Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Spór płacowy w Kompanii Węglowej zażegnany? Jest projekt porozumienia

Redakcja
- Zapisy, które znalazły się w porozumieniu są tym minimum z minimów, na które z punktu widzenia przyszłości funkcjonowania PGG mogłem się zgodzić. Chciałbym podkreślić, że chodzi także o to, żeby ta spółka mogła być rentownym i stabilnym przedsiębiorstwem – powiedział po zakończonym spotkaniu minister Tchórzewski.
- Zapisy, które znalazły się w porozumieniu są tym minimum z minimów, na które z punktu widzenia przyszłości funkcjonowania PGG mogłem się zgodzić. Chciałbym podkreślić, że chodzi także o to, żeby ta spółka mogła być rentownym i stabilnym przedsiębiorstwem – powiedział po zakończonym spotkaniu minister Tchórzewski. Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni
Po ponad 10 godzinach zakończyło się spotkanie w Kompanii Węglowej. Podczas niego została ustalona ostatnia wersja projektu porozumienia. Dokument jednak nie został podpisany. - Wyjedziemy z tym projektem porozumienia do załóg i zapytamy o ewentualną akceptację – powiedział Bogusław Hutek, przewodniczący Solidarności w Kompanii Węglowej. W poniedziałek we własnym gronie mają spotkać się organizacje związkowe, a we wtorek odbędą się masówki. CZYTAJ KONIECZNIE:

RELACJA Z NEGOCJACJI W KOMPANII WĘGLOWEJ MINUTA PO MINUCIE

Dodajmy, że związkowcy od samego początku zaznaczali, że dzisiaj prawdopodobnie nie dojdzie do podpisania porozumienia, ponieważ warunki, proponowane przez zarząd KW muszą zostać najpierw przedstawiona załodze i z nią skonsultowane. 

Ani strona społeczna, ani Krzysztof Tchórzewski oraz Grzegorz Tobiszowski nie chcieli ujawnić, co znalazło się w opracowanym dzisiaj projekcie porozumienia. 

- Zapisy, które znalazły się w porozumieniu są tym minimum z minimów, na które z punktu widzenia przyszłości funkcjonowania PGG mogłem się zgodzić. Chciałbym podkreślić, że chodzi także o to, żeby ta spółka mogła być rentownym i stabilnym przedsiębiorstwem – powiedział po zakończonym spotkaniu minister Tchórzewski. 

 

– Chciałbym się zwrócić do społeczności śląskiej, do pracowników wszystkich działów, nie tylko samych kopalń, ale i pracowników naziemnych KW, o to, żeby poparli ten projekt porozumienia. To jest ważne dla przyszłości całej społeczności lokalnej. Chodzi o dużą liczbę miejsc pracy – prosił minister energii. 

- Podziękowanie dla strony społecznej  za powagę i utrzymanie rzeczywiście historyczności tych rozmów. Dzisiaj rozmawialiśmy o zadłużeniu, pozostawionym nam przez poprzedników. To jest 7 mld zł. Chodziło o pokazanie złożoności sytuacji oraz tego, gdzie musimy odblokować pewne rezerwy. Chodzi o uratowanie olbrzymiego podmiotu – mówił z kolei Grzegorz Tobiszowski.

 

Kamila Rożnowska

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty