Sparingi. Ekstraklasa. Grały nasze zespoły ZDJĘCIA

Piast Gliwice – Sigma Ołomuniec 1:2
Piast Gliwice – Sigma Ołomuniec 1:2 Arkadiusz Gola
Najpierw prezentacja, a potem ostatni sparing. Jedno i drugi nie wypadło okazale. Po skromnej prezentacji przed sezonem podopieczni Dariusza Wdowczyka przegrali z beniaminkiem czeskiej ekstraklasy Sigmą Ołomuniec 1:2. Porażkę poniósł także beniaminek ekstraklasy Górnik Zabrze.

Piast Gliwice – Sigma Ołomuniec 1:2 (1:0)

1:0 Martin Bukata (15)
1:1 Tomas Zahradniczek (74)
1:2 Michal Surzyn (78)

Piast Szmatuła (46. Rusov) – Konczkowski (46. Mójta), Sedlar, Hebert (46. Korun), Pietrowski – Badia (46. Gojko), Dziczek (46. Murawski), Vassiljev (46. Papadopulos), Bukata (46. Bariszić), Żivec (46. Jagiełło) – Jankowski (46. Krakowczyk).

Trener Wdowczyk wystawił wyjściową jedenastkę jaka prawdopodobnie wybiegnie w pierwszym meczu w Krakowie z Cracovią. Dowodził ją Konstantin Vassiljev, a kiedy go zabrakło gospodarze nie byli już tak skuteczni. Gospodarze objęli prowadzenie właśnie po zagraniu Estończyka, który idealnie podał do Martina Bukaty, a Słowak wiedział jak z tego skorzystać. Do przerwy Piast miał jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, jednak zabrakło skuteczności.

Po przerwie zobaczyliśmy zupełnie inną jedenastkę gospodarzy i zmiennicy nie radzili już sobie tak dobrze. Wykorzystali to goście zza południowej granicy i strzelili dwie bramki. Nie pomogło nawet to, że w drugiej połowie Piast w ataku wystąpiło... 3 napastników.