Sosnowiec. Ratownicy medyczni RPR będą jeździć czterema nowymi ambulansami. Średni wiek karetek w RPR spadnie poniżej dwóch lat

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Cztery nowoczesne ambulanse trafią do ratowników medycznych RPR w Sosnowcu.
Cztery nowoczesne ambulanse trafią do ratowników medycznych RPR w Sosnowcu. RPR Sosnowiec
Udostępnij:
SPZOZ Rejonowe Pogotowie Ratunkowe w Sosnowcu będzie miało cztery nowe ambulanse. Właśnie otrzymało dofinansowanie na zakup nowoczesnych, świetnie wyposażonych pojazdów.

Trudna sytuacja epidemiczna w kraju sprawia, że ilość wyjazdów zespołów ratownictwa medycznego SPZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego znacząco wzrosła. Ciężka praca oraz długie godziny przebywania w ambulansach powodują, że znaczenia nabierają coraz bardziej warunki, w jakich ratownicy spędzają ten czas.

- Stan techniczny ambulansów i ich kondycja ma również niebagatelne znaczenie podczas przemieszczania się ambulansu pomiędzy stacją, wzywającym pomocy i szpitalem. Wiadomo, że nowy niewyeksploatowany pojazd jest bardziej niezawodny i nastręcza mniej problemów, a więc szybciej i sprawniej dotrze do pacjenta – mówi Arkadiusz Głąb, rzecznik SPZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu.

Dyrekcja SPZOZ RPR podjęła więc starania o pozyskanie funduszy na wymianę kolejnych ambulansów. Efektem tych starań jest dofinansowanie na zakup czterech ambulansów.

Zobacz koniecznie

- Jeden z ambulansów zostanie wymieniony w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Podziękowania dla Urzędu Marszałkowskiego oraz ogromne podziękowanie dla wszystkich osób, które wsparły ten projekt, głosując na niego. Nowy ambulans trafi do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Jaworznie – mówi dyrektor RPR w Sosnowcu Marek Jeremicz.

- Kolejne trzy ambulanse wymienimy przy wsparciu funduszy europejskich i Ministerstwa Zdrowia. Nasz projekt „Zakup ambulansów i środków do zamgławiania dla SPZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu” uzyskał pozytywną opinię i został przyjęty do finansowania.

Fundusze na jego realizacje pochodzą z projektu Ministerstwa Zdrowia w zakresie działań związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia. W ramach tego zadania zostaną wymienione ambulanse w stacjach Jaworzno, Sosnowiec i Zawiercie – dodaje.

Nie przeocz

- Co istotne w kupionych ambulansach planujemy zamontowanie urządzeń do zamgławiania, aby jak najskuteczniej chronić pacjentów i członków ZRM przed zachorowaniem i przenoszeniem COVID-19. Jako jeden z niewielu dysponentów zespołów ratownictwa medycznego w kraju wszystkie nasze ambulanse będą wyposażone w urządzenia do zamgławiania – mówi zastępca dyrektora RPR w Sosnowcu Tomasz Trólka.

Dzięki realizacji tych zadań uda się obniżyć średni wiek ambulansów SP ZOZ Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. Dziś średni wiek ambulansów to 3,2 roku, a po wymianie będzie to poniżej 2 lat.

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Dron pasażerski

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie