Sparing: Banik Ostrawa 3-1 Górnik Zabrze

Górnik Zabrze przegrał w Karwinie z Banikiem Ostrawa
Górnik Zabrze przegrał w Karwinie z Banikiem Ostrawa Maciej Gapinski
W sparingu rozegranym w czeskiej Karwinie Górnik Zabrze przegrał z Banikiem Ostrava 1-3. Jedynego gola dla zespołu Marcina Brosza strzelił w pierwszej połowie Dawid Plizga. Mecz z czeskim drugoligowcem zakończył pierwsze zimowe zgrupowanie zabrzan.

W mijającym tygodniu zabrzanie przebywali na zgrupowaniu w czeskim Kravare, podczas którego skupiali się głównie na aspektach fizycznych i motorycznych. Zwieńczeniem pierwszego zimowego obozu był sparing z Banikiem, który na półmetku sezonu zajmuje drugie miejsce w czeskiej drugiej lidze. Piłkarze z Ostrawy potwierdzili, że w tym roku czują się mocni i zamierzają wrócić do ekstraklasy naszych południowych sąsiadów. Choć w 18. minucie bramkę na 1-1 zdobył Dawid Plizga, to jeszcze przed przerwą Wojciecha Pawłowskiego pokonał Jozef Celba, a w drugiej połowie wynik sparingu ustalił z rzutu karnego L’ubomir Urgela.

W pierwszej połowie w barwach Górnika wystąpił nowy nabytek klubu, wypożyczony ze słowackiego AS Trencin Denis Jančo. Po zmianie stron na boisku pojawił się także testowany niemiecki obrońca, Meik Karwot.

W najbliższych dniach zabrzanie będą trenować na własnych obiektach. W styczniu rozegrają jeszcze dwa sparingi – z FC Zlin (na boisku rywala) oraz MFK Zemplin Michalovce (w Popradzie).

Banik Ostrava 3-1 Górnik Zabrze

Dyjan 15', Josef Celba 40', Ľubomír Urgela 76' (k.) - Dawid Plizga 18'

Skład Górnika:

[I POŁOWA] Wojciech Pawłowski - Adam Danch, Bartosz Kopacz, Ołeksandr Szeweluchin, Rafał Kosznik - Łukasz Wolsztyński, Szymon Matuszek, Denis Jančo, Rafał Kurzawa - Dawid Plizga, Igor Angulo.
[II POŁOWA] Tomasz Loska (60’ Grzegorz Kasprzik) - Adam Wolniewicz, Mariusz Przybylski, Meik Karwot, Bartłomiej Olszewski - Marcin Urynowicz, Maciej Ambrosiewicz, Szymon Żurkowski, Bartosz Pikul - Filip Żagiel, Szymon Skrzypczak.