Sparingi: Podbeskidzie remisuje w pierwszym test-meczu

Przemysław DrewniakZaktualizowano
W Czechowicach-Dziedzicach Podbeskidzie zremisowało z Ruchem Zdzieszowice
W sparingu rozegranym w Czechowicach-Dziedzicach Podbeskidzie Bielsko-Biała zremisowało 1-1 z trzecioligowym Ruchem Zdzieszowice. Jedyną bramkę dla Górali tuż przed końcem spotkania z rzutu karnego zdobył Adrian Rakowski.

Dla Podbeskidzia był to pierwszy sparing rozegrany w tym roku. Sparing z trzecioligowcem odbył się na bocznym boisku MRKS-u w Czechowicach-Dziedzicach.

Trener Krzysztof Brede wykorzystał okazję, by wprowadzić w rytm meczowy wszystkich dostępnych zawodników. Z tego powodu na dwie połowy wyszły zupełnie inne jedenastki. W pierwszej, gdy na boisku znajdował się niezawodny duet Łukasz Sierpina - Valerijs Sabala, Górale mieli przewagę, ale nie wykorzystali żadnej z dogodnych okazji.

Po zmianie stron bielszczanie również przeważali, ale nie ustrzegli się błędów w defensywie. Po jednym z nich Ruch miał okazję na gola z rzutu karnego, ale strzał przeciwnika wybronił Arkadiusz Leszczynski, który w przerwie zmienił między słupkami Wojciecha Fabisiaka. Młody bramkarz Podbeskidzia był jednak bezradny w 80. minucie, gdy obrońcy popełnili błąd w kryciu i pozwolili zawodnikowi ze Zdzieszowic wpakować piłkę do bramki. Górale zdołali wyrównać tuż przed końcem - w polu karnym ręką zagrał jeden z piłkarzy Ruchu, a z jedenastu metrów nie pomylił się Adrian Rakowski.

W Podbeskidziu na boisku zabrakło Rafała Leszczyńskiego i Kacpra Kostorza. Ten drugi w piątek przechodził testy medyczne Legii Warszawa, a oba kluby finalizują już transakcję jego transferu. Według nieoficjalnych informacji bielszczanie zarobią na nim 250 tysięcy euro. Gdyby taka kwota się potwierdziła, byłby to rekordowy transfer w historii klubu. Jak dotąd było nim przejście Krzysztofa Chrapka do Lecha Poznań, za które klub z Bułgarskiej zapłacił 230 tysięcy euro.

Kolejny sparing Górale rozegrają w sobotę 19 stycznia, a ich rywalem będzie ROW Rybnik.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-1 Ruch Zdzieszowice
Bramka dla Podbeskidzia: Adrian Rakowski 90 (k.)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: [I połowa] Wojciech Fabisiak - Filip Modelski, Mavroudís Bougaidis, Kamil Wiktorski, Kacper Gach - Miłosz Kozak, Guga Palawandiszwili, Michał Rzuchowski, Roberto Gandara, Łukasz Sierpina - Valērijs Šabala.
[II połowa] Arkadiusz Leszczyński - Bartosz Jaroch, Aleksander Komor, Dominik Jończy, Paweł Oleksy - Jakub Bąk, Adrian Rakowski, Jakub Bieroński, Przemysław Mystkowski, Paweł Moskwik - Grzegorz Goncerz.