Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Smog na Śląsku. Powietrze w Rybniku, Gliwicach czy Zabrzu jest fatalne. Sprawdzamy jakość powietrza w regionie

Szymon Bijak
Szymon Bijak
Smog w woj. śląskim. Jakość powietrza w województwie śląskim nie jest zbyt dobra. Postanowiliśmy sprawdzić, w których miejscach w regionie normy są przekroczone. Oparliśmy to wszystko na danych udostępnionych przez stronę internetową airly.pl. Sprawdź, gdzie powietrze jest najgorsze. Kliknij NASTĘPNE lub przesuń w PRAWO>>>
Smog w woj. śląskim. Jakość powietrza w województwie śląskim nie jest zbyt dobra. Postanowiliśmy sprawdzić, w których miejscach w regionie normy są przekroczone. Oparliśmy to wszystko na danych udostępnionych przez stronę internetową airly.pl. Sprawdź, gdzie powietrze jest najgorsze. Kliknij NASTĘPNE lub przesuń w PRAWO>>>Czytelnik
Smog w woj. śląskim. W poniedziałek - 18 stycznia - jakość powietrza w województwie śląskim nie jest zbyt dobra. Postanowiliśmy sprawdzić, w których miejscach w regionie normy są przekroczone. Oparliśmy to wszystko na danych udostępnionych przez stronę internetową airly.pl.

Smog w woj. śląskim

W poniedziałek - 18 stycznia 2021 - z rana sprawdziliśmy jak wygląda poziom zanieczyszczenia powietrza w województwie śląskim. Nie mamy za dobrych informacji: sytuacja jest daleka od dobrej.

Jak widać w powyższej galerii zdjęciowej, jakość powietrza w większości dużych miast w regionie jest zła. Czujniki Airly wskazują znaczne przekroczenie normy pyłów zawieszonych PM10 oraz PM2,5. Dlatego też lepiej unikać wychodzenia na dwór.

Zobacz koniecznie

Nie od dziś wiadomo, że takie powietrze może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. O tym wszystkim powinny pamiętać przede wszystkim osoby chore, seniorzy, kobiety w ciąży czy dzieci.

ZOBACZCIE PLANSZE Z DANYMI O JAKOŚCI POWIETRZA W MIASTACH:

Skutki smogu dla naszego organizmu mogą okazać się naprawdę fatalne.

Wystarczy wspomnieć, że wysokie stężenie pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu wpływa źle na drogi oddechowego. Może powodować kaszel, trudności z oddychaniem czy zadyszkę. Z kolei w dłuższej perspektywie czasu zwiększa ryzyko astmy oraz reakcji alergicznych.

Nie przeocz

Natomiast długie narażenie na kontakt z pyłem PM2,5 może zwiększyć ryzyko zawału. Przyczynia się do powstawania chorób nowotworowych, szczególnie płuc.

Musisz to wiedzieć

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera