Spodek nie przynióśł szczęścia siatkarzom GKS Katowice

GKS Katowice - Effector Kielce Jakub Jaźwiecki/Dziennik Zachodni
W 5 kolejce PlusLigi siatkarze GKS Katowice przegrali z Effectorem Kielce 0:3. Spotkanie rozegrane zostało po raz pierwszy w historii w Spodku. Do tej pory katowicka hala kojarzona była z meczami reprezentacji Polski. W Spodku polscy siatkarze dwa lata temu wywalczyli mistrzostwo świata.

Tym razem Spodek nie był szczęśliwy dla beniaminka z Katowic. Od początku gra podopiecznym Piotra Gruszki się nie kleiła. Katowiczanie popełniali wiele błędów w przyjęciu i ataku, nie za każdym razem także wychodziła im zagrywa. Magia Spodka udzieliła się także zawodnikom z Kielc, ale doświadczeni zawodnicy szybciej opanowali nerwy.

W pierwszym secie katowiczanie musieli gonić wynik i po raz pierwszy na prowadzenie wyszli przy stanie 9:8. Potem nawet wypracowali sobie kilkupunktową przewagę, ale nie potrafili jej utrzymać do końca. Błędy przytrafiły się nawet takiemu zawodnikowi jak Marco Falaschi.

Bardzo zacięty był także drugi set w którym o zwycięstwie decydowała gra na przewagi. W niej większe doświadczenie wzięło górę i kielczanie po dwóch setach prowadzili 2:0. Nie pomogła także 10 przerwa, która w tym sezonie obowiązuję w PlusLidze po dwóch setach (nie ma za to przerw technicznych po 8 i 16 punkcie). Katowiczanie nie potrafili złapać właściwego rytmu, do tego popełniali błędy, które skrzętnie wykorzystywali goście z Kielc i zasłużenie wygrali.

GKS Katowice - Effector Kielce 0:3 (23:25, 28:30, 19:25)

GKS Falaschi, Van Walle, Kapelus, Błoński, Kalembka, Krulicki, Stańczak (libero) oraz Mariański (libero), Fijałek, Stelmach, Sobański, Butryn
Effector Kielce: Komenda, Andrić, Wohlfahrtstatter, Maćkowiak, Wachnik, Pawliński, Biniek (libero) oraz Superlak