Sparing: Ruch Chorzów 5-1 Odra Opole

Łukasz Moneta rozpoczął sobotnie strzelanie na boisku w Kamieniu
Łukasz Moneta rozpoczął sobotnie strzelanie na boisku w Kamieniu Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
W sobotnim sparingu rozegranym w Kamieniu Ruch Chorzów wysoko pokonał drugoligową Odrą Opole 5-1. Dla podopiecznych trenera Waldemara Fornalika był to ostatni mecz przed wylotem na zgrupowanie do Hiszpanii.

W pierwszym tegorocznym sparingu “Niebiescy” przegrali z czeskim MFK Karvina (0-1), ale w sobotę błysnęli skutecznością. Z Odrą Opole prowadzenie objęli już po kilkudziesięciu sekundach, gdy do siatki trafił Łukasz Moneta. Chorzowianie swoją zdecydowaną przewagę podkreślili kolejnymi bramkami i nie przeszkodził im w tym fakt, że w drugiej połowie trener Fornalik wymienił cały skład.

Jedną z bramek dla Ruchu zdobył 18-letni Kamil Słoma, który jak dotąd występował tylko w drugiej drużynie. W pierwszej połowie na lewej obronie wystąpił testowany przez “Niebieskich” Marko Dinjar. 30-letni Chorwat ostatnie lata spędził w lidze węgierskiej. Dziś sztab szkoleniowy chorzowian ma zadecydować czy uda się wraz z zespołem na zgrupowanie do Hiszpanii, które rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek.

Ruch Chorzów 5-1 Odra Opole
Łukasz Moneta 1’, Eduards Visnakovs 18’, Łukasz Surma 58’ (k.), Kamil Słoma 60’, Jakub Arak 84’ - Bartosz Sobczyński 81’
Ruch Chorzów:

[I POŁOWA] Libor Hrdlicka – Martin Konczkowski, Michał Helik, Marcin Kowalczyk, Marko Dinjar – Kamil Mazek, Maciej Urbańczyk, Patryk Lipski, Łukasz Moneta – Eduards Visnakovs, Jarosław Niezgoda.

[II POŁOWA] Jakub Miszczuk – Gracjan Komarnicki, Mateusz Cichocki, Paweł Oleksy, Adam Pazio – Miłosz Przybecki, Łukasz Surma, Michał Walski, Kamil Słoma, Bartosz Nowak – Jakub Arak.