Sparing: Górnik Zabrze – AEK Ateny 0:1. Porażka zabrzan w drodze ze zgrupowania

Bramkarz Górnika Martin Chudy skapitulował tylko raz.
Bramkarz Górnika Martin Chudy skapitulował tylko raz. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
W meczu sparingowym rozegranym w Kielcach Górnik Zabrze z przegrał z trzecią drużyną greckiej Super League AEK Ateny 0:1 (0:0). Bramkę dla greckiego zespołu zdobył Marko Livaja w 52. minucie.

Górnik w niedzielę zakończył zgrupowanie w Poznaniu. Po śniadaniu w hotelu Regatta, położonym nad Jeziorem Kierskim, zabrzanie pojechali do Kielc. Po drodze drużyna Marcina Brosza zatrzymała się w Gutowie Małym, gdzie w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym PTAK odbył się trening.

Do przerwy w meczu w Kielcach był bezbramkowy remis. W pierwszej połowie dwie dogodne sytuacje na zdobycie bramki miał Igor Angulo. W drugiej części AEK zdobył jedną bramkę, która okazała się zwycięska.

Sparing: Górnik Zabrze – AEK Ateny 0:1 (0:0)

Bramka: Marko Livaja (52)

Górnik Zabrze: Martin Chudy - Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Paweł Bochniewicz, Erik Janża - Kamil Zapolnik (59. Piotr Krawczyk), Filip Bainović (80. Daniel Ściślak), Mateusz Matras, Jesus Jimenez, Ishmael Baidoo (67. Szymon Matuszek) - Igor Angulo.