Sparingowa kanonada. GKS Jastrzębie wygrał z Legią 4:3 i przegrał z Wigrami 2:3

Piłkarze GKS Jastrzębie w tym tygodniu trenują i rozgrywają mecze kontrolne w Siedlcach  Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Piłkarze GKS Jastrzębie w tym tygodniu trenują i rozgrywają mecze kontrolne w Siedlcach Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE fot. gks jastrzebie/twitter
Piłkarze GKS Jastrzębie pokonali w meczu sparingowym rezerwowy zespół Legii Warszawa 4:3. Podopieczni trenera Pawła Ściebury przebywają na obozie w Siedlcach i w sobotę po południu rozegrali jeszcze drugi sparing z Wigrami Suwałki, w którym ulegli II-ligowcowi 2:3. W dwóch dzisiejszych spotkaniach kontrolnych jastrzębian padło w sumie 12 bramek.

Przygotowujący się do rundy wiosennej Fortuna 1. Ligi piłkarze GKS Jastrzębie od początku tygodnia przebywają na obozie w Siedlcach. Trener Paweł Ściebura stara się jak najlepiej wykorzystać tygodniowe zgrupowanie i poza treningami zarówno w środę jak i w sobotę zaordynował swoim podopiecznym po dwa mecze kontrolne.

W środę jastrzębianie dwa razy zremisowali po 1:1 z Polonią Warszawa i Legionovią, a dziś odnieśli pierwsze zwycięstwo na tym obozie pokonując rezerwy Legii 4:3. To była prawdziwa sparingowa kanonada, w której już do przerwy padło aż pięć goli, a w sumie skończyło się na siedmiu trafieniach.

Mecz rozgrywany na bocznym boisku ze sztuczną nawierzchnią stadionu w Siedlcach lepiej rozpoczęły trzecioligowe rezerwy mistrzów Polski, które dwa razy obejmowały prowadzenie. Każdorazowo do remisu doprowadzał jednak doświadczony Daniel Feruga.

Jeszcze przed przerwą GKS na prowadzenie wyprowadził Aleksander Komor. W II połowie na boisku pojawił się zupełnie inny skład jastrzębian, a gola na wagę drugiego zimowego zwycięstwa w okresie przygotowawczym zdobył po godzinie gry Daniel Szczepan.

O godz. 16 GKS Jastrzębie rozegrał drugi sobotni sparing, w którym jego rywalem były II-ligowe Wigry Suwałki. Rywale do przerwy prowadzili 1:0, a po zmianie stron drugiego gola dla drużyny z Suwałk strzelił doskonale znany w Jastrzębiu Kamil Adamek.

GKS w końcówce wziął się do roboty i w ciągu niespełna 10 minut odrobił straty. Do siatki trafili najpierw Daniel Feruga, który w sobotę zdobył w sumie trzy gole, a później Daniel Rumin. Ostatnie słowo należało jednak do Wigier, a gola na wagę zwycięstwa strzelił Michał Orzechowski.

GKS 1962 Jastrzębie - Legia II Warszawa 4:3 (3:2)
Bramki dla GKS-u:
Daniel Feruga 2 (6, 25), Aleksander Komor (37), Daniel Szczepan (60)

Jastrzębie I połowa Drazik - Kulawiak, Komor, Szcześniak, Witkowski - Baranśkyj, Bielák, Bartkowiak, Feruga, Jadach - Rumin.

Jastrzębie II połowa Drazik (60. Reclaf) - Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Baranśkyj, Dzida, Ali, Mróz, Zejdler, Apolinarski, Szczepan.

GKS 1962 Jastrzębie - Wigry Suwałki 2:3 (0:1)
0:1 Michał Orzechowski (19), 0:2 Kamil Adamek (61), 1:2 Daniel Feruga (71), 2:2 Daniel Rumin (80), 2:3 Michał Orzechowski (86).

Jastrzębie I połowa Pawełek - Szczęch, Słodowy, Bondarenko, Witkowski - Apolinarski, Dzida, Mróz, Zejdler, Ali - Szczepan.

Jastrzębie II połowa Pawełek - Apolinarski (65. Szczęch), Szcześniak, Komor, Kulawiak - Baranśkyj, Bielák, Feruga, Bartkowiak, Jadach - Rumin.