Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę na nowych zasadach. Zapisy przedłużone do sierpnia

OPRAC.:
Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Tak wyglądało wyjście pielgrzymki z Będzina w 2019 roku Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Tak wyglądało wyjście pielgrzymki z Będzina w 2019 roku Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Piotr Sobierajski
Zbliża się Sosnowiecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która wyruszy w 2021 roku na pątniczy szlak po rocznej przerwie. Pielgrzymowanie ponownie stało się możliwe, choć obowiązywać będą całkiem inne wytyczne, także sanitarne niż wcześniej. W przypadku pielgrzymki, która wychodzi 23 sierpnia z Będzina, pielgrzymki po pokonaniu dziennego limitu kilometrów będą ponownie przewożeni do miasta na nocleg.

Początkowo zapisy na pielgrzymkę planowane były prawie do końca czerwca, ale ostatecznie ten termin uległ przedłużeniu, o czym poinformował ks. Mariusz Karaś, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

- W związku z licznymi zapytaniami i prośbami o możliwość zapisu na pielgrzymkę w terminie późniejszym niż 27 czerwca, termin zostaje wydłużony do 8 sierpnia dla pielgrzymki z Olkusza i do 22 sierpnia dla pielgrzymki z Będzina - poinformował ks. Mariusz Karaś.

Pielgrzymka z Olkusza odbywać się będzie, tak jak dotychczas, czyli z noclegami na polu namiotowym. Msza święta na zakończenie pielgrzymki będzie miała miejsce 13 sierpnia o godz. 15 w bazylice na Jasnej Górze.

Pielgrzymka z Będzina będzie miała natomiast nieco inny charakter ze względu na brak możliwości noclegu. Wyjście nastąpi z Będzina – Syberki (23 sierpnia), natomiast z Zendka pielgrzymi powrócą na nocleg autokarami. Następnego dnia rano pątnicy przyjadą do Zendka, przejdą kolejny odcinek trasy i z Nierady wrócą na noc. 25 sierpnia rano przyjadą ponownie do Nierady. Pielgrzymowanie zakończy się tego dnia w Częstochowie mszą świętą o godz. 15.30 w bazylice na Jasnej Górze. Przewodnicy grup proszeni są o zorganizowanie transportu.

Nie przeocz

29 maja br. biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak wydał komunikat dotyczący organizacji pielgrzymki, który dostosowuje tegoroczne wędrowanie na Jasną Górę do obowiązujących przepisów sanitarnych.

Zapisy na pielgrzymkę będą się więc odbywać na dwóch osobnych listach: dla zaszczepionych i niezaszczepionych. Jednak nie będzie to skutkować podziałem na osobne grupy pątników. Dwie listy zapisów, jedna dla osób zaszczepionych, a druga dla niezaszczepionych, ma tylko pomóc w organizacji pielgrzymki. Wszyscy, zaszczepieni i niezaszczepieni, będą pielgrzymować razem.

W pielgrzymce, w trosce o innych, nie może natomiast iść osoba, która w ciągu 10 dni przed wyruszeniem w trasę miała kontakt z osobą chorą. Wykluczony jest również udział osób, które w tym samym okresie przebywały w domu z osobą będącą w reżimie izolacyjnym i wreszcie nie powinien decydować się na drogę ten, kto ma jakiekolwiek, nawet najmniejsze objawy, które wskazywałyby na zarażenie COVID-19. GIS rekomenduje również, że osób niezaszczepionych nie powinno być więcej niż 300 w całej pielgrzymce.

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera