Sosnowiec: w meczu przyjaźni w I lidze hokeja Zagłębie gromi Legię [ZDJĘCIA]

TOS
Do faktu przyjaźni kibiców Zagłębia Sosnowiec i Legii Warszawa nikogo przekonywać nie trzeba. W sobotę hokejowe drużyny tych klubów spotkały się na Stadionie Zimowym w meczu o mistrzostwo hokejowej I ligi.

Co ciekawe, ostatni jak do tej pory mecz hokejowy Zagłębia z Legią - nie licząc funkcjonującego w latach 80. klubu Legia/KTH Krynica rozegrano w 1981 roku. Z sześciu spotkań rozegranych w sezonie 1980/81 pięć wygrało Zagłębie, Legia zwyciężyła tylko raz, a po tym sezonie wycofała się z rozgrywek.

Sobotnie spotkanie na Stadionie Zimowym bardzo dobrze rozpoczęli sosnowiczanie. Już po niespełna minucie gry Zagłębie prowadziło 1:0 dzięki trafieniu Łukasza Rutkowskiego. Potem kibice cieszyli się z bramek Michała Stokłosy i Marcina Kozłowskiego. Jeszcze w pierwszej tercji bramkę dla Legii zdobył Białorusin Illa Wieczar, a dla Zagłębia Sebastian Wrana. Po pierwszej odsłonie gry sosnowiczanie prowadzili więc już 4:1.

W kolejnych tercjach trafiali już tylko sosnowiczanie. W drugiej ponownie Sebastian Wrana i Łukasz Rutkowski, a w trzeciej Mateusz Bernat. Cały mecz Zagłębie wygrało 7:1.