Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sosnowiec. Kolejny etap remontu ulicy Małachowskiego. Zmiany dla kierowców oraz mieszkańców. Na co trzeba uważać?

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Kacper Jurkiewicz
Ważne zmiany na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu. Remont wkracza w kolejny etap. Tak wyglądały pracy na ulicy pod koniec kwietnia. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Ważne zmiany na ulicy Małachowskiego w Sosnowcu. Remont wkracza w kolejny etap. Tak wyglądały pracy na ulicy pod koniec kwietnia. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Kacper Jurkiewicz
W Sosnowcu w najlepsze trwa przebudowa ulicy Małachowskiego. Pierwsze prace wykonywane są na zlecenie Tramwajów Śląskich - to remont torowiska. Inwestycja właśnie wkracza w kolejny etap, który oznacza, że ponownie dojdzie do zmian w ruchu. Kierowcy i mieszkańcy muszą uważać.

Przebudowa ulicy Małachowskiego w Sosnowcu

Już niedługo ulicy Małachowskiego znów zapełni się ludźmi. W tym sezonie letnim będzie jednak inaczej. Wszystko za sprawą trwającego remontu. Od kilku miesięcy Małachowskiego jest strasznie rozkopana. Nie jadą tędy tramwaje, a także samochody. Przebudowa torowiska tramwajowego wkracza właśnie na kolejny etap.

Zobacz zdjęcia

Jak informuje Urząd Miejski w Sosnowcu rozpoczynają się prace nad odcinkiem ulicy Małachowskiego, który znajduje się na wysokości budynku Urzędu Miejskiego. Oznacza to, że znów nastąpi zmiana organizacji ruchu w tym miejscu. Kierowcy i mieszkańcy muszą uważać, żeby nic ich nie zaskoczyło.

Na odcinku od skrzyżowania ul. 3 Maja do wjazdu na parking znajdujący się pomiędzy UM a budynkiem biurowym będzie obowiązywał ruch dwukierunkowy wyznaczony częściowo po drodze oraz miejscach postojowych. Natomiast na fragmencie od parkingu przed wejściem głównym do UM przy ulicy Małachowskiego do bocznej al. Zwycięstwa, zostanie odwrócony kierunek.

Miasto zmieniło szybko zdanie odnośnie dojazdu na parking pod urzędem na Małachowskiego.

- Ostatecznie jednak wprowadzamy ruch dwukierunkowy na Małachowskiego - od wspomnianego parkingu, przez skrzyżowanie z ulicą Targową, do bocznej al. Zwycięstwa - mówi Rafał Łysy, rzecznik Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Dzięki temu kierowcy nie będą musieli objeżdżać sporej części centrum miasta, ani też przecinać ulicy Modrzejowskiej.

Nie przeocz

Małachowskiego w Sosnowcu zamieni się w deptak

Przypominamy, że do gruntownej przebudowy przeznaczony jest 400-metrowy odcinek torowiska i jezdni, która częściowo ma się zmienić w deptak. Tą drugą częścią remontu zajmie się miasto. W pierwszej kolejności prowadzone są prace na zlecenie Tramwajów Śląskich. Wykonuje je firma Silesia Invest z Gliwic. Koszt inwestycji wynosi 6,2 mln zł netto, a zadanie jest elementem „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską.

Gdy zakończą się prace nad torowiskiem, wtedy stery przejmie miasto, które wykona swoją część remontu. Mieszkańców czeka mała rewolucja. Fragment drogi od skrzyżowania z ul. Mościckiego do wjazdu prowadzącego do parkingu podziemnego i budynków mieszkalnych ma być dwukierunkowy. Fragment Małachowskiego do skrzyżowania z Targową ma być wyłączony z ruchu. Miasto zapewni jedynie dojazd dla mieszkańców do wewnętrznych placów. Od ulicy Małachowskiego nie dojedziemy już do alei Zwycięstwa. Wyremontowany będzie także fragment ulicy Kościelnej, który znajduje się pomiędzy Modrzejowską, a Małachowskiego, a także Targowa na długości do ul. Modrzejowskiej. Ostatni fragment Małachowskiego, który znajduje się pomiędzy budynkiem Urzędu Miejskiego przy Małachowskiego a ul. 3 Maja, ze względu na parking, również ma być dwukierunkowy.

Zobacz koniecznie

Musisz to wiedzieć

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera