MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sortowanie śmieci nie jest trudne. IKEA Katowice podpowiadają jak robić to wygodnie, praktycznie i estetycznie

Jakub Szołdra-Laszczyk
Recykling to dbanie o Planetę i fundament ekologicznego stylu życia. Stoją za nim też powody praktyczne - nie sortując, narażamy się na wyższe opłaty za wywóz śmieci. Wielu producentów informuje nas, jak poprawnie postąpić z odpadem, czy niepotrzebnym opakowaniem, by proces poddania go recyklingowi był jak najłatwiejszy. Warto więc osobiście zadbać o to, by sam proces wyrzucania był intuicyjny, a ponad to, żeby nie szpecił naszych wnętrz. Wachlarz rozwiązań spełniających te warunki proponuje IKEA Katowice.

W naszych domach powinny znaleźć się kosze do sortowania co najmniej 5 frakcji: szkła, papieru, tworzyw sztucznych, odpadków bio i odpadów zmieszanych. Rozwiązaniem idealnym do dyskretnego montażu w szafkach kuchennych jest system HÅLLBAR dostępny w kilku konfiguracjach, które pozwalają nam na najbardziej dopasowaną do naszej powierzchni decyzję. System składa się z ram do osadzenia w szufladach o szerokości 40, 60 i 80 centymetrów, a także z pojedynczych pojemników o pojemności do 22 litrów.

Sortowanie śmieci nie jest trudne. IKEA Katowice podpowiadają jak robić to wygodnie, praktycznie i estetycznie
IKEA

System HÅLLBAR możemy zakupić w wariancie, gdzie mamy cztery pojemniki do segregacji o łącznej pojemności 42 lub 44 litrów, a także w rozwiązaniu z dwoma pojemnikami o pojemności 10 litrów każdy. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi w przypadku szafek o szerokości 60 centymetrów i wysokości co najmniej 35 centymetrów. Ilość i rodzaj pojemników na śmieci dobieramy samodzielnie zależnie od naszych potrzeb.

Sortowanie śmieci nie jest trudne. IKEA Katowice podpowiadają jak robić to wygodnie, praktycznie i estetycznie
IKEA

Innym wariantem systemu HÅLLBAR jest konfiguracja dopasowana do szafek o szerokości 80 centymetrów i wysokości co najmniej 35 centymetrów. W takim wariancie możemy mieć sześć niezależnych od siebie pojemników o łącznej pojemności maksymalnie 55 litrów.

Montaż koszy na odpady w systemie HÅLLBAR sprawdzi się również idealnie w mieszkaniach o ograniczonej przestrzeni, gdzie mamy do dyspozycji mniejsze szafki o szerokości 40 centymetrów i wysokości co najmniej 35 centymetrów. W tym przypadku na dedykowanej systemowi ramie możemy osadzić dwa pojemniki o pojemności łącznej 20 litrów.

Wszystkie elementy systemu HÅLLBAR są od siebie całkowicie niezależne, dzięki czemu możemy je stosować również w formie pojedynczych wolnostojących pojemników na odpady. W takim wypadku możemy zdecydować się na kosze z pokrywkami o pojemności 22 litrów.

Jeśli w naszej przestrzeni mieszkalnej nie mamy przestrzeni na umieszczenie rozwiązań systemu HÅLLBAR, IKEA przygotowała inne metody przechowywania odpadów. Przy pomocy dostępnych w sklepach IKEA m.in. pojemników VARIERA możemy łatwo segregować papier, a dzięki wykorzystaniu torby KUNGSFOR transport szkła do wyznaczonych, ogólnodostępnych pojemników będzie o wiele prostszy! Dzięki kreatywnym rozwiązaniom oferowanym przez sklepy IKEA łatwo dopasujemy pojemniki do naszej przestrzeni. Wszystkie kosze do segregacji oferowane w IKEA dostępne są tutaj: https://www.ikea.com/pl/pl/cat/kosze-do-segregacji-odpadow-34470/

Sortowanie śmieci nie jest trudne. IKEA Katowice podpowiadają jak robić to wygodnie, praktycznie i estetycznie

Wymień elektrośmieci, makulaturę i baterie na sadzonki

Nie wszystkie odpady, które produkujemy w gospodarstwach domowych jesteśmy w stanie przetworzyć samodzielnie. Spora część z nich zalega nam później w piwnicach, garażach czy szafach, a my szukamy rozwiązania, co z nimi zrobić.

Z pomocą przychodzą Lasy Państwowe, IKEA Katowice i Remondis przy wsparciu medialnym Dziennika Zachodniego! Już 25 marca od godziny 10:00 na parkingu IKEA Katowice będzie można wymienić 2 kilogramy makulatury, elektrośmieci i 10 zużytych baterii na sadzonki drzew i cebulki roślin.

Więcej informacji o akcji prowadzonej przez Lasy Państwowe, IKEA Katowice, Remondis i Dziennik Zachodni znajdą państwo poniżej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Szczyt NATO. Ogromne wsparcie dla Ukrainy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni