcą - przekazała Agata Słuszniak, prokurator rejonowa w Tychach.

Sekcje zwłok dzieci odbędą się najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj.

Tragiczny wypadek zdarzył się na dobrze oświetlonym przejściu dla pieszych. Ale tuż po nim Urząd Miasta zadeklarował, że w najbliższym czasie przeprowadzone zostaną dodatkowe prace, aby poprawić widoczność.

TRAGICZNY WYPADEK W TYCHACH WIDEO

W planowanym projekcie ITS - ( czyli systemie inteligentnego transportu) planujemy jeszcze bardziej doświetlić przejście, wykonać monitoring przejść w mieście oraz fizyczne zawęzić południową jezdnię ul. Towarowej do dwóch pasów ruchu, tak by skrócić odcinek, jaki pieszy ma do przejścia przez jezdnie - mówi Ewa Grudniok, rzecznik UM Tychy

Do tragicznego zdarzenia doszło w czwartek, o godzinie 19.03, na ulicy Towarowej w Tychach.

Jeden samochód zatrzymał się na lewym pasie przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by przepuścić kobietę z dwójką dzieci.
Nagle prawym pasem nadjechało drugie auto (renault megane) i potrąciło pchany przez kobietę wózek dziecięcy.

4-letnia dziewczynka i roczny chłopczyk w wózku, przeprowadzane przez przejście dla pieszych przez 25-letnią matkę, zostały potrącone. Odniesione obrażenia okazały się niestety dla dzieci śmiertelne.

Renault megane prowadził 64-letni mieszkaniec Mikołowa. Był trzeźwy. Zbadano mu jeszcze krew, ale wyniki nie są jeszcze znane.

Ewa Grudniok, rzecznik UM Tychy:
Ulica na której doszło do wypadku jest jedną z bardziej ruchliwych ulic w naszym mieście. Na tym przejściu dochodziło do kolizji, więc w 2013 roku wykonaliśmy tzw. aktywne przejście dla pieszych. Tarcza przejścia została doświetlona przez specjalnie zamontowany reflektor, a na wysięgniku zamontowano podświetlany kaseton z symbolem przejścia dla pieszych i pulsującym oznakowaniem ostrzegawczym (żółty sygnał migający). Dzięki tym działaniom to przejście stało się znacznie bezpieczniejsze, liczba wypadków i kolizji spadła. W listopadzie tego roku podjęto decyzję o wykonaniu w tym miejscu tzw. akustycznych pasów, będzie to zrobione na początku roku, jesli pogoda pozwoli, jesli nie to na wiosnę). W planowanym projekcie ITS - ( czyli systemie inteligentnego transportu) planujemy jeszcze bardziej doświetlić przejście, wykonać monitoring przejść w mieście oraz fizyczne zawęzić południową jezdnię ul. Towarowej do dwóch pasów ruchu, tak by skrócić odcinek, jaki pieszy ma do przejścia przez jezdnie.

rok 2015 - 1 wypadek z rannym. 1 kolizja przed przejściem
rok 2014 - 2 wypadki z pieszymi w tym 1 śmiertelny
1 wypadek śmiertelny z rowerzystą
3 kolizje, w tym 2 z pieszymi

CZYTAJ KONIECZNIE
Śmiertelny wypadek w Tychach [CZYTAJ WIĘCEJ]

TRAGICZNY WYPADEK MIAŁ MIEJSCE NA PRZEJŚCIU DLA PIESZYCH


*Prezenty pod choinkę 2015 To najciekawsze propozycje
*Najbardziej patologiczne miasta w woj. śląskim RANKING 2015
*Roraty 215: Pytania i odpowiedzi z Małego Gościa Niedzielnego
*Makabryczny wypadek w Mierzęcicach na trasie S1: Zginęła matka i ojciec ZDJĘCIA
*Jesteś Ślązakiem, Zagłębiakiem, czy czystym gorolem? ROZWIĄŻ QUIZ

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!