Sporne i nieuregulowane wierzytelności w firmie? Specjalny fundusz pomoże wygrać sprawę

Artykuł sponsorowany
Gdy prowadzimy własny biznes, zdarzyć mogą się sytuacje spornych wierzytelności. Przy dużych inwestycjach, źle wykonana usługa czy błędnie zrealizowany projekt wierzytelności mogą sięgać setek tysięcy złotych. Choć rozwiązanie takich sporów przed sądem jest kosztowne (wpłacenie do sądu 5% kwoty), istnieje specjalny Fundusz, który pomaga w takich sprawach

Jedyna w Polsce firma, zajmująca się obsługą takich spraw znajduje się w… Będzinie! Fundusz Obsługi Wierzytelności FENUS, który od 25 lat zajmuje się faktoringiem i windykacją należności, startuje z nową usługą.

-Jesteśmy pierwszym i jedynym funduszem w Polsce, który kredytuje takie wpisy sądowe. Biorąc na siebie opłatę wpisową, odciążamy tym samym przedsiębiorców, którzy w dobie kryzysu nie mogą pozwolić sobie na wyłożenie takiej kwoty. Nasza usługa jest kompleksowa. Poza opłatą wpisowego, zajmujemy się także sporem klienta i reprezentujemy go przed sądem do samego końca – mówi Katarzyna Dobrowolska z FENUS.

Jak zaznacza Katarzyna Dobrowolska, chodzi tu głównie o duże wierzytelności, rzędu kilkuset tysięcy złotych. Z jednej strony, wygranie takiej sprawy to duży zastrzyk finansowy dla przedsiębiorstwa, z drugiej – już samo uruchomienie jej jest kosztowne.

- Często są to sporne wierzytelności. Dla przykładu - firma X budowała biurowiec. Podczas budowy nastąpiło opóźnienie lub niewłaściwe wykonanie pewnych elementów inwestycji, np. wykonawca użył farby o złym kolorze. Pojawia się więc spór na linii inwestor – wykonawca, o zwrot należności temu pierwszemu za użycie niewłaściwych materiałów. By być pewnym swoich racji, należy z takim przypadkiem wystąpić do sądu, który rozstrzygnie winę. Właśnie o takich, i innych podobnych sprawach mowa – mówiła Katarzyna Dobrowolska z FENUS.

Telefoniczny kontakt z biurem: 32 743 63 63
Kontakt drogą e-mail: biuro@fenus.pl

Dodaj ogłoszenie