Sparingi I ligi: Niespodziewane zwycięstwa beniaminków [WYNIKI]

Przemysław Drewniak, Tomasz Kuczyński
Raków Częstochowa zwyciężył w swoim pierwszym letnim sparingu
Raków Częstochowa zwyciężył w swoim pierwszym letnim sparingu Fot Arkadiusz Gola / Polskapres
W sobotę swoje sparingi rozgrywają nasze zespoły z I ligi. Wczesnym popołudniem swoje spotkania zakończyli GKS Katowice i Raków Częstochowa. Podopieczni Piotra Mandrysza przegrali z Odrą Opole 1:4, a beniaminek z Częstochowy pokonał Termalikę Bruk-Bet Nieciecza 2:1. Zagłębie wygrało w Będzinie z Sarmacją 2:1.

GKS rozegrał pierwsze spotkanie sparingowe pod wodzą trenera Piotra Mandrysza. Na stadionie przy ulicy Bukowej podjęli Odrę Opole, która niedawno świętowała awans na zaplecze Ekstraklasy. Beniaminek chciał się pokazać z dobrej strony i to mu się udało. Do przerwy był remis, ale bramki w drugiej połowie zdobyte przez Marcina Wodeckiego, Marka Gancarczyka i Szymona Skrzypczaka dały opolanom wysokie zwycięstwo.

GKS Katowice podał, że z klubem z Bukowej nie przedłuży umowy Tomasz Wisio.

11:00, Katowice (Stadion Miejski)
GKS Katowice 1-4 Odra Opole
Paweł Mandrysz 45’ – zawodnik testowany 25’, Marcin Wodecki 51’, Marek Gancarczyk 63’, Szymon Skrzypczak 88’

GKS Katowice: Sebastian Nowak (46’ Maciej Wierzbicki) - Adrian Frańczak, Tomasz Wisio, Mateusz Kamiński, Dawid Abramowicz (81’ Wojciech Jaromin) - Paweł Mandrysz (46’ Paweł Szołtys), Bartłomiej Kalinkowski (69’ Łukasz Zejdler), Łukasz Zejdler (46’ Łukasz Pielorz), Tomasz Foszmańczyk (46’ Armin Ćerimagić), Andreja Prokić (69’ Szymon Małecki) - Mikołaj Lebedyński (46’ Grzegorz Goncerz).

Odra Opole: (I połowa) Grzegorz Wnuk - Piotr Kwaśniewski, Konrad Budek, Václav Cverna, Łukasz Winiarczyk - Mateusz Wrzesień, Tomasz Wepa, zawodnik testowany, Marcin Niemczyk, zawodnik testowany - Łukasz Staroń. (II połowa) zawodnik testowany - Robert Trznadel, Mateusz Peroński, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło - Marek Gancarczyk, Gabriel Nowak, Rafał Niziołek, Marcin Wodecki, Mateusz Marzec - Szymon Skrzypczak.

W tym samym czasie do gry stanął inny z beniaminków pierwszej ligi, Raków Częstochowa. Wydawało się, że będzie miał znacznie trudniejsze zadanie niż Odra, bo zmierzył się z ekstraklasowym Bruk-Betem Termaliką, ale również niespodziewanie sięgnął po zwycięstwo. Po golach weteranów - Adama Czerkasa i Tomasza Wróbla Raków szybko objął prowadzenie 2-0 i nie oddał go już do końca spotkania. Bohaterem częstochowian okazał się rezerwowy bramkarz Mateusz Kos, który przy stanie 2-1 w drugiej połowie obronił rzut karny wykonywany przez Vlastimira Jovanovicia.

Po zmianie stron w drużynie Rakowa wystąpiło aż pięciu testowanych zawodników.

11:00, Nieciecza
Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-2 Raków Częstochowa
Jakub Wróbel 36' - Adam Czerkas 10', Tomasz Wróbel 16'

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Dariusz Trela (46' Krzysztof Baran) - Patryk Fryc, Mateusz Kupczak, Artem Putiwcew, Martin Mikovič - Roman Gergel (50' Krystian Peda), Vlastimir Jovanović (64' Maciej Tomaszewski), Samuel Štefánik, Dávid Guba (81' Szczepan Kogut), Jakub Wróbel (46' Olaf Martynek) - Patrik Mišák (85' Jakub Wróbel).

Raków Częstochowa:
Mateusz Lis (39' Mateusz Kos; 72' zawodnik testowany) - Lukáš Ďuriška (46' Łukasz Sołowiej), Tomáš Petrášek (46' Łukasz Góra), Andrzej Niewulis (46' Adam Mesjasz) - Przemysław Oziębała (46' Hubert Tomalski), Rafał Figiel (46' zawodnik testowany), Jakub Łabojko (46' Krystian Wójcik), Tomasz Wróbel (46' zawodnik testowany), Przemysław Mizgała (46' zawodnik testowany), Piotr Malinowski (46' zawodnik testowany) - Adam Czerkas (32' José Embaló; 60' Paweł Piceluk).

Zagłebie Sosnowiec zagrało w Będzinie w meczu z okazji 100-lecia Sarmacji.

16:00, Będzin

Sarmacja Będzin - Zagłębie Sosnowiec 1:2 (0:1)
Kacper Zawadzki (74) - zawodnik testowany (29), Igor Krzykowski (43)

Zagłębie: (I połowa) Kudła - Wnuk, Krzykowski, Bogusławski, Klama - zawodnik testowany, Milewski, Nowak, Łuczak, zawodnik testowany - Alleoni. (II połowa) Kłosek - Sierczyński, Jędrych, Cichocki, Wnuk - zawodnik testowany, Kieca (57. Klama), Bała, 11. Mularczyk, Banasiak - Alleoni (59. Janosz).