Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Spotkanie ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej z udziałem Mariusza Błaszczaka. Wśród tematów pomoc dla Ukrainy

OPRAC.:
Lidia Lemaniak
Lidia Lemaniak
Z udziałem wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, we wtorek w słowackiej Bańskiej Szczawnicy, odbędzie się spotkanie ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej.
Z udziałem wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, we wtorek w słowackiej Bańskiej Szczawnicy, odbędzie się spotkanie ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej. CO MON
Z udziałem wicepremiera, ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka, we wtorek w słowackiej Bańskiej Szczawnicy, odbędzie się spotkanie ministrów obrony państw Grupy Wyszehradzkiej. Wśród tematów rozmów znajdą się: współpraca obronna krajów V4 i wsparcie dla Ukrainy.

Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało w komunikacie, że Polska i Słowacja, należące do NATO, UE i V4, tworzą Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO, organizują wspólne szkolenia i ćwiczenia, wspólnie wypełniają zadania związane z członkostwem w Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego.

Od 3 do 10 października na terenie 10. Opolskiej Brygady Logistycznej odbędzie się wielonarodowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe Dowództwa Połączonej Grupy Wsparcia Logistycznego JLSG HQ V4. Weźmie w nim udział ponad 400 żołnierzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Celem ćwiczenia jest sprawdzenie możliwości wydzielenia przez wojska państw V4 elementu dowódczego do koordynacji wsparcia logistycznego w operacjach połączonych.

Połączona Grupa Wsparcia Logistycznego (Joint Logistic Support Group – JSLG) to sojusznicza struktura powołana do kierowania i koordynacji logistyki w czasie działań bojowych. Jej głównym zadaniem jest zabezpieczenie logistyczne komponentów lądowego, morskiego, powietrznego oraz wojsk specjalnych, wykonujących zadania w ramach wielonarodowej połączonej operacji wojskowej. Dowódcą JLSG HQ V4 jest stojący na czele 10. Opolskiej Brygady Logistycznej gen. bryg. Maciej Siudak.

Źródło:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Konopia spowalnia raka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spotkanie ministrów obrony Grupy Wyszehradzkiej z udziałem Mariusza Błaszczaka. Wśród tematów pomoc dla Ukrainy - Portal i.pl