Sparingi: Drugi garnitur Górnika pokonał rosyjską młodzieżówkę

AIP
Marcin Urynowicz już w 3. minucie dał Górnikowi prowadzenie
Marcin Urynowicz już w 3. minucie dał Górnikowi prowadzenie Piotrhukalo
Po bramkach Marcina Urynowicza oraz Krzysztofa Kiklaisza Górnik Zabrze zwyciężył w swoim pierwszym sparingu drugiego obozu na Cyprze. Ekipa z Lotto Ekstraklasy zmierzyła się z juniorami Spartaka Moskwa. Mając na uwadze kolejne mecze, Marcin Brosz postawił na zawodników, którzy jesienią rzadziej pojawiali się na boiskach.

W nocy z wtorku na środę piłkarze Górnika wyjechali na swoje drugie, podczas zimowych przygotowań, zgrupowanie na Cyprze. Decyzją sztabu szkoleniowego udali się w dokładnie to samo miejsce, z którego wyjechali w piątek. Teraz są tylko nieco bardziej wypoczęci - za nimi kilka wolnych dni spędzonych w rodzinnym gronie.

W przeciwieństwie do pierwszego zgrupowania, teraz zabrzanie oprócz ciężkich treningów, będą mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności także podczas licznych sparingów. Na tygodniowe zgrupowanie zaplanowanie aż pięć meczów towarzyskich. Pierwszy z nich odbył się w piątek, o godzinie 15 lokalnego czasu. Zabrzanie mierzyli się ze Spartakiem Moskwa U-21, wiceliderem rosyjskiej młodzieżowej ekstraklasy. Ten sprawdzian można zaliczyć do udanych, bo młodych rywali pokonali 2:1.

W sobotę, również o 15, Górnik zmierzy się z czeskim FK Teplice. To rywal nieco poważniejszy, dlatego w środę Marcin Brosz zdecydował się dać szansę rzadziej widywanym jesienią na ligowych boiskach oraz takim, którzy w poprzednich miesiącach nieco rozczarowali. I tak, od pierwszej minuty na boisku znaleźli się m.in. Daniel Bielica, Krzysztof Kubica, Przemysław Wiśniewski czy Adam Ryczkowski. To nie oni, a Marcin Urynowicz już w 3. minucie otworzył wynik. Zabrzanie z prowadzenia nie cieszyli się jednak długo. Chwilę później rywale wyrównali, a na kolejną bramkę trzeba było czekać do drugiej połowy.

Autorem tej zwycięskiej okazał się Krzysztof Kiklaisz, niespełna 21-letni napastnik, który dotąd występował w rezerwach Górnika. Jeżeli będzie dobrze prezentował się również w kolejnych meczach, na wiosnę może liczyć na swoją szansę. Na nią czeka także powracający po kontuzji Wojciech Hajda. Przez zerwane więzadła obrońca stracił kilka miesięcy. Teraz jest już zdrowy i gotowy na wejście w sezon 2018/2019. Przeciwko ekipie z Moskwy rozegrał prawie całe spotkanie - wyszedł w wyjściowym składzie, zmieniony w przerwie, ponownie pojawił się na boisku w 71. minucie.

Nieoficjalny debiut pod skrzydłami Brosza zaliczył Bartłomiej Eizenchart. W przeciwieństwie do reszty, urodzony w 2001 roku pomocnik nie uczestniczył w poprzednim zgrupowaniu. Dotąd grał i trenował w zespole z Centralnej Ligi Juniorów.

Górnik Zabrze - Spartak Moskwa U-21 2:1 (1:1)
1:0 Marcin Urynowicz (3 min.)