Sosnowiecki Klub Karate zdobył siedem medali z Pucharu Wielkopolski. To kolejny sukces klubu

OPRAC.:
Kacper Jurkiewicz
Sosnowiecki Klub Karate zdobył siedem medali w Pucharze Wielkopolski. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuń zdjęcia w prawo - wciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sosnowiecki Klub Karate
Młodzi karatecy z Sosnowieckiego Klubu Karate odnieśli kolejne zwycięstwo. Zawodnicy wzięli udział w Pucharze Wielkopolski, w którym udało się im wywalczyć aż siedem medali.

Sosnowiecki Klub Karate zdobył kolejne medale

Są wytrwali, sprawni i świetnie walczą. Ekipa Sosnowieckiego Klubu Karate odniosła kolejny sukces. Po intensywnych treningach zmierzyli się z rywalami w Pucharze Wielkopolski, który odbył się 24 kwietnia 2021 roku w Turku.

Sosnowiecki Klub Karate reprezentowali na zawodach: Sylwia Anasz, Magdalena Cieślik, Florentyna Dadzibug, Anna Dybich, Kacper Statkiewicz, Liliana Szczesio, Wincenty Szczesio i Olena Taczała. Po zaciętych walkach do Sosnowca trafiły dwa złote medale, cztery srebrne i jeden brązowy.

Pięć medali zawodnicy SKK zdobyli w kata. W kategorii dziewcząt 15-16 lat złoto zdobyła Florentyna Dadzibug, a srebro Sylwia Anasz, kolejne złoto wygrała Magdalena Cieślik w kategorii dziewcząt 11-12 lat. Srebrny medal w kata dziewcząt 13-14 lat zdobyła Olena Taczała, a w kategorii chłopców 9-10 lat - Wincenty Szczesio. Wszyscy startujący w kata wykazali się piękną techniką, dokładnością i dynamiką.

W kumite srebro zdobyła Liliana Szczesio w kategorii dziewcząt 25 kg, a w kategorii open dziewcząt 15-16 lat brąz wywalczyła Florentyna Dadzibug. W kumite zawodnicy wykazali się ogromnym duchem walki i taktyką.

Kierownikiem drużyny i gościem honorowym zawodów był shihan Eugeniusz Dadzibug 6 dan. W roli trenerów wystąpiły sensei Małgorzata Dadzibug i senpai Julia Szczesio. Sensei Sebastian Woźniczko wystąpił w roli sędziego. Jako sekundanci pomagali Paweł Cieślik oraz Sebastian i Oliwia Woźniczko. Sosnowiecki Klub Karate zajął drużynowo siódme miejsce.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani